Rój (Hive)

Niesamowita gra logiczna dla dwojga
66 opinii
  • 2 osoby
  • od 9 lat
  • 10 - 30 minut
  • wydanie polskie
Rój jest logiczną grą dla 2 graczy w wieku od 9 lat. Celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika. Każdy gracz ma 11 płytek przedstawiających 5 różnych owadów. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W swoim ruchu mogą albo dołożyć owada do roju, albo przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek. Każda płytka posiada unikalny sposób poruszenia (jak w szachach) naśladujący ruch przedstawionego na niej owada. Na przykład, konik polny jest jedynym owadem potrafiącym przeskakiwać inne płytki.Proste reguły i ogromna ilość dostępnych kombinacji sprawiają, że Rój jest prawdziwym wyzwaniem dla graczy ceniących sobie intelektualną rozrywkę. Gracze muszą wykazać się umiejętnościami strategicznego planowania, taktycznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Kluczem do zwycięstwa jest sprytne atakowanie królowej przeciwnika i pozostawienie wystarczających odwodów do obrony własnej.   Elegancka torba służąca do przechowywania płytek sprawia, że grę łatwo się przenosi i  przechowuje, a niewielkie rozmiary i brak planszy umożliwiają rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu.   Rój został uznany przez MENSA za najlepszą grę umysłową 2006 roku!Inne rekomendacje są zbędne!  
Autor:
John Yianni
Wydawca:
G3
139,95

Dostępnych 10 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Rój jest logiczną grą dla 2 graczy w wieku od 9 lat. Celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika. Każdy gracz ma 11 płytek przedstawiających 5 różnych owadów. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W swoim ruchu mogą albo dołożyć owada do roju, albo przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek.

Każda płytka posiada unikalny sposób poruszenia (jak w szachach) naśladujący ruch przedstawionego na niej owada. Na przykład, konik polny jest jedynym owadem potrafiącym przeskakiwać inne płytki.
Proste reguły i ogromna ilość dostępnych kombinacji sprawiają, że Rój jest prawdziwym wyzwaniem dla graczy ceniących sobie intelektualną rozrywkę. Gracze muszą wykazać się umiejętnościami strategicznego planowania, taktycznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Kluczem do zwycięstwa jest sprytne atakowanie królowej przeciwnika i pozostawienie wystarczających odwodów do obrony własnej.

 
Elegancka torba służąca do przechowywania płytek sprawia, że grę łatwo się przenosi i  przechowuje, a niewielkie rozmiary i brak planszy umożliwiają rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu.
 
Rój został uznany przez MENSA za najlepszą grę umysłową 2006 roku!
Inne rekomendacje są zbędne!
 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 22 bakelitowe płytki
  • 1 torba do przechowywania płytek
  • instrukcja
Waga:
500 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.62
na podstawie 66 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Rój (Hive)Najbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 53

Dla tych, którzy chcieliby wypróbować Rój - gra jest dostępna jako aplikacja na urządzenia mobilne z systemem android i jest do pobrania bezpłatnie. Można zapoznać się z zasadami, rozegrać kilka prostych łamigłówek jednoosobowych lub rozegrać rozgrywkę dwuosobową z losowym graczem lub z osobą, która znajduje się przy nas. Mnie przekonała i już mi się marzy wersja "stolikowa" :)


Mickq13

Liczba recenzji: 59

Bakelitowe hexy urzekły mnie estetyką, klarowne reguły głębią a tkwiący potencjał oczarował. Etui pozwalające zabrać Rój na piwko, możliwość rozegrania tam kilku partyjek bez obaw, że rozlany płyn coś uszkodzi dodatkowo zwiększa poziom relaksu. Oczywiście Komar i Biedronka są niezbędne.
Kategoria "easy to learn, hard to master".
BGG 8/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

omc

Liczba recenzji: 24

Rój jest fantastyczny z kilku powodów. Po pierwsze, gra ma bardzo proste zasady, które ogarnie każdy (poza tym na BGG są jakby co karty pomocy z ruchem robaków do ściągnięcia). Po drugie, gra jest bardzo mobilna - zajmuje mało miejsca i w transporcie, i jeśli chodzi o rozgrywkę. Wymaga jedynie kawałka w miarę płaskiego podłoża, więc zagrać można zasadniczo wszędzie, wliczając w to kawałek trawy (w końcu robaki! :>). Po trzecie, rozgrywka jest bardzo szybka (dla mnie zaleta). Po czwarte, pomimo tej prostoty gra wymusza sporo kombinowania, trzeba dokładnie obserwować "planszę" i myśleć zarówno ofensywnie, jak i defensywnie, bo inaczej zostaniemy zniszczeni w minutę. Z dodatkami daje nam jeszcze większe pole do popisu. Z moich doświadczeń każda kolejna rozgrywka jest coraz bardziej strategiczna i coraz bardziej zacięta! Po piąte, gra jest bardzo ładnie, solidnie wydana. Super dla dzieci - kafli nie da się złamać czy naderwać, jeżeli nawet się pobrudzą, to wystarczy je opłukać i po sprawie. Poza tym są estetyczne, fajnie leżą w dłoni i przyciągają uwagę. W tej wersji są poza tym na tyle duże, że w przypadku mniejszych członków rodziny nie ma ryzyka połknięcia ;)

Osobiście mam obecnie natomiast wersję Hive Pocket (pominiętą póki co w PL), którą absolutnie polecam. Kiedyś przeczytałam gdzieś komentarz, że jeżeli masz Hive, to będziesz chciał Hive Pocket, natomiast jeżeli masz Hive Pocket, to Hive jest już zbędny - i podpisuję się pod tym z pełnym przekonaniem. Hive jest grą dobrą na podróże w każdej wersji, ale wersja Pocket w opakowaniu-woreczku dosłownie idealnie mieści się nawet w niedużej kieszeni, da się ją upchnąć wszędzie, rozgrywka zajmuje jeszcze mniej miejsca (stoliki w samolotach!), a przy tym nie traci nic na jakości. Kafle są mniejsze, ale wciąż wygodnie się nimi gra, a na dodatek za niższą cenę dostajemy dodatkowo dwa dodatki: biedronkę i komara. Grę polecam w każdej wersji, ale Pocket zdecydowanie zasługuje na uwagę, zwłaszcza jeśli dużo podróżujecie! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie