Splendor Marvel

Powstrzymaj Thanosa przed zniszczeniem świata!
4 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze. Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!Co nowego w tej wersji?Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu. Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.Dlaczego pokochasz tę grę?Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.
Autor:
Marc André
Wydawca:
Rebel
14995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Dodruk planowany jest na lipiec 2021 r.

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze. 

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

Co nowego w tej wersji?

Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

 • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu. 
 • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. 
 • Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!
 • Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 30 znaczników Kamieni Nieskończoności
 • 90 kart
 • 5 znaczników T.A.R.C.Z.Y.
 • 4 płytki miejsc
 • płytka Rękawicy Nieskończoności
 • płytka Avengers
 • instrukcja
Waga (kg):
1.2
Pliki do pobrania:

4.75
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor MarvelNajbardziej przydatne recenzje

Dawid

Pisze ten komentarz jako gracz w oryginalna wersje Splendoru i fan superbohaterow. W te wersje nie gralem i widze, ze nigdy nie zagram. Grafiki sa mega slabe jak na komiks i totalnie nieczytelne jak na grę, gdzie tyle trzeba obserwowac i przeliczać. Szkoda, ze tak powierzchownie potraktowano to połączenie bo mogla byc petarda. Az ciezko uwierzyc, ze autor gry na to poszedl (ale wiadomo jak jest). Lepiej kupić oryginalna wersje gry, bo w tę bardzo ciężko będzie grać na poziomie zabawy jaki daje oryginal. No i dodatek nie będzie do niej pasowal, a jest świetny.


Ra

Liczba recenzji: 157

Absolutna petarda! Fajnie odświeżona wersja, wprowadzająca nowy element do gry i utrudniająca rozgrywkę.
Dodatkowy bonus za kart :) W podstawowym Splendorze te ilustracje nie były zbyt ciekawe.


Ja

Liczba recenzji: 247

Najlepsza wersja z najlepszych! Dołożenie dodatkowego warunku do wygranej i zabranie jednego miejsca na żetony dodatkowym kamieniem jest absolutnie przegenialne!

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy dodatek miasta można wykorzystać również w tej wersji?

~ chandler22 07.02.2021 18:27

comment

Nie, Miast nie łączy się ze Splendorem Marvel.

Czy odpowiedź była przydatna? thumb_up 0

~ Daisy 12.04.2021 16:22

Czy premiera została przesunięta na przyszły rok?

~ Sebastian 01.11.2020 21:43

comment

Premiera miała miejsce 27 stycznia 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? thumb_up 0

~ Demaru 27.01.2021 08:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Res Arcana (edycja polska)

Res Arcana (edycja polska)

12995 11436
Splendor

Splendor

12995 9780