Splendor Marvel

Powstrzymaj Thanosa przed zniszczeniem świata!
10 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze. Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!Co nowego w tej wersji?Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu. Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.Dlaczego pokochasz tę grę?Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.
Autor:
Marc André
Wydawca:
Rebel
14995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Dodruk planowany jest na październik 2021 r.

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze. 

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

Co nowego w tej wersji?

Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

 • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu. 
 • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. 
 • Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!
 • Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 30 znaczników Kamieni Nieskończoności
 • 90 kart
 • 5 znaczników T.A.R.C.Z.Y.
 • 4 płytki miejsc
 • płytka Rękawicy Nieskończoności
 • płytka Avengers
 • instrukcja
Waga:
1,2 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.50
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor MarvelNajbardziej przydatne recenzje

Dawid

Pisze ten komentarz jako gracz w oryginalna wersje Splendoru i fan superbohaterow. W te wersje nie gralem i widze, ze nigdy nie zagram. Grafiki sa mega slabe jak na komiks i totalnie nieczytelne jak na grę, gdzie tyle trzeba obserwowac i przeliczać. Szkoda, ze tak powierzchownie potraktowano to połączenie bo mogla byc petarda. Az ciezko uwierzyc, ze autor gry na to poszedl (ale wiadomo jak jest). Lepiej kupić oryginalna wersje gry, bo w tę bardzo ciężko będzie grać na poziomie zabawy jaki daje oryginal. No i dodatek nie będzie do niej pasowal, a jest świetny.


Ra

Liczba recenzji: 157

Absolutna petarda! Fajnie odświeżona wersja, wprowadzająca nowy element do gry i utrudniająca rozgrywkę.
Dodatkowy bonus za kart :) W podstawowym Splendorze te ilustracje nie były zbyt ciekawe.


Ja

Liczba recenzji: 632

Najlepsza wersja z najlepszych! Dołożenie dodatkowego warunku do wygranej i zabranie jednego miejsca na żetony dodatkowym kamieniem jest absolutnie przegenialne!

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy szary znacznik (Jokera) biorę również w momencie rezerwacji karty ze stołu, czy tylko w momencie rezerwacji karty ze stosu (na ślepo)? W instrukcji myląca jest kolejność zdań: "W tym drugim przypadku gracz nie pokazuje treści karty pozostałym graczom (to się tyczy karty ze stosu). Następnie gracz bierze znacznik T.A.R.C.Z.Y."

~ Piotr 01.10.2021 23:09

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy dodatek miasta można wykorzystać również w tej wersji?

~ chandler22 07.02.2021 18:27

Nie, Miast nie łączy się ze Splendorem Marvel.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 16:22

Czy premiera została przesunięta na przyszły rok?

~ Sebastian 01.11.2020 21:43

Premiera miała miejsce 27 stycznia 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 27.01.2021 08:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dobble Marvel Emoji

Dobble Marvel Emoji

6995 5950
Splendor

Splendor

14995