Star Wars: Pałac Jabby

Nie będzie żadnych targów…
24 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Wybierz się do siedziby nikczemnego huttańskiego gangstera Jabby, wykorzystuj zdolności bohaterów Sojuszu Rebeliantów i mieszkańców pałacu, pokonuj wrogów i realizuj własne cele, by zwyciężyć! Star Wars: Pałac Jabby to dynamiczna gra karciana wymagająca umiejętności dedukcji i gotowości do podejmowania ryzyka. Opiera się na mechanizmie popularnego Listu Miłosnego: kolejka toczy się wokół stołu, gdzie każdy z graczy kolejno dobiera na rękę jedną kartę i odrzuca jedną, rozpatrując jej efekt. W tej wersji najważniejsze jest jednak zrealizowanie celu, który zostaje określony na początku rundy.  Na czym to polega? Rozgrywka w Pałac Jabby trwa kilka rund, podczas których wykorzystujesz efekty i wartości kart, aby zrealizować cel i wyeliminować innych graczy. Każda osoba rozpoczyna zabawę z jedną kartą na ręce. W swojej turze dobiera drugą, a następnie jedną z nich odrzuca, by rozpatrzyć jej efekt.  Na każdej karcie postaci widnieje wartość i efekt, a także symbol wskazujący, że postać jest bohaterem Rebelii albo mieszkańcem pałacu. Ma to znaczenie podczas rozpatrywania efektów niektórych kart celów i kart postaci. Gra toczy się do momentu wyczerpania talii – wtedy sprawdzamy, który z pozostałych przy stole uczestników osiągnął wylosowany na początku rundy cel. Jeśli wcześniej odpadną wszyscy gracze oprócz jednego, to on zostaje zwycięzcą. Dlaczego pokochasz tę grę?  Wzorowany na znanym Liście Miłosnym Pałac Jabby stanowi szybką i łatwą do zrozumienia karciankę, idealną zarówno dla początkujących graczy, jak i jako przerywnik między cięższymi tytułami. Możliwość zagrania takimi postaciami jak Luke Skywalker czy Boba Fett pozwoli Ci wrócić do ikonicznych scen, rozgrywających się w galaktycznych podziemiach w Powrocie Jedi! Niewielkie rozmiary gry i minimum miejsca potrzebnego do zabawy sprawiają, że możemy zabrać tę grę ze sobą absolutnie wszędzie. 
Autor:
Justin Kemppainen
Ilustracje:
Jasmine Radue, Samuel R. Shimota
Wydawca:
Rebel
59,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wybierz się do siedziby nikczemnego huttańskiego gangstera Jabby, wykorzystuj zdolności bohaterów Sojuszu Rebeliantów i mieszkańców pałacu, pokonuj wrogów i realizuj własne cele, by zwyciężyć!

Star Wars: Pałac Jabby to dynamiczna gra karciana wymagająca umiejętności dedukcji i gotowości do podejmowania ryzyka. Opiera się na mechanizmie popularnego Listu Miłosnego: kolejka toczy się wokół stołu, gdzie każdy z graczy kolejno dobiera na rękę jedną kartę i odrzuca jedną, rozpatrując jej efekt. W tej wersji najważniejsze jest jednak zrealizowanie celu, który zostaje określony na początku rundy. 

Na czym to polega?

Rozgrywka w Pałac Jabby trwa kilka rund, podczas których wykorzystujesz efekty i wartości kart, aby zrealizować cel i wyeliminować innych graczy. Każda osoba rozpoczyna zabawę z jedną kartą na ręce. W swojej turze dobiera drugą, a następnie jedną z nich odrzuca, by rozpatrzyć jej efekt. 

Na każdej karcie postaci widnieje wartość i efekt, a także symbol wskazujący, że postać jest bohaterem Rebelii albo mieszkańcem pałacu. Ma to znaczenie podczas rozpatrywania efektów niektórych kart celów i kart postaci.

Gra toczy się do momentu wyczerpania talii – wtedy sprawdzamy, który z pozostałych przy stole uczestników osiągnął wylosowany na początku rundy cel. Jeśli wcześniej odpadną wszyscy gracze oprócz jednego, to on zostaje zwycięzcą.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Wzorowany na znanym Liście Miłosnym Pałac Jabby stanowi szybką i łatwą do zrozumienia karciankę, idealną zarówno dla początkujących graczy, jak i jako przerywnik między cięższymi tytułami.
 • Możliwość zagrania takimi postaciami jak Luke Skywalker czy Boba Fett pozwoli Ci wrócić do ikonicznych scen, rozgrywających się w galaktycznych podziemiach w Powrocie Jedi!
 • Niewielkie rozmiary gry i minimum miejsca potrzebnego do zabawy sprawiają, że możemy zabrać tę grę ze sobą absolutnie wszędzie. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 19 kart postaci
 • 4 karty celów
 • 6 kart pomocy
 • 13 żetonów zwycięstwa
 • materiałowy woreczek
Waga:
460 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
iZLL03PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.54
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Wars: Pałac JabbyNajbardziej przydatne recenzje

Tomek

Liczba recenzji: 26

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra już na poziomie "Love Letter". Klimat Star Wars dodatkowo dodał grze miodności - ten woreczek i żetony to już dosłowne wisienki na torcie! Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojciech

Liczba recenzji: 154

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa wariacja na temat Listu Miłosnego. Bardzo polecam bo ma ciekawsze zasady i jest nieco bardziej rozbudowane niż pierwowzór :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Andrzej

Liczba recenzji: 164

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ta mała gra sprawia wiele radości. Zastanawiałem się przed zakupem czy warto. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że gra jest idealna na szybkie partie w parę osób. Tłumaczenie zasad 2 minutyWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzien dobry, jakie folie ochronne pasuja na te karty?

~ Adam 25.05.2023 17:03

sleeveyourgame mówi 61 x 88; 29 kart , czyli CCG mniej więcej

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 12:05

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie