Splendor

Kolekcjonowanie nigdy nie było tak uzależniające!
185 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji.  Każdy gracz w swojej turze może podjąć jedną akcję z poniższych trzech: pozyskać żetony - trzy różne lub dwa takie same, kupić lub zbudować kartę - płacąc za nią posiadanymi żetonami - klejnotami i dodając ją do swoich kart na stole, zarezerwować kartę. Ostatnia akcja pozwala mieć graczowi pewność, że nikt nie zabierze mu karty, którą sobie upatrzył lub że przeciwnik nie zbuduje kluczowej dla niego karty.  Akcja ta kosztuje Cię całą rundę, ale w zamian dostajesz żeton złota, który może w przyszłości posłużyć jako dowolny klejnot.   Wszystkie karty, które kupujesz, dają Ci stałe zniżki na zakup następnych kart, niektóre dają również punkty prestiżu. Pierwsza osoba, która zdobędzie 15 punktów prestiżu, wygrywa grę! Dlaczego pokochasz tę grę? Odpowiedź jest krótka i prosta - mechanika, mechanika i jeszcze raz mechanika! Niezwykle prosta, pozwalająca nawet czterolatkowi przyłączyć się do zabawy, a jednocześnie oferująca takie możliwości, że każdy doświadczony gracz będzie usatysfakcjonowany.  Ta mechanika uzależnia - każdy, kto lubi budować silniczki usprawniające dalsze pozyskiwanie surowców czy punktów zwycięstwa, musi mieć ten tytuł na swojej półce. Wariant dla dzieci Mimo, że gra jest przeznaczona dla graczy od 10 lat - mechanicznie jest ona zrozumiała także dla młodszych dzieci, już od wieku 4-5 lat. Dlatego każdego, kto chciałby zaprosić do zabawy młodsze dzieci, zachęcamy do skorzystania z wariantu pozwalającego dzieciom na dorównanie dorosłym. Każde dziecko, które uczestniczy w rozgrywce, otrzymuje (wybudowane) na samym jej początku 1, 2 lub 3 (w zależności od wieku) losowe karty poziomu pierwszego. Gwarantujemy, że z takim startem i dorośli będą mieli wyzwanie, by nie dać się pokonać, i dzieci będą miały przednią zabawę.    
Autor:
Marc André
Ilustracje:
Pascal Quidault
Wydawca:
Rebel
169,95
142,70
-16%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 169,95 zł)

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. 

Każdy gracz w swojej turze może podjąć jedną akcję z poniższych trzech:

 1. pozyskać żetony - trzy różne lub dwa takie same,
 2. kupić lub zbudować kartę - płacąc za nią posiadanymi żetonami - klejnotami i dodając ją do swoich kart na stole,
 3. zarezerwować kartę.

Ostatnia akcja pozwala mieć graczowi pewność, że nikt nie zabierze mu karty, którą sobie upatrzył lub że przeciwnik nie zbuduje kluczowej dla niego karty.  Akcja ta kosztuje Cię całą rundę, ale w zamian dostajesz żeton złota, który może w przyszłości posłużyć jako dowolny klejnot.  

Wszystkie karty, które kupujesz, dają Ci stałe zniżki na zakup następnych kart, niektóre dają również punkty prestiżu. Pierwsza osoba, która zdobędzie 15 punktów prestiżu, wygrywa grę!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Odpowiedź jest krótka i prosta - mechanika, mechanika i jeszcze raz mechanika! Niezwykle prosta, pozwalająca nawet czterolatkowi przyłączyć się do zabawy, a jednocześnie oferująca takie możliwości, że każdy doświadczony gracz będzie usatysfakcjonowany. 
 • Ta mechanika uzależnia - każdy, kto lubi budować silniczki usprawniające dalsze pozyskiwanie surowców czy punktów zwycięstwa, musi mieć ten tytuł na swojej półce.

Wariant dla dzieci

Mimo, że gra jest przeznaczona dla graczy od 10 lat - mechanicznie jest ona zrozumiała także dla młodszych dzieci, już od wieku 4-5 lat. Dlatego każdego, kto chciałby zaprosić do zabawy młodsze dzieci, zachęcamy do skorzystania z wariantu pozwalającego dzieciom na dorównanie dorosłym.

Każde dziecko, które uczestniczy w rozgrywce, otrzymuje (wybudowane) na samym jej początku 1, 2 lub 3 (w zależności od wieku) losowe karty poziomu pierwszego. Gwarantujemy, że z takim startem i dorośli będą mieli wyzwanie, by nie dać się pokonać, i dzieci będą miały przednią zabawę.

 
 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 40 sztonów z naklejkami (7 szmaragdów, 7 szafirów, 7 diamentów, 7 onyksów, 7 rubinów, 5 złotych monet)
 • 90 kart rozwoju (40 poziomu 1, 30 poziomu 2, 20 poziomu 3)
 • 10 kafli szlachty
 • instrukcja
Waga:
1,02 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
SCSPL01PL
Pasujące koszulki:

Gra otrzymała nagrodę Najlepszej Tradycyjnej Gry Karcianej Origin Awards 2015.
Golden Geek 2014 Gra została zwycięzcą w kategoriach Gra Roku oraz Gra Rodzinna nagrody Golden Geek 2014.

Gra została nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres 2014.

Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2015 - dla najlepszej gry planszowej wydanej w Polsce.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.58
na podstawie 185 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń SplendorNajbardziej przydatne recenzje

John Zgryźliwy

Liczba recenzji: 58

Przyjemna gra dla całej rodziny, praktycznie bez limitów wiekowych. Grałem w nią nawet z moją 90 letnią babcią, która czasem jeszcze zagra z wnukami (co jest ewenementem).
Prosta mechanika, rozgrywka wciągająca, ciągły zastrzyk adrenaliny. Fantastycznie się gra w każdym składzie liczbowym.
Idealna jako 30 minutowy przerywnik, rozgrzewka, albo nawet fajny poobiedni relaks - często nie kończy się na jednej partii.
I na koniec słynny cytat, który do tej gry pasuje jak ulał: "Nie przestajemy grać bo się starzejemy, starzejemy się bo przestajemy grać."


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Przesympatyczna, nieskomplikowana gra. Klasyczne budowanie swojego silniczka do zdobywania punktów. Wcześniej niejaki Daniel napisał przydługą i całkowicie chybioną tyradę o dziurze w mechanice, polegającą na tym, że gracze w jego gronie nastawili się tylko na zbieranie żetonów, aż do ich wyczerpania w puli. Kolega Daniel ewidentnie nie doczytał zasad, gdzie jak wół jest napisane, że gracz może posiadać maksymalnie 10 żetonów w swoich zasobach. Z takim ograniczeniem kupowanie tańszych kart i tworzenie podstaw swojego silnika jest nieodzowne. Bez tego można zapomnieć o droższych kartach. To bardzo prosta zależność: nie posiadając "fundamentu" z tańszych kart, nie jesteśmy w stanie zainwestować w karty dające największe punktowe profity. Wystarczy tylko grać zgodnie z regułami;) A niektórym, zanim napiszą płaczliwą opinię, polecam czytanie instrukcji ze zrozumieniem:) Pozdrawiam!


Rutrr

Liczba recenzji: 21

Prosta, szybka, przyjemna.

Bardzo dobra gra jeśli chcemy kogoś wprowadzić do świata planszówek lub zmusić do myślenia ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 5
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy wersja podrozna rozni sie od oryginalnej czyms oprocz wielkosci pudelka? Czy żetony i karty w wersji podróżnej są mniejsze? Czy żetony są plastikowe?

~ Julia 24.05.2024 19:14

W ofercie Rebela nie ma wersji podróżnej - tym samym nie jesteśmy w stanie porównać

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 29.05.2024 10:35

Czy ta gra jest podobna do Everdell?

~ Patrycja 26.03.2022 20:19

Też jest dla 4 graczy i też ma karty! I tu się chyba podobieństwa kończą...

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 26.07.2022 15:46

Czy zarezerwowane karty których nie udało się kupić odlicza się od ogólnej punktacji? Przykład: mam 15 punktów z kart ktore posiadam ale mam zarezerwowaną kartę dającą 5 punktów. Oznacza to, że wygrywam czy muszę odliczyć 5 punktów i mam dopiero 10?

~ Klaudia 13.02.2022 19:37

Nie otrzymuje się punktów karnych za zarezerwowane karty, które nie zostały zagrane.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 18.03.2022 11:09

czy to wydanie jest z ciężkimi żetonami? podobno jest kilka wersji

~ Jan 22.12.2021 16:09

Najnowszy druk ma lżejsze żetony.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 26.07.2022 15:47

Hej, czy tra gra to coś w rodzaju Deckbuildera ? Np. jak Dominion ?

~ Piotr 16.09.2020 11:34

W splendorze budujesz swój "silniczek z kart".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aneta 12.12.2020 11:29

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor Marvel

Splendor Marvel

7 Cudów Świata: Pojedynek

7 Cudów Świata: Pojedynek