Timeline: Wiedza ogólna

Zabawa z ciekawymi wydarzeniami i odkryciami
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (2)
 • 2 - 8 osób
 • od 8 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Co było pierwsze: odkrycie wina czy wynalezienie klucza? Czy najpierw pojawiła się historia o Robin Hoodzie czy może szampon? Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę ogólną i domysły z faktyczną chronologią. Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :) Na czym to polega? Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data. Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy. Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową. Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.
Autor:
Frédéric Henry
Ilustracje:
Xavier Collette, Nicolas Fructus
Wydawca:
Rebel
5995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Co było pierwsze: odkrycie wina czy wynalezienie klucza? Czy najpierw pojawiła się historia o Robin Hoodzie czy może szampon?

Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę ogólną i domysły z faktyczną chronologią.

Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :)

Na czym to polega?

Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data.

Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 109 dwustronnych kart
 • instrukcja
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.50
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Timeline: Wiedza ogólna


Najbardziej przydatne recenzje

Pestek

Liczba recenzji: 81

Dobry, solidny produkt

Gra podczas której można się bardzo dużo dowiedzieć i która w wielu sytuacjach może nas mocno zaskoczyć :) Dobra nawet dla młodszych graczy, żeby zaciekawić ich otaczającym nas światem ;)


Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 149

Jak dla mnie ideał :)

To mój czwarty w kolejności "Timeline".
"Wynalazki", "Polska", "Nauka i Odkrycia", a teraz "Wiedza Ogólna" to dalej gra świetna.
Mała, w metalowym pudełku, z przepięknymi, małymi kartami, z gustowną grafiką.
Ta odsłona również trzyma poziom - i jak cała seria, potrafi mocno zaskoczyć ciekawostkami edukacyjnymi, nie tylko młodszych koneserów planszówek i nauki, ale również takich spróchniałych dziadów jak ja.
Do całej serii pałam niemałym sentymentem i polecam kupować w ciemno każdą jej część. Tym bardziej, że ich dodatkowa siła tkwi właśnie w łączeniu zestawów.


Argallis

Liczba recenzji: 80

Znakomita gra, która jednocześnie bawi i uczy.
Ze względu na różne dziedziny wiedzy, polecam tę grę na początek przygody z Timeline.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Timeline: Polska

Timeline: Polska

5995