Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Dwa rozszerzenia w jednym dodatku
7 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 13 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Race for the Galaxy (edycja angielska).
Race for the Galaxy (edycja angielska)
W pobliżu umierającej gwiazdy znaleziona została potężna, tajemnicza budowla Obcych – naukowcy nazwali ją Archiwum. Do wnętrza zostały wysłane rywalizujące ze sobą zespoły badawcze, każdy z nich w poszukiwaniu wartościowych artefaktów Obcych. Czy uda Ci się rozwinąć kosmiczne imperium a jednocześnie odkryć sekrety starożytnej rasy? Dwa dodatki w jednym! Nowe światy początkowe i karty pozwalają natychmiast rozpocząć grę. Później wprowadźcie zasady gry z Archiwum, które pozwalają zbierać artefakty Obcych w czasie rozbudowy imperium. Alien Artifacts to najnowszy dodatek do karcianki Race for the Galaxy, którego jednak nie da się łączyć z poprzednimi dodatkami do gry. Dodatek można łączyć z polską edycją gry Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów. Wprowadza on aż dwa rozszerzenia: nowe karty i światy startowe oraz zestaw kart dla piątego gracza do podstawowej gry, tytułowe artefakty obcych – podczas akcji Eksploracja zespół badawczy gracza będzie zwiedzał Archiwum Obcych w poszukiwaniu artefaktów, a te dawać będą dodatkowe bonusy. Gracze odkrywać Archiwum będa za pomocą kart lokacji (i budować labirynt, nakładając je na siebie i tworząc poplątane korytarze). Bonusy na światach będą pomagały w zwiedzaniu Archiwum i odwotnie – bonusy znalezione w Archiwum bedą pomagać przy rozbudowie imperium.
Autor:
Thomas Lehmann
Wydawca:
Rio Grande Games
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W pobliżu umierającej gwiazdy znaleziona została potężna, tajemnicza budowla Obcych – naukowcy nazwali ją Archiwum. Do wnętrza zostały wysłane rywalizujące ze sobą zespoły badawcze, każdy z nich w poszukiwaniu wartościowych artefaktów Obcych. Czy uda Ci się rozwinąć kosmiczne imperium a jednocześnie odkryć sekrety starożytnej rasy?

Dwa dodatki w jednym! Nowe światy początkowe i karty pozwalają natychmiast rozpocząć grę. Później wprowadźcie zasady gry z Archiwum, które pozwalają zbierać artefakty Obcych w czasie rozbudowy imperium.

Alien Artifacts to najnowszy dodatek do karcianki Race for the Galaxy, którego jednak nie da się łączyć z poprzednimi dodatkami do gry. Dodatek można łączyć z polską edycją gry Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów.

Wprowadza on aż dwa rozszerzenia:

 • nowe karty i światy startowe oraz zestaw kart dla piątego gracza do podstawowej gry,
 • tytułowe artefakty obcych – podczas akcji Eksploracja zespół badawczy gracza będzie zwiedzał Archiwum Obcych w poszukiwaniu artefaktów, a te dawać będą dodatkowe bonusy. Gracze odkrywać Archiwum będa za pomocą kart lokacji (i budować labirynt, nakładając je na siebie i tworząc poplątane korytarze). Bonusy na światach będą pomagały w zwiedzaniu Archiwum i odwotnie – bonusy znalezione w Archiwum bedą pomagać przy rozbudowie imperium.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 nowych światów początkowych
 • 9 kart akcji dla piątego gracza
 • 41 kart gry
 • 9 żetonów punktów
 • 49 kart Archiwum
 • 45 znaczników artefaktów
 • 1 karta podsumowania Archiwum
 • 5 kart Eksploracja: Archiwum
 • 1 tor kolejności
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.71
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Race for the Galaxy: Alien ArtifactsNajbardziej przydatne recenzje

Arkadiusz

Liczba recenzji: 4

A mnie się coś wydaje, że ten dodatek wcale nie jest taki zły, jak go malują. Z jednej strony nie spełnia jakichś bliżej nieokreślonych oczekiwań REBEL'a, z drugiej strony miażdżą go niektórzy gracze. Oglądałem recenzję Toma Vassela i facet wyglądał jakby chciał wyjść z siebie i stanąć obok, że niby jest taki sfrustrowany. Ale z jego argumentacji wynika, że w Alien Artifacts wkurza go przede wszystkim to, że dodatek ten (z zastosowaniem Archiwum) drastycznie wydłuża czas gry i nie da się zagrać iluś tam partii pod rząd... Myślę, że znajdą się gracze, którzy RFTG cenią sobie niekoniecznie ze względu na ultraszybki czas rozgrywki... Byłem raz na turnieju RFTG na festiwalu gramy i szybki czas rozgrywki to było coś, co mnie najbardziej wkurzało. Rozgrywali 4-osobowe partie w 20 minut. Jak tacy testerzy Rebel'a stwierdzili, że nie opłaca się wydawać tego dodatku, to się wcale nie dziwię, skąd taka decyzja. Dla mnie jedynym istotnym minusem po zapoznaniu się z zasadami wydaje się być gra w 5 osób (nieprzewidywalność), ale to dałoby się przeżyć. Ja w każdym razie chętnie bym w to zagrał i sam się przekonał...


Hadrian

Liczba recenzji: 16

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek odpowiada na pytanie co by było gdyby do Race'a dołożyć elementy gry planszowej. Gra się znacznie wydłuża, ale nie traci na zaciętości. Mechanizm Orba nie jest czymś co przesądza grę, ale nie można go też lekceważyć. Archiwum daje dodatkową motywację do zwiększania militarności. Nowe karty są świetnie zbalansowane i dają różnorodne bonusy. Fani gry nie powinni się zawieść choćby ze względu na same karty, a Archiwum trzeba polubić. Nam się spodobało :)


Alqua

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Badanie kompleksu obcych nie dodaje nic na tyle ciekawego czy potrzebnego do rozgrywki, lepiej by chyba wyszło jako osobna gra.
Niemniej dodatkowe homeworldy, karty i siódmy gracz dają wystarczająco dużo żeby uznać dodatek za dobrą inwestycję.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie