Tajemnicze Domostwo

Rozwikłaj zagadkę posiadłości
24 opinie
 • 2 - 7 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Grupa śledczych trafia do nawiedzonego domu, by rozwikłać jego zagadkę. Mają dokładnie siedem nocy na odkrycie przesłania nieszczęsnego mieszkańca posiadłości. Tajemnicze Domostwo to towarzyska gra planszowa dla 2-7 graczy. Jeden z nich wciela się w postać ducha. Jego zadaniem jest sprawić, by pozostali gracze odgadli przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Posłużą im do tego przepiękna talia kart, siła skojarzeń i potęga wyobraźni! Oto zabawa w skojarzenia, która świetnie sprawdza się zarówno dla pary, jak i w większym gronie rodziny i przyjaciół!
Autor:
Oleksander Nevskiy, Oleg Sidorenko
Wydawca:
Portal Games
139,95

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Grupa śledczych trafia do nawiedzonego domu, by rozwikłać jego zagadkę. Mają dokładnie siedem nocy na odkrycie przesłania nieszczęsnego mieszkańca posiadłości.
Tajemnicze Domostwo to towarzyska gra planszowa dla 2-7 graczy. Jeden z nich wciela się w postać ducha. Jego zadaniem jest sprawić, by pozostali gracze odgadli przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Posłużą im do tego przepiękna talia kart, siła skojarzeń i potęga wyobraźni!
Oto zabawa w skojarzenia, która świetnie sprawdza się zarówno dla pary, jak i w większym gronie rodziny i przyjaciół!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 19 kart Postaci (dla Ducha)
 • 19 kart Lokacji (dla Ducha)
 • 20 kart Przedmiotów (dla Ducha)
 • 19 kart Postaci (dla śledczych)
 • 19 kart Lokacji (dla śledczych)
 • 20 kart Przedmiotów (dla śledczych)
 • 84 karty snów
 • 12 pionów śledczych
 • 6 plansz śledczych
 • 6 żetonów śledczych
 • 1 plansza kalendarza
 • 1 znacznik czasu
 • 1 instrukcja
Waga:
1,17 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.54
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tajemnicze DomostwoNajbardziej przydatne recenzje

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 216

Nie należy tej gry porównywać do Dixita.
Obie mają bardzo specyficzne karty i jadą na skojarzeniach, ale każdy szczegół jest inny.

Nie należy powtarzać, że jeśli podobał ci się Dixit, to musisz mieć tą grę.
Dixita uwielbiam, tej gry nienawidzę.

Po pierwsze gra bazująca na skojarzeniach i klimacie, tylko że bez klimatu.
Nie wiem skąd miałby się pojawić jakikolwiek dreszczyk, poczucie tajemnicy. A niby jest "duch", morderstwo i śledztwo.

Po drugie fabularne dno.
Mamy znaleźć mordercę. A po drodze trzeba jeszcze znaleźć przedmiot i lokację. Które do niczego nie służą. I nic nie dają.
Aaaaaa, moment, wydłużają całą grę.
Ale po odgadnięciu przedmiotu możemy go wrzucić do pudełka, bo dalej w grze jest bezużyteczny.

Po trzecie skojarzenia nie trybią jak w Dixicie.
Tam mamy piękny balans pomiędzy zbyt oczywistym i zbyt trudnym. Tu wszystko musi pasować jak najlepiej. Problem w tym, że często jedna podpowiedź pasuje idealnie do dwóch czy trzech kart. Oczywiście duch może ich użyć więcej, ale muszą dobrze podejść. A tak często nie jest. Albo da się znaleźć dobrą kombinację, ale zajmie to tyle czasu, że śledczy w międzyczasie mogliby rozegrać inną grę.

Po czwarte gracz, który idzie szybko ze swoimi kartami zacznie się nudzić.
A to zależy głównie od szczęścia ducha, nie czyichkolwiek umiejętności. Niby można każdemu pomagać, ale w rzeczywistości sprowadza się to do zwrócenia uwagi, że jest jeszcze jakiś szczegół, który może wskazywać na jeszcze inną kartę. A i tak każdy gracz musi sam podjąć decyzję.

Ja się masakrycznie wynudziłem.
Szczerze odradzam.

I pod żadnym pozorem nie kupuj tej gry w ciemno!
Możliwe, że gra ci się spodoba, ale koniecznie sprawdź to przed zakupem.
Nie daj się nabrać na hasełka o "takim innym Dixicie", klimacie i pięknym wydaniu.


Louve

Liczba recenzji: 68

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra bardzo specyficzna, nie każdemu może przypaść do gustu, mi osobiście spodobała się bardzo. Nie jest to "typowa" planszówka, z rozgrywką opartą na pewnej strategii, czy nawet losowości, a w każdym razie nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Sednem tej gry są skojarzenia, fantazja i sposób tworzenia (nie)logicznych ciągów myślowych. Próbując odnaleźć nić powiązania pomiędzy obrazami trzeba myśleć nie tylko wg własnych skojarzeń, ale też i spróbować odgadnąć sposób myślenia innych. To, że jest to tytuł kooperacyjny dodaje rozgrywce poczucia lekkości, co mi doskonale do tego typu gry pasuje. Wbrew pozornie ponuremu tematowi (morderstwo, nawiedzony dom), klimat rozgrywki jest lekki i przyjemny, co podkreślone jest dodatkowo przez naprawdę śliczne grafiki. Ogólnie, wydanie gry jest bardzo staranne, chociaż mam ogromne zastrzeżenie co do samego pudełka. Tyle kart i żadnej plastikowej wytłoczki.... Nawet woreczków na karty... No tutaj duży minus dla wydawcy. Największe skojarzenie z innym tytułem to "Dixit", jednak "Tajemnicze domostwo" ciut bardziej przypadło mi do gustu. Może to ze wzg. na kooperacyjny charakter, a może na pewien nostalgiczny, magiczny czasami klimat, nie wiem. "Dixit" jest mam wrażenie bardziej szalony i zabawny, natomiast "Tajemnicze domostwo" ma ten swój tytułowy tajemniczy urok. Niemniej, szczególnie w liczniejszym nieco gronie gra może stać się źródłem serii niepochamowanych wybuchów śmiechu ;-) Nie jest to tytuł dla osób lubiących konkretne zasady, czy twardą logikę. Gra wymaga fantazji i pewnego wyczucia, którego nieraz nie da się logiką wyjaśnić. Tytuł traktuję jako świetną odskocznię wszelkich strategii czy gier ekonomicznych. A w dobrze dobranym gronie może stanowić doskonałą (chociaż wcale niekoniecznie łatwą!) zabawę. Bardzo dobrze skaluje się w zależności od ilości graczy, a wybór poziomu trudności pozwala na lepsze dopasowanie rozgrywki do własnych preferencji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Enuya

Liczba recenzji: 10

Jako, że słyszałam wiele różnych informacji o tej grze i zaciekawiła mnie jej mechanika, postanowiłam kupić egzemplarz jako świąteczny prezent dla znajomego. Niestety, nie jestem zadowolona z tej decyzji.

Niewątpliwie dużym plusem tej gry jest jej oprawa graficzna. Urzekły mnie zarówno pełne detali, utrzymane w nieco gotyckiej stylistyce karty pomieszczeń i narzędzi zbrodni, jak i surrealistyczne, niejednoznaczne karty snów.
Całość gry, zarówno karty, jak i wszelkie żetony czy znaczniki, wykonana jest starannie, z dobrych jakościowo materiałów i nawet po wielu rozgrywkach poszczególne elementy nie powinny się zniszczyć.

Drugą zaletą tej gry jest to, że karty snów można wzbogacić kartami z Dixita, co zarówno pomoże urozmaicić rozgrywkę, jak i dostarczy graczom więcej potencjalnych wskazówek.

Niestety, na tym zalety się kończą.

Pierwszą poważniejszą wadą tej gry jest bardzo krótki czas jej trwania. Przy tak niejednoznacznych ilustracjach do kart snów oraz dużej liczbie możliwych wyborów ukończenie gry z sukcesem i wciągu siedmiu tur jest praktycznie niewykonalne. Kilka(naście) nieudanych rozgrywek skutecznie zniechęca do dalszej gry.

Po drugie, jak już wcześniej wspomniałam, karty snów są bardzo niejednoznaczne, w dodatku dobierane przez ducha w sposób losowy. O ile cenię sobie losowość w grach, o tyle w tym konkretnie przypadku jeszcze bardziej utrudnia ona zakończenie rozgrywki sukcesem. Same wskazówki zaś są tak zawoalowane, że nawet przy wysokim poziomie kooperacji bardzo trudno jest dobrze odgadnąć, czego mogą one dotyczyć.

Wspomniana kooperacja zaś, chociaż w teorii istnieje, w praktyce niewiele daje - w przypadku moim i moich znajomych okazało się, że nawet, kiedy wspólnie uzgadnialiśmy, która wskazówka ma dotyczyć którego obrazka, bardzo trudno było znaleźć wspólne stanowisko (które zwykle później i tak okazywało się błędne).

Definitywnie, gra jedynie dla osób albo bardzo cierpliwych, albo myślących w bardzo podobny sposób. Osoby o bardzo zróżnicowanych skojarzeniach lub takie, którym zależy głównie na wygranej, "Tajemnicze Domostwo" będzie po prostu męczyć.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dixit

Dixit

Dixit Odyseja

Dixit Odyseja