Pawel

Osielsko

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

6 użytkowników

Gra przyjemna ale ma nieco dziwnie zbalansowany poziom trudności. 90% rozgrywki to radosny grind i budowanie postaci, przeciwnicy nie stanowią większego wyzwania i o ile nie gra się całkowicie bezmyślnie, to powinno obyć się bez strat punktów życia. Natomiast finałowy rozdział odbywa się według specjalnych zasad, i to już jest walka o przeżycie. Póki co grałem dwa razy (2 osoby) i w żadnej rozgrywce nie udało się pokonać Władcy Demonów (niemniej, gra w takich sytuacjach wyznacza zwycięzcę na podstawie innych czynników). Gra posiada opcję zwiększenia poziomu trudności, niestety zmodyfikowane zasady dotyczą tylko tej finałowej walki (która i tak jest trudna), a nie wcześniejszego etapu rozgrywaki (gdzie przydało by się więcej pikanterii).
Na plus: ogólnie ładne wykonanie elementów gry i bardzo ładnie wydana i ogólnie dobrze napisana instrukcja. Przyjemna mechanika budowania postaci i korzystania z jej zdolności, a także walki w oparciu o kostki, ale z pewnym polem manewru na kombinowanie (modyfikatory).
Z minusów: poza wspomnianym balansem, brak wypraski oraz trochę niejasno (przynajmniej dla mnie) opisane zasady finałowej walki - dopiero oficjalne anglojęzyczne video mi to rozjaśniło. Mała różnorodność przeciwników.
Ogólnie polecam, moja ocena to mocne 4/5.
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Niezbędne do utrzymania porządku w kartach, żetonach itp. Warto zakupić przy okazji większego zakupu!


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra, kupiłem ją wyłącznie do gry solo i sprawdza się znakomicie! Jak już wspomniano we wcześniejszych komentarzach, gra nie należy do łatwych i jest tak z dwóch powodów: poziomu trudności wyzwań, jakie stawia przed nami gra oraz trudności samych zasad. To pierwsze zaliczam na duży plus, bo dzięki temu gra prędko się nie znudzi i stanowi wyzwanie. Drugie - trudność zasad - wymaga dopowiedzenia; jest to chyba jedyna wada, jakiej mogę się dopatrzeć w tej grze; niby w instrukcji jest wszystko co trzeba, ale chyba obiektywnie można stwierdzić, że "czegoś" brakuje. Najlepszym na to dowodem jest istnienie oficjalnego FAQ (polskie tłumaczenie dostępne na stronie wydawcy - galakta.pl) oraz różnych internetowych "poradników" (polecam wyszukanie strony pt. "WP:LCG przewodnik dla nowych (solo) graczy by Wojtek Wojcik" i obejrzenie podlinkowanych tam filmików tłumaczących szczegółowo rozgrywkę). Bardzo trudno jest zacząć grę (i grać poprawnie) opierając się jedynie na tym, co znajduje się w pudełku.
I to chyba jedyny mankament. Bo po zrozumieniu zasad, gra się wyśmienicie :). Mechanika gry jest bardzo fajnie pomyślana i oprócz pewnego elementu losowego, wymaga główkowania i rozważnego grania. Polecam!


Niniel

Liczba recenzji: 24

CEGLASTY

Liczba recenzji: 11

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Mars13

Liczba recenzji: 0

Wanhicks

Liczba recenzji: 1

Madzialena_7

Liczba recenzji: 17