Sonic i superdrużyny

Pełna zabawy wyścigowa gra planszowa
11 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 7 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa. Na czym to polega? W trakcie swojej tury zagrywasz numerowaną od 1 do 6 kartę ruchu, wybierasz postać w kolorze zagranej karty, a następnie przesuwasz figurkę tej postaci o wskazaną na karcie liczbę pól do przodu.  W zależności od koloru zagranej karty poruszasz nie tylko figurkami swoich postaci, ale również postaci drugiego członka swojego zespołu albo przeciwników.  Niektóre z pól na planszy mają specjalne efekty: część z nich to spowalniające nas pułapki, inne przyspieszają nasz ruch, a jeszcze inne pozwalają zdobywać cenne karty bonusów. Gra kończy się, gdy wszystkie figurki należące do jednej osoby albo jej zespołu przekroczą linię mety. Ten gracz albo zespół zwycięża. Dlaczego pokochasz tę grę? To prosta i dynamiczna wyścigowa zabawa, która zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom niezależnie od wieku. Dzięki temu, że gracze muszą manewrować ograniczoną pulą kart, a także przez rozmaite karty bonusów, wyścig nabiera przyjemnie strategicznego charakteru. Solidne figurki dobrze leżą nawet w dziecięcej dłoni, a ich przemieszczanie po planszy jest bardzo satysfakcjonujące. Dzięki nawiązaniu do popularnej serii ta planszowka doskonale nadaje się na prezent dla fanów gry komputerowej oraz filmu Sonic.
Autor:
Max Gerchambeau
Wydawca:
Rebel
129,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa.

Na czym to polega?

 1. W trakcie swojej tury zagrywasz numerowaną od 1 do 6 kartę ruchu, wybierasz postać w kolorze zagranej karty, a następnie przesuwasz figurkę tej postaci o wskazaną na karcie liczbę pól do przodu. 
 2. W zależności od koloru zagranej karty poruszasz nie tylko figurkami swoich postaci, ale również postaci drugiego członka swojego zespołu albo przeciwników. 
 3. Niektóre z pól na planszy mają specjalne efekty: część z nich to spowalniające nas pułapki, inne przyspieszają nasz ruch, a jeszcze inne pozwalają zdobywać cenne karty bonusów.
 4. Gra kończy się, gdy wszystkie figurki należące do jednej osoby albo jej zespołu przekroczą linię mety. Ten gracz albo zespół zwycięża.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To prosta i dynamiczna wyścigowa zabawa, która zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom niezależnie od wieku.
 • Dzięki temu, że gracze muszą manewrować ograniczoną pulą kart, a także przez rozmaite karty bonusów, wyścig nabiera przyjemnie strategicznego charakteru.
 • Solidne figurki dobrze leżą nawet w dziecięcej dłoni, a ich przemieszczanie po planszy jest bardzo satysfakcjonujące.
 • Dzięki nawiązaniu do popularnej serii ta planszowka doskonale nadaje się na prezent dla fanów gry komputerowej oraz filmu Sonic.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 8 figurek
 • 73 karty
 • instrukcja
Waga:
760 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
ZYGSON01PL


Recenzje

4.64
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sonic i superdrużynyNajbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 61

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

zobaczymy jak z trwałością, ale na ten moment spełnia nasze oczekiwania


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marcin

Rozgrywka jest ciekawa, niestety figurki zaprojektował ktoś o bardzo małym rozumu, ponieważ ciężkie główki figurek oparte są na bardzo cienkich nóżkach praktycznie same się rozpadają po kilku rozgrywkach. Porażka


Marcin

Największym minusem tej planszówka jest jakość figurek , nóżki są cienkie jak wykałaczki , po zaledwie 2-3 grach połowa figurek musiała być klejona niestety więc jeśli chodzi o jakość to zdecydowanie na minus. Gra średnia , zasady trochę skomplikowane albo nie dość jasno wytłumaczone tym bardziej że gra jest przeznaczona dla dzieci od 7 latWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy można dokupić osobno figurki? Po kilku grach niestety część się odłamała od podstawek

~ Sylwia mat 21.07.2023 15:20

Rebel nie sprzedaje elementów gier, ale może warto zaryzykować pytanie do ekipy z reklamacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 30.08.2023 14:08

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dobble Minionki

Dobble Minionki

Jamajka

Jamajka

Dobble Super Mario

Dobble Super Mario

Jamajka: Załoga

Jamajka: Załoga