Onirim 2nd Edition

Onirim z 7 dodatkami
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (6)
 • 1 - 2 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie angielskie
Jesteś śniącym, zagubionym w mistycznym labiryncie swoich sennych marzeń i musisz odnaleźć oniryczne drzwi zanim Twój sen dobiegnie końca, albo zostaniesz w nim uwięzony na zawsze! Onirim jest grą dla jednego, bądź dwóch graczy, w której staramy się odnaleźć drzwi, aby uciec z labyryntu naszych koszmarów. Gra zawiera także wszystkie 7 rozszerzeń! Jak grać...  Karty Drzwi - to podstawowe elementy twojej wyprawy. Zdobycie wszystkich ośmiu kart Drzwi jest warunkiem zwycięstwa. W grze dostępne są po dwie karty Drzwi w każdym kolorze (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe). Karty Labiryntu - przedstawiają różne magiczne miejsca, które będziesz odwiedzać. To właśnie te karty będziesz trzymać w ręce. W trakcie gry będziesz je zagrywać lub odrzucać. W podstawowym wariancie gry wykorzystujesz tylko jeden rodzaj kart Labiryntu: Komnaty. W grze dostępne są Komnaty w czterech kolorach (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe) oznaczone symbolami: Księżyc, Słońce oraz Klucz. Karty Snu - przedstawiają istoty nawiedzające korytarze labiryntu. Gdy pociągniesz taką kartę natychmiast przeprowadź związane z nią działanie, a następnie odrzuć ją. W podstawowym wariancie gry będziesz wykorzystywać tylko jeden rodzaj kart Snu: Koszmar. Karty Relikwii - reprezentują bardzo potężne przedmioty, dostępne w grze od samego początku – na dobre lub na złe! Nie wykorzystuj tych kart w podstawowym wariancie gry. Dołączysz je do talii grając z rozszerzeniami. Dostępnych jest kilka mini rozszerzeń, które można ze sobą łączyć. Aż trzy spośród tych nich dołączyliśmy do pudełka! Gdy już dobrze opanujesz grę w wariancie podstawowym, możesz spróbować swoich sił grając w warianty rozszerzone: każde z osobna lub łącząc je w dowolnych kombinacjach. 
Autor:
Shadi Torbey
Wydawca:
Z-Man Games
9995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Jesteś śniącym, zagubionym w mistycznym labiryncie swoich sennych marzeń i musisz odnaleźć oniryczne drzwi zanim Twój sen dobiegnie końca, albo zostaniesz w nim uwięzony na zawsze!

Onirim jest grą dla jednego, bądź dwóch graczy, w której staramy się odnaleźć drzwi, aby uciec z labyryntu naszych koszmarów.

Gra zawiera także wszystkie 7 rozszerzeń!

Jak grać... 

Karty Drzwi - to podstawowe elementy twojej wyprawy. Zdobycie wszystkich ośmiu kart Drzwi jest warunkiem zwycięstwa. W grze dostępne są po dwie karty Drzwi w każdym kolorze (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe).

Karty Labiryntu - przedstawiają różne magiczne miejsca, które będziesz odwiedzać. To właśnie te karty będziesz trzymać w ręce. W trakcie gry będziesz je zagrywać lub odrzucać. W podstawowym wariancie gry wykorzystujesz tylko jeden rodzaj kart Labiryntu: Komnaty. W grze dostępne są Komnaty w czterech kolorach (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe) oznaczone symbolami: Księżyc, Słońce oraz Klucz.

Karty Snu - przedstawiają istoty nawiedzające korytarze labiryntu. Gdy pociągniesz taką kartę natychmiast przeprowadź związane z nią działanie, a następnie odrzuć ją. W podstawowym wariancie gry będziesz wykorzystywać tylko jeden rodzaj kart Snu: Koszmar.

Karty Relikwii - reprezentują bardzo potężne przedmioty, dostępne w grze od samego początku – na dobre lub na złe! Nie wykorzystuj tych kart w podstawowym wariancie gry. Dołączysz je do talii grając z rozszerzeniami. Dostępnych jest kilka mini rozszerzeń, które można ze sobą łączyć. Aż trzy spośród tych nich dołączyliśmy do pudełka! Gdy już dobrze opanujesz grę w wariancie podstawowym, możesz spróbować swoich sił grając w warianty rozszerzone: każde z osobna lub łącząc je w dowolnych kombinacjach. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 169 kart
 • pionek
 • 2 instrukcje

4.50
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Onirim 2nd Edition


Najbardziej przydatne recenzje

Kaetil

Liczba recenzji: 22

Jak dla mnie ideał :)

Onirim... Do zakupu tej gry przymierzałem się na długo nim jeszce rebel ściągnął do siebie kilka egzemplarzy. a potem pojawiło się powiadomienie na mailu, ze jest...
Warto było czekać! Podstawowa wersja gry jest szybka i łatwo jej się nauczyć, jednak wystarczy dodać już jedno z rozszerzeń i sprawa na tyle się komplikuje, by stanowić wyzwanie. Wciąż czekam na okazję rozegrania wersji dwuosobowej. Nie mniej jednak już teraz wiem, że gra na stałe zagości u mnie na półce i czesto bedę wyciągał ją na stół.


Kahush

Liczba recenzji: 34

Jak dla mnie ideał :)

Onirim to pozycja dla solo graczy. Gra w podstawowej wersji nie jest trudna, dlatego druga edycja pozwala skalować rozgrywkę wielowymiarowo, gdyż zawiera siedem dodatków, które możemy dowolnie dołączać do gry w dowolnej kombinacji. Ja osobiście grałem z dwoma dodatkami, gdyż przy większej ilości gra robiła się nieco chaotyczna i zbyt długa. W kategorii solo gier Onirim oceniam bardzo wysoko, gdyż dodatkowo zawiera mało miejsca (tyle co pasjans z tradycyjnej talii kart). Jeżeli nie macie czasu na rozłożenie Mage Knighta lub Robinsona, a losowość One Deck Dungeona Was drażni sięgnijcie po Onirim gdyż w nim losowość jest ale nie tak znaczna, a rozgrywka jest szybka, rozrusza szare komórki i daje satysfakcję w razie wygranej.


Aguthek

Liczba recenzji: 72

Jak dla mnie ideał :)

Co za udany zakup! Urzekło mnie dosłownie wszystko. Przede wszystkim rozkosznie nieduże pudełko, które mieści tylko to, co potrzebne, i nic więcej. Samo jego otwarcie to wspaniałe doświadczenie, tak pięknie i pomysłowo jest wykonane. Przejrzyste, zwięzłe instrukcje we wspaniałej szacie graficznej. Przepiękne karty, mnogość dodatków, które można dodawać osobno do gry podstawowej i dobierać według uznania.
Sama rozgrywka jest szybka, ale pełna rozkosznych wyborów i strasznie wciągająca. Wersja podstawowa jest zdecydowanie przyjemniejsza w grze solo, gra we dwójkę aż prosi się o dodatki, bo czasem jest zbyt łatwo.
Tyle dobroci w kompaktowym produkcie, sprawdzi się świetnie w podróży.
Jestem absolutnie zakochana i już nie mogę się doczekać kolejnych gier z tej serii!





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie