Space Alert (edycja polska)

Niesamowita gra czasu rzeczywistego
4 opinie
 • 1 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Oto drużynowa gra mówiąca o przetrwaniu, rodzaj gry kooperacyjnej. Uczestnicy wcielają się w członków załogi małego statku kosmicznego przepatrującego niebezpieczne sektory galaktyki. Misje trwają po około 10 minut (skok nadprzestrzenny, skanowanie sektora, powrotny skok nadprzestrzenny), a jedynym zadaniem, jakie stoi przed graczami, jest ochrona statku. Na płycie CD (lub na kartach scenariuszy, jeśli nie macie pod ręką odtwarzacza CD) znajdują się dziesięciominutowe nagrania przedstawiające wypowiedzi komputera pokładowego (w języku polskim) na temat różnych zagrożeń. Mogą one sięgać od statków bojowych i myśliwców, poprzez rozmaite gwiezdne potwory i wynaturzenia, aż po intruzów i awarie na własnym statku. Uczestnicy muszą ustalić, kto zajmie się którym zadaniem i w czasie rzeczywistym koordynować swe akcje (poruszanie się po statku, strzelania, wydawanie energii, wykorzystanie robotów bojowych przeciwko intruzom, wystrzeliwanie sterowanych rakiet itp.), by chronić jednostkę. Jedynie dobrze współpracująca ze sobą drużyna jest w stanie przetrwać 10 minut i wykonać skok powrotny w bezpieczne miejsce. Gra oferuje kilka poziomów trudności, wiele różnych wariantów misji oraz wyjątkowe wrażenia dla 2-5 osobowych drużyn (lub w trybie solo). Jedna misja nie powinna zająć więcej niż 30 minut, wliczając w to rozstawienie elementów i podliczenie wyników. Dlaczego musisz w to zagrać? Gra ma niepowtarzalny klimat budowany przez misje rozgrywane w czasie rzeczywistym! Jedna z najlepszych gier kooperacyjnych ostatnich lat, wielokrotnie nagradzana za innowacyjną mechaniką (m.in. 2009 Golden Geek Best Innovative Board Game, 2009 Spiel des Jahres "New Worlds Game" i inne). Znacznie poprawiona jakość nagrania audio na płytach w porównaniu do oryginalnego (i to w języku polskim!). Emocje, emocje i jeszcze raz... uważaj! Radary wykryły myśliwiec wroga! Vlaada Chvátil, gwiazda czeskiej sceny planszówkowej - autor takich hitowych tytułów jak Through the Ages, Dungeon Lords, Galaxy Trucker. Wcześniej zajmował się projektowaniem gier komputerowych (głównie turowych strategii) w Altar Interactive. Obecnie wspólpracuje z Czech Games Edition, będąc jednym z czołowych autorów tego wydawnictwa. - przeczytaj wywiad z autorem (j. angielski). Pliki mp3 z podkładem dźwiękowym misji (znajdują się one także na płycie CD dołączonej do gry): Misje szkoleniowe Pierwszy lot próbny Drugi lot próbny Symulacja 1 Symulacja 2 Symulacja 3 Zaawansowana symulacja 1 Zaawansowana symulacja 2 Zaawansowana symulacja 3 Misje bojowe Misja 1 Misja 2 Misja 3 Misja 4 Misja 5 Misja 6 Misja 7 Misja 8 Polski pakiet językowy dla Space Alert Mission Generator saPL.zip [1,79 MB] - instrukcja instalacji w pliku README.txt
Autor:
Vlaada Chvátil
Wydawca:
Rebel
159,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Oto drużynowa gra mówiąca o przetrwaniu, rodzaj gry kooperacyjnej. Uczestnicy wcielają się w członków załogi małego statku kosmicznego przepatrującego niebezpieczne sektory galaktyki. Misje trwają po około 10 minut (skok nadprzestrzenny, skanowanie sektora, powrotny skok nadprzestrzenny), a jedynym zadaniem, jakie stoi przed graczami, jest ochrona statku.

Na płycie CD (lub na kartach scenariuszy, jeśli nie macie pod ręką odtwarzacza CD) znajdują się dziesięciominutowe nagrania przedstawiające wypowiedzi komputera pokładowego (w języku polskim) na temat różnych zagrożeń. Mogą one sięgać od statków bojowych i myśliwców, poprzez rozmaite gwiezdne potwory i wynaturzenia, aż po intruzów i awarie na własnym statku. Uczestnicy muszą ustalić, kto zajmie się którym zadaniem i w czasie rzeczywistym koordynować swe akcje (poruszanie się po statku, strzelania, wydawanie energii, wykorzystanie robotów bojowych przeciwko intruzom, wystrzeliwanie sterowanych rakiet itp.), by chronić jednostkę. Jedynie dobrze współpracująca ze sobą drużyna jest w stanie przetrwać 10 minut i wykonać skok powrotny w bezpieczne miejsce.

Gra oferuje kilka poziomów trudności, wiele różnych wariantów misji oraz wyjątkowe wrażenia dla 2-5 osobowych drużyn (lub w trybie solo). Jedna misja nie powinna zająć więcej niż 30 minut, wliczając w to rozstawienie elementów i podliczenie wyników.

Dlaczego musisz w to zagrać?

 • Gra ma niepowtarzalny klimat budowany przez misje rozgrywane w czasie rzeczywistym!
 • Jedna z najlepszych gier kooperacyjnych ostatnich lat, wielokrotnie nagradzana za innowacyjną mechaniką (m.in. 2009 Golden Geek Best Innovative Board Game, 2009 Spiel des Jahres "New Worlds Game" i inne).
 • Znacznie poprawiona jakość nagrania audio na płytach w porównaniu do oryginalnego (i to w języku polskim!).
 • Emocje, emocje i jeszcze raz... uważaj! Radary wykryły myśliwiec wroga!

Vlaada Chvátil, gwiazda czeskiej sceny planszówkowej - autor takich hitowych tytułów jak Through the Ages, Dungeon Lords, Galaxy Trucker. Wcześniej zajmował się projektowaniem gier komputerowych (głównie turowych strategii) w Altar Interactive. Obecnie wspólpracuje z Czech Games Edition, będąc jednym z czołowych autorów tego wydawnictwa.

przeczytaj wywiad z autorem (j. angielski).

Pliki mp3 z podkładem dźwiękowym misji (znajdują się one także na płycie CD dołączonej do gry):

Misje szkoleniowe
 1. Pierwszy lot próbny
 2. Drugi lot próbny
 3. Symulacja 1
 4. Symulacja 2
 5. Symulacja 3
 6. Zaawansowana symulacja 1
 7. Zaawansowana symulacja 2
 8. Zaawansowana symulacja 3
Misje bojowe
 1. Misja 1
 2. Misja 2
 3. Misja 3
 4. Misja 4
 5. Misja 5
 6. Misja 6
 7. Misja 7
 8. Misja 8

Polski pakiet językowy dla Space Alert Mission Generator

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 7 plansz trajektorii
 • 10 plansz akcji
 • 10 plastikowych figurek
 • 1 niebieski i 3 zielone cylindry
 • 75+ plastikowych znaczników
 • 90 kart akcji
 • 6 heroicznych kart akcji
 • 55 kart zagrożeń (61x103 mm)
 • 18 znaczników uszkodzeń
 • 26 żetonów zagrożeń
 • 16 numerowanych żetonów
 • Dziennik Gwiezdny
 • plansza główna
 • plansza misji
 • płyta CD z 16 utworami
 • instrukcja
 • poradnik
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.75
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Space Alert (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Quaku

Liczba recenzji: 84

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Genialna gra :) Zasady tylko początkowo mogą wydawać się przytłaczające, ale wystarczy moment by się z nimi oswoić. Wielka w tym zasługa dobrze i interesująco napisanego przewodnika oraz instrukcji wyjaśniającej wszelkie wątpliwości czarno na białym. To właściwie już znak rozpoznawczy gier Vlaada i CGE.
Kiedy zasady mamy już w małym palcu, możemy zasiąść do rozgrywki i tu zaczyna się prawdziwa magia ;) Dostajemy kilka minut by z przydzielonych kart stworzyć sekwencję ruchów i akcji, które po rozpatrzeniu zapobiegną całkowitej anihilacji statku, w którym przyszło nam się znaleźć. Będziemy odpierać ataki z zewnątrz i z wnętrza pojazdu, ładować generatory i osłony, konserwować komputer pokładowy i... "potykać się" :P Jeśli wyeliminujemy zagrożenie i zminimalizujemy uszkodzenia, powrócimy w chwale nieustraszonych eksploratorów kosmosu. W przeciwnym wypadku, cóż, znajdą się kolejni śmiałkowie na nasze miejsce ;) Miejcie się więc na baczności, wykryto kolejne zagrożenie!

Do tej szybkiej gry kooperacyjnej świetnie pasuje stwierdzenie: "Easy to learn, hard to master.". Może minąć wiele partii nim osiągnie się pierwsze zwycięstwo, ale nie przeszkadza to doskonale bawić się w trakcie każdej z nich ;) Warto często zmieniać się rolami by każdy miał szansę porządzić trochę resztą. Poza tym, współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca ;) A przecież współpraca jest tym, co tygryski lubią najbardziej :) Ideał bez najmniejszego pudła!


Piotr

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra towarzyska. Mnóstwo dobrej zabawy. Poziom trudności dobrze dopasowany by pobudzić graczy, ale ich nie zirytować.


Ryber

Liczba recenzji: 1

Najlepsza gra kooperacyjna czasu rzeczywistego. Kolejny raz Vlaada zrobił coś oryginalnego i genialnego zarazem. Tyle emocji, śmiechu i napięcia nie gwarantuje żadna gra imprezowa, co w połączeniu z dosyć wysokim poziomem trudności daje świetne połączenie euro-imprezy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie