Żółwik Plusk!

Chlup do wody!
3 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 5 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Ale gorąco! Upał doskwiera wszystkim, również zwierzętom, więc nic dziwnego, że mieszkańcy dżungli zebrali się przy jeziorze, aby zagrać razem w chowanego. Żółwica nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi. Postanawia popłynąć wzdłuż brzegu rzeki, ochlapując przy tym wszystko dookoła, i w ten sposób wywabić zwierzęta z ich kryjówek. Żółwik plusk! to gra zręcznościowa przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia, rozwijająca pamięć i zdolności manualne. Podczas zabawy pstrykamy żetonem żółwicy na torze, aby mogła ochlapać swoich przyjaciół. Im bliżej środka jeziora się znajdzie, tym większa szansa na wywabienie ich z kryjówek! Czy dasz radę znaleźć zwierzaki, zanim zrobią to inni gracze?  Na czym to polega? Celem gry jest przesunięcie 3 żetonów piłek na koniec swojej planszy zanim zrobią to przeciwnicy. Aby przesunąć żeton, musisz odkryć płytkę ze zwierzęciem odpowiadającym temu po prawej stronie żetonu piłki. Płytki odkrywamy, pstrykając żeton żółwicy tak, by znalazł się na środku jeziora.  Jeśli żeton żółwicy nie dotrze do jeziora, odkrywasz 1 płytkę ze zwierzęciem. Jeśli żeton żółwicy wyląduje na brzegu jeziora, odkrywasz 2 płytki ze zwierzętami. Jeśli żeton żółwicy dotrze do środka jeziora, odkrywasz 3 płytki ze zwierzętami. Gdy na odkrytej płytce widnieje poszukiwane przez Ciebie zwierzę, możesz przesunąć żeton piłki w odpowiednim rzędzie na następne pole. Następnie płytki są zakrywane, a zabawa toczy się dalej do momentu, gdy króryś z graczy zrealizuje cel. Dlaczego pokochasz tę grę? Przestrzenne elementy i urocze grafiki zwierząt nie tylko cieszą oko, ale też zachęcają maluchy do wspólnej zabawy. Zasady gry są na tyle proste, że maluchy mogą bawić się same, a radosne pstrykanie łatwo angażuje każdego uczestnika. Dzięki mechanice związanej z odkrywaniem i zakrywaniem kafelków, gracze ćwiczą pamięć i muszą stale być uważni, nawet podczas tur pozostałych osób. Co więcej, co chwilę potrzebujemy innych zwierzaków, więc musimy stale powtarzać niezbędne informacje!
Autor:
Joel & Rafael Escalante
Ilustracje:
Maïa Zeidan
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

Ale gorąco! Upał doskwiera wszystkim, również zwierzętom, więc nic dziwnego, że mieszkańcy dżungli zebrali się przy jeziorze, aby zagrać razem w chowanego. Żółwica nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi. Postanawia popłynąć wzdłuż brzegu rzeki, ochlapując przy tym wszystko dookoła, i w ten sposób wywabić zwierzęta z ich kryjówek.

Żółwik plusk! to gra zręcznościowa przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia, rozwijająca pamięć i zdolności manualne. Podczas zabawy pstrykamy żetonem żółwicy na torze, aby mogła ochlapać swoich przyjaciół. Im bliżej środka jeziora się znajdzie, tym większa szansa na wywabienie ich z kryjówek! Czy dasz radę znaleźć zwierzaki, zanim zrobią to inni gracze? 

Na czym to polega?

Celem gry jest przesunięcie 3 żetonów piłek na koniec swojej planszy zanim zrobią to przeciwnicy. Aby przesunąć żeton, musisz odkryć płytkę ze zwierzęciem odpowiadającym temu po prawej stronie żetonu piłki. Płytki odkrywamy, pstrykając żeton żółwicy tak, by znalazł się na środku jeziora. 

 • Jeśli żeton żółwicy nie dotrze do jeziora, odkrywasz 1 płytkę ze zwierzęciem.
 • Jeśli żeton żółwicy wyląduje na brzegu jeziora, odkrywasz 2 płytki ze zwierzętami.
 • Jeśli żeton żółwicy dotrze do środka jeziora, odkrywasz 3 płytki ze zwierzętami.

Gdy na odkrytej płytce widnieje poszukiwane przez Ciebie zwierzę, możesz przesunąć żeton piłki w odpowiednim rzędzie na następne pole. Następnie płytki są zakrywane, a zabawa toczy się dalej do momentu, gdy króryś z graczy zrealizuje cel.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Przestrzenne elementy i urocze grafiki zwierząt nie tylko cieszą oko, ale też zachęcają maluchy do wspólnej zabawy.
 • Zasady gry są na tyle proste, że maluchy mogą bawić się same, a radosne pstrykanie łatwo angażuje każdego uczestnika.
 • Dzięki mechanice związanej z odkrywaniem i zakrywaniem kafelków, gracze ćwiczą pamięć i muszą stale być uważni, nawet podczas tur pozostałych osób. Co więcej, co chwilę potrzebujemy innych zwierzaków, więc musimy stale powtarzać niezbędne informacje!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza jeziora
 • tor rzeki
 • 2 bariery
 • 4 żetony dmuchanych kół
 • 12 żetonów piłek
 • żeton żółwicy
 • 4 plansze graczy
 • 12 płytek ze zwierzętami
 • instrukcja
Waga:
700 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Żółwik Plusk!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Skaczące jajeczka

Skaczące jajeczka