Ogródek (edycja polska)

Kafelkowa gra rodzinna o rozwijaniu pięknego ogrodu
11 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Oto ogród pełen kwiatów, w którym dziko rosnące rośliny zapełniają ścieżki, porastają murki i żywopłoty. Jako ambitni ogrodnicy macie za zadanie wypełnić kwiatami i ozdobami każdy zakątek Waszej części ogródka. Musicie być kreatywni, bo miejsca nie jest dużo. Aby zaprojektować rabatki, które zakwitną kolorowym i różnorodnym kwieciem, będziecie mieli do dyspozycji wiele rodzajów roślin, a także klosze i doniczki. I nie zapomnijcie o misce wody dla szwendających się tu i ówdzie kotów! W grze Ogródek wcielacie się w rolę ogrodników. Każdy z Was ma swoje grządki, które należy odpowiednio rozplanować i obsadzić kwiatkami. Nie będzie to proste zadanie, bo musimy uwzględniać kształty dostępnych kwiatów, uważać na wcześniej posadzone rośliny, oraz ścigać się z innymi graczami po co atrakcyjniejsze żetony. Na szczęście do pomocy mamy jeszcze zapas doniczek oraz... koty. Po cenionym Patchworku autor Uwe Rosenberg ponownie wziął na swój warsztat grę kafelkową. Tym razem, oprócz innego tematu oraz nowych wyzwań, możemy bawić się także w większym gronie!
Autor:
Uwe Rosenberg
Ilustracje:
Andrea Boekhoff
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Oto ogród pełen kwiatów, w którym dziko rosnące rośliny zapełniają ścieżki, porastają murki i żywopłoty. Jako ambitni ogrodnicy macie za zadanie wypełnić kwiatami i ozdobami każdy zakątek Waszej części ogródka. Musicie być kreatywni, bo miejsca nie jest dużo. Aby zaprojektować rabatki, które zakwitną kolorowym i różnorodnym kwieciem, będziecie mieli do dyspozycji wiele rodzajów roślin, a także klosze i doniczki. I nie zapomnijcie o misce wody dla szwendających się tu i ówdzie kotów!

Trójwymiarowe elementy gry

W grze Ogródek wcielacie się w rolę ogrodników. Każdy z Was ma swoje grządki, które należy odpowiednio rozplanować i obsadzić kwiatkami. Nie będzie to proste zadanie, bo musimy uwzględniać kształty dostępnych kwiatów, uważać na wcześniej posadzone rośliny, oraz ścigać się z innymi graczami po co atrakcyjniejsze żetony. Na szczęście do pomocy mamy jeszcze zapas doniczek oraz... koty.

Po cenionym Patchworku autor Uwe Rosenberg ponownie wziął na swój warsztat grę kafelkową. Tym razem, oprócz innego tematu oraz nowych wyzwań, możemy bawić się także w większym gronie!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 dwustronna plansza rozsadnika
 • 36 kafelków (puzzli) z kwiatami
 • 9 kwietników (z jasną i ciemną stroną)
 • 1 duży żeton parasola
 • 30 okrągłych żetonów kotów
 • 16 okrągłych żetonów doniczek
 • 2 żetony Gniazdo Os
 • 4 Stoły Sadzenia z punktacją (po 1 dla każdego gracza)
 • 12 pomarańczowych kostek punktacji doniczek (po 3 dla każdego gracza)
 • 12 niebieskich kostek punktacji (po 3 dla każdego gracza)
 • 1 żeton taczki
 • 1 instrukcja
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.09
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ogródek (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Anna

Liczba recenzji: 41

Ogródek to prosta gra w układanie własnych grządek. Na początku mieliśmy trochę wątpliwości czy starczy elementów dla wszystkich czterech graczy. Po rozpoczęciu rozgrywki zasady szybko stały się jasne, grządek ani kwiatów nigdy nie zabrakło a czas był spędzony bardzo przyjemnie. Gra jest prosta, nawet dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem zasad. Interakcji jest dosyć mało, a negatywnej nie ma wcale, więc jeśli lubicie taki układ to jest to świetna gra rodzinna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

ADz

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

jest to druga gra tego autora w mojej kolekcji, pierwszym był Patchwork, który wyciągaliśmy raz na jakiś czas w formie przerywnika. Ogródek przyszedł do mnie akurat gdy przebywałam na zwolnieniu, więc rozpoczęłam od wersji dla jednego gracza. gra nie jest trudna, ale ciekawa. non stop coś się rusza, a to pionek ogrodnika, a to taczka odjeżdża, zmiana grządek, kotki, doniczki... mechanizm niezwykle podobny do patchworka ale rozwinięty do dużej i fajnej gry. Po dwóch rozgrywkach z samą sobą, czekałam na powrót partnera, aby móc jak najszybciej przelać na niego swoje uwielbienie do gry. podchodził sceptycznie - te kafelki mają taki sam kształt jak w patchworku, tu nic nowego itp. po pierwszej rozgrywce (w końcu można marudzić, ale chorej się nie odmawia) poprosił o o kolejną a potem jeszcze jedną. Ogródek trafia do nas na listę top gier w kategorii "niezbyt trudna, acz przyjemna".

wykonanie śliczne, wiosenne (doceniamy bardzo zimą)


Balint

Liczba recenzji: 87

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Hmm.... W stosunku do Pachtworka Ogródek zwyczajnie rozczarowuje. Ale jeśli zapomnimy po Patchworku, wówczas Ogródek zapewnia całkiem niezłą rozrywkę.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie