Talo

Wejdź na 10 poziom!
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • 2 - 4 osoby
 • od 6 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie angielskie
Budujecie. Wspiancie się. Ostatecznie każdy z was chce być pierwszym, który dojdzie na 10 poziom! Talo to gra o prostych zasadach, ze wspaniałymi drewnianymi elementami używanych jako budulec do konstruowanej przez graczy wieży. W Talo najpierw rzucasz kością, a potem budujesz konstrukcję wykorzystując drewniane elementy. Każdy z nich ma swoje oznaczenie od 1 do 10, które jednocześnie określa ich długość. Gdy wyrzucisz na kości np. 5, to możesz wykorzystać elementy, których suma nie przekroczy 5. Ale uwaga - możesz użyć tylko 1 albo 2 elementów w rundzie! Na tej prostej mechanice zbudowano prostą grę logiczną w której celem jest osiągnięcie przez nasz pionek 10 poziomu. Najpierw rzucasz, potem układasz a na końcu przesuwasz pionek. Tylko tyle i aż tyle, ponieważ przez prostotę zasad, gra oferuje wiele możliwości do gry kombinacyjnej. Talo to planowanie kolejnych stopni budowli, przewidywanie ruchów przeciwnika, blokowanie i omijanie wrogich blokad. Czy uda Ci się być pierwszym na samym szczycie?
Autor:
Uta Krueger, Bernd Poloczek, Jens-Peter Schliemann
Wydawca:
Drei Hasen in der Abendsonne
17995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wyślemy w ciągu miesiąca


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Budujecie. Wspiancie się. Ostatecznie każdy z was chce być pierwszym, który dojdzie na 10 poziom!

Talo to gra o prostych zasadach, ze wspaniałymi drewnianymi elementami używanych jako budulec do konstruowanej przez graczy wieży.

W Talo najpierw rzucasz kością, a potem budujesz konstrukcję wykorzystując drewniane elementy. Każdy z nich ma swoje oznaczenie od 1 do 10, które jednocześnie określa ich długość. Gdy wyrzucisz na kości np. 5, to możesz wykorzystać elementy, których suma nie przekroczy 5. Ale uwaga - możesz użyć tylko 1 albo 2 elementów w rundzie!

Na tej prostej mechanice zbudowano prostą grę logiczną w której celem jest osiągnięcie przez nasz pionek 10 poziomu. Najpierw rzucasz, potem układasz a na końcu przesuwasz pionek. Tylko tyle i aż tyle, ponieważ przez prostotę zasad, gra oferuje wiele możliwości do gry kombinacyjnej.

Talo to planowanie kolejnych stopni budowli, przewidywanie ruchów przeciwnika, blokowanie i omijanie wrogich blokad. Czy uda Ci się być pierwszym na samym szczycie?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga (kg):
1


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie