Sapphire101

Miłośnik

Brzesko

Obserwowani

14 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

56 użytkowników

Zobacz wszystkich

Dobry, solidny produkt

Pierwsze skojarzenie, jakie wzbudziło Unanimo wśród graczy to "Familiada" - staramy się trafić z naszymi skojarzeniami w to, co napisali nasi współgracze. Gra jest bardzo kompaktowa, zamknięta w niewielkiej, metalowej puszcze. W zestawie znajdziemy notes oraz 4 ołówki (w przypadku gry na większą ilość osób musimy zatem poszukać dodatkowych ołówków, bądź podzielić się na drużyny). Zdecydowanie lepiej rozgrywka wypada w grupie przynajmniej 4 graczy. Karty są dwustronne, co daje nam łącznie 108 haseł do dyspozycji, szkoda jedynie, że kartki z notesu nie są dwustronne, bo zwiększyło by to miejsce na zapisywanie skojarzeń. Generalnie gra sprawdza się świetnie jako szybka imprezówka w grupie nawet bardzo początkujących graczy. Tłumaczenie zasad nie zajmuje więcej niż minuty. Karty są mocno dopasowane do wypraski co jest niestety złą wiadomością dla amatorów koszulkowania kart.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Ta wersja trafiła mi się w mystery box od Rebel ;) Muszę przyznać, że o ile historia nigdy nie sprawiała mi większych problemów, o tyle tutaj czasem można dostać zawrotów głowy! Gra bardzo sympatyczna i prosta do wytłumaczenia. Możemy rozdać dowolną ilość kart, manipulując w ten sposób czasem/poziomem trudności gry. Pudełko bardzo zgrabne i kompaktowe, karty - malutkie, ale estetyczne. Niestety dla mnie dość poważny minus - brak możliwości zakoszulkowania kart (nie mieszczą się w dostępnej w pudełku wyprasce). Fajna, edukacyjna pozycja dla młodszych i starszych graczy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W pierwszej chwili mamy wrażenie, że zawartość dodatku jest nieco "skąpa", w stosunku do ceny, którą musieliśmy zań zapłacić. W rozgrywce wrażenie to jednak szybko przemija. dwie dwustronne enklawy, cztery monumenty, czterech nowych magów oraz dodatkowa mechanika zwojów wprowadza bardzo przyjemną zmianę w rozgrywce. Obecność dodatkowych znaczników daje nam z kolei możliwość rozgrywki w 5 osób.
Co ważne - dodatek bez problemu mieści się w pudełku podstawki (karty w koszulkach premium pasują bez problemu do wypraski). Jedyny, drobny minus jaki zauważyłam w swojej wersji to delikatnie odmienny odcień dodatkowych, zielonych znaczników ,który odróżnia się od tych z podstawki. Nie jest to jednak w żadnym wypadku wada i trzeba przyjrzeć się znacznikom, aby dostrzec tę różnicę :). Poza tym - absolutny must have dla fanów Res Arcany.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Drafrozaur przyciąga wzrok przede wszystkim absolutnie fenomenalnymi pionkami dinozaurów. Po otwarciu pudełka okazuje się nawet, że znajdziemy tam nie 60 figurek dinozaurów, a 66! Wydawca zadbał, aby już w podstawowej grze każda figurka miała jedną sztukę w zapasie. Meeple są drewniane, niewielkie i przeurocze. Do tego znajdziemy w zestawie solidny, materiałowy woreczek na pionki, dość grube i ładne planszetki graczy oraz 5 kartonowych miseczek do samodzielnego złożenia. Mimo faktu, że miseczki są bardzo estetyczne, po złożeniu 5 sztuk - ciężko upchnąć całość do tego maleńkiego pudełka.

Zasady gry są proste, ich wyjaśnienie nie zajmuje więcej niż kilka minut. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki: początkujący "letni" oraz bardziej zaawansowany "zimowy". Symbole na planszach graczy i kostce są czytelne, chociaż potrzeba kilku rozgrywek, aby już nie było potrzeby zaglądania do instrukcji. Gra zdecydowanie lepiej działa na 3+ osób. Tryb dwuosobowy niby jest, ale ma się wrażenie, że nie tak powinno to działać. Oczywiście, mimo wszystko, gra się przyjemnie, rundy są szybkie, chociaż sporo zależy od naszego szczęścia w "dinozaurach". Jak nazwa wskazuje - główna mechanika wykorzystana w tej grze to draft - chociaż jest to draft wyjątkowy, gdyż nie przekazujemy kart, a właśnie miseczki z pionkami dinozaurów. I tu pojawia się pewien delikatny problem natury czysto technicznej. Miseczki są dość płytkie, przez co łatwo niechcący spojrzeć, jakie kolory dinozaurów pojawiają się u współgraczy, a clue całej zabawy powinno polegać właśnie na nieświadomości tego, co trafi się nam w następnej turze. Jest to dość poważny minus, jaki dostrzegam w tej grze. Poza tym absolutnie nas oczarowała :)
Podsumowując:

Na plus:
- łatwa i regrywalna gra familijna
- dobrej jakości figurki dinozaurów
- ładne, przyjemne dla oka grafiki
- dwa tryby gry, wybierane w zależności od zaawansowania graczy
- bardzo dobry stosunek jakość/cena (figurki i kostka są wykonane z drewna!)
- 6 zapasowych dinozaurów

Na minus:
- zbyt płytkie miseczki na pionki
- za małe pudełko, ciężko jest zmieścić tam wszystkie elementy po złożeniu miseczek dla pięciu graczy


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Seikatsu to bardzo prosta gra, o przyjemnej i wręcz "relaksującej" oprawie graficznej. Gra przeznaczona jest dla trzech graczy, pozostałe tryby - jednoosobowy, dwu- i czteroosobowy - są niejako "dodatkowo" rozpisane w instrukcji, stąd też - sugeruję zakup gry, jeżeli planujemy głównie grać w trzy osoby. W pudełku znajdziemy dość ciężkie, plastikowe żetony z grafikami ptaków i kwiatów. Grafiki niestety lubią się "rysować" i przycierać, żeton można nawet przypadkiem zarysować paznokciem. Szkoda, że nie zastosowano na grafikach dodatkowego zabezpieczenia - zakładam jednak, że już w oryginalnym wydaniu był ten sam typ żetonów.

Poza instrukcją - gra jest zupełnie niezależna językowo. W trybie dla trzech osób - rozgrywka trwa nie więcej niż 20 minut, stanowi zatem idealną grę na rozgrzewkę przed większymi tytułami.
W Seikatsu, przy pomocy kolorywch żetonów, układany ogród, zbierając punkty za stada ptaków oraz za zestawy identycznych kwiatów. Brzmi dość banalnie, ale w praktyce ułożenie ogrodu w korzystny dla nas sposób w dużej mierze zależy od ruchów przeciwników. Zdarza się, że upatrzone przez nas pole zajmie współgracz, często nawet nieświadomie krzyżując nasze plany. Ta negatywna "interakcja" nie jest jednak dokuczliwa i dotyczy głównie końcówki partii, gdzie mamy do dyspozycji ograniczoną liczbę pól na planszy.

Z uwagi na tematykę i wykonanie, gra świetnie się sprawdzi na szybką partię pomiędzy mamą/córką, a nawet babcią.

Na koniec dodam, że prócz wspomnianego wycierania się żetonów, gra jest bardzo ładnie wykonana - pudełko jest estetyczne, białe, z błyszczącym lakierem, w środku zaś znajdziemy dobrze dopasowaną wypraskę i solidny, materiałowy woreczek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ra

Liczba recenzji: 153

Konrad

Liczba recenzji: 96

Kaamos87

Liczba recenzji: 9

DPP

Liczba recenzji: 8

Andrzej

Liczba recenzji: 1

Enuya

Liczba recenzji: 11

Łukasz

Liczba recenzji: 8

DominikaSm

Liczba recenzji: 9

Michał

Liczba recenzji: 2

Lullaby96

Liczba recenzji: 12

Rico

Liczba recenzji: 106

LukePL

Liczba recenzji: 259

Pitdobruk

Liczba recenzji: 2

Svvital

Liczba recenzji: 26

Barti18

Liczba recenzji: 13

Marcin_mw

Liczba recenzji: 21

Lioheart

Liczba recenzji: 21

Odys39

Liczba recenzji: 18

Patya

Liczba recenzji: 12

Bartek

Liczba recenzji: 32

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Kotekbyk

Liczba recenzji: 10

Anomandaris

Liczba recenzji: 74

Karola

Liczba recenzji: 4

Mikowalew

Liczba recenzji: 5

Kejben

Liczba recenzji: 50

Lashana

Liczba recenzji: 42

Yine

Liczba recenzji: 440

Shiraco

Liczba recenzji: 21

Gustuś

Liczba recenzji: 9

WojciechZubr

Liczba recenzji: 0

Uwydra

Liczba recenzji: 32

Vesperum

Liczba recenzji: 0

TT87ART3BC

Liczba recenzji: 253

Issy

Liczba recenzji: 11

cherry_cello

Liczba recenzji: 78

KubaB

Liczba recenzji: 4

Plattom

Liczba recenzji: 26

Ad_Tab

Liczba recenzji: 23

Pathosis3

Liczba recenzji: 6

Netto

Liczba recenzji: 0

Ezzy

Liczba recenzji: 15

Marek

Liczba recenzji: 22

Pitdobruk

Liczba recenzji: 2

Derdorok

Liczba recenzji: 32

RelMayer

Liczba recenzji: 0

Emilka96

Liczba recenzji: 19

Yurcia

Liczba recenzji: 108

LukePL

Liczba recenzji: 259

ProrokIzajasz

Liczba recenzji: 6

Zenek37

Liczba recenzji: 2

Cziksu

Liczba recenzji: 1

Svvital

Liczba recenzji: 26

Souldragon

Liczba recenzji: 55

smallfemme

Liczba recenzji: 5

Kushina

Liczba recenzji: 24

Adzikejszyn

Liczba recenzji: 0

Piotr

Liczba recenzji: 11

Elendil96

Liczba recenzji: 11

JoannaZ86

Liczba recenzji: 25

ykb

Liczba recenzji: 0

Chevilles

Liczba recenzji: 73

Chaberek90

Liczba recenzji: 103

Galaxy152

Liczba recenzji: 50

BIENIU84

Liczba recenzji: 31

DvD

Liczba recenzji: 9

Mszmm

Liczba recenzji: 9

Callisto152

Liczba recenzji: 5

Bzdziong

Liczba recenzji: 29

Marianna

Liczba recenzji: 37