Sanctum (edycja polska)

Wybierz bohatera, zbieraj ekwipunek i ruszaj pokonać hordy demonów!
11 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie polskie
Sanctum, niegdyś wspaniała metropolia, obecnie stanowi ostatnią ostoję światła w świecie, który okrył mrok. Wokół miasta rozpościerają się krainy opanowane przez hordy demonów. Tylko garstka bohaterów ma odwagę, by stawić czoła ciemności i zawalczyć o odzyskanie królestwa. Wciel się w jednego z bohaterów, który stara się zapobiec demonicznej inwazji. Wyrusz w podróż w głąb lądu, przedrzyj się przez hordy wrogów i staw czoła samemu Lordowi Demonów. Sanctum to gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG. Zainspirowana gatunkiem hack-and-slash, pozwala uczestnikom na ścieranie się z napotkanymi potworami i rozwijanie w ten sposób umiejętności postaci, by jak najlepiej przygotować je do kluczowego starcia. W trakcie wędrówki, stopniowo zbliżając się do Lorda Demonów, bohaterowie będą musieli ulepszać swój sprzęt i dostosować taktykę walki, aby stawić czoła coraz trudniejszym do pokonania przeciwnikom. Choć gra wykorzystuje mechanikę rzutów kośćmi, szybko przekonacie się, że to trafność Waszych wyborów jest kluczowa dla przetrwania na wrogich ziemiach.
Autor:
Filip Neduk
Ilustracje:
Jakub Politzer
Wydawca:
Rebel
189,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Sanctum, niegdyś wspaniała metropolia, obecnie stanowi ostatnią ostoję światła w świecie, który okrył mrok. Wokół miasta rozpościerają się krainy opanowane przez hordy demonów. Tylko garstka bohaterów ma odwagę, by stawić czoła ciemności i zawalczyć o odzyskanie królestwa.

Wciel się w jednego z bohaterów, który stara się zapobiec demonicznej inwazji. Wyrusz w podróż w głąb lądu, przedrzyj się przez hordy wrogów i staw czoła samemu Lordowi Demonów.

Sanctum to gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG. Zainspirowana gatunkiem hack-and-slash, pozwala uczestnikom na ścieranie się z napotkanymi potworami i rozwijanie w ten sposób umiejętności postaci, by jak najlepiej przygotować je do kluczowego starcia.

W trakcie wędrówki, stopniowo zbliżając się do Lorda Demonów, bohaterowie będą musieli ulepszać swój sprzęt i dostosować taktykę walki, aby stawić czoła coraz trudniejszym do pokonania przeciwnikom. Choć gra wykorzystuje mechanikę rzutów kośćmi, szybko przekonacie się, że to trafność Waszych wyborów jest kluczowa dla przetrwania na wrogich ziemiach.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 3 dwustronne plansze aktów
 • plansza hord
 • plansza osiągnięć
 • 4 plansze graczy
 • 4 liczniki życia
 • 18 dwustronnych kafelków eliksirów
 • 5 kafelków szału
 • 12 kafelków umiejętności
 • 24 karty umiejętności
 • 12 kafelków osiągnięć
 • 3 kafelki boskiej interwencji
 • 6 kart początkowej premii
 • 84 karty demonów/przedmiotów
 • 51 kart Władcy Demonów
 • 85+ okrągłych plastikowych żetonów wytrwałości, skupienia i trafienia
 • 84 plastikowe klejnoty
 • 4 plastikowe figurki
 • 24 drewniane kości
 • 4 arkusze pomocy
 • instrukcja
Waga:
2,44 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.18
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sanctum (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Battleorc123

Liczba recenzji: 7

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra może i nie jest cudem świata gier planszowych ale że znajomymi się świetnie bawimy grając w nią. Zabawny jest w niej poziom trudności. Najpierw masz miłą i w miarę spokojną podróż przez akty zabijając demony, a tu nagle w ostatecznej walce z władcą demonów prawie wszyscy giną. Polecam.


Pawel

Liczba recenzji: 3

Gra przyjemna ale ma nieco dziwnie zbalansowany poziom trudności. 90% rozgrywki to radosny grind i budowanie postaci, przeciwnicy nie stanowią większego wyzwania i o ile nie gra się całkowicie bezmyślnie, to powinno obyć się bez strat punktów życia. Natomiast finałowy rozdział odbywa się według specjalnych zasad, i to już jest walka o przeżycie. Póki co grałem dwa razy (2 osoby) i w żadnej rozgrywce nie udało się pokonać Władcy Demonów (niemniej, gra w takich sytuacjach wyznacza zwycięzcę na podstawie innych czynników). Gra posiada opcję zwiększenia poziomu trudności, niestety zmodyfikowane zasady dotyczą tylko tej finałowej walki (która i tak jest trudna), a nie wcześniejszego etapu rozgrywaki (gdzie przydało by się więcej pikanterii).
Na plus: ogólnie ładne wykonanie elementów gry i bardzo ładnie wydana i ogólnie dobrze napisana instrukcja. Przyjemna mechanika budowania postaci i korzystania z jej zdolności, a także walki w oparciu o kostki, ale z pewnym polem manewru na kombinowanie (modyfikatory).
Z minusów: poza wspomnianym balansem, brak wypraski oraz trochę niejasno (przynajmniej dla mnie) opisane zasady finałowej walki - dopiero oficjalne anglojęzyczne video mi to rozjaśniło. Mała różnorodność przeciwników.
Ogólnie polecam, moja ocena to mocne 4/5.
DinoUnicorn

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W ocenie dałabym 4,5 ale niestety nie ma takiej możliwości ;)

Bardzo dobra gra. Zakupiona podczas akcji PYL.
Po paru rozgrywkach mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z ciekawszych gier "do grania w tygodniu" które znajdują się w mojej kolekcji.

Pierwszy etap jest wydaje się banalny, jednak już tutaj trzeba zastanawiać się jak chcemy zbudować swoją postać - które ulepszenia będą nam potrzebne i z jakiej kategorii koloru chcemy mieć broń/ pancerz/ inne akcesoria.
(Polecam za każdym razem zbierać ulepszenia dające dodatkowe skupienie :) )
Od naszych wyborów będzie zależeć czy końcowy "Wielki Zły i Brzydki" nas pobije czy jednak okryjemy się chwałą :)

Polecam fanom Diablo.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie