Tinners' Trail

Szlak Cynowca
9 opinii
 • 3 - 4 osoby
 • od 13 lat
 • ok. 75 minut
 • wydanie polskie
Akcja „Tinners’ Trail” osadzona jest w XIX-wiecznej Kornwalii i skupia się na kwitnącym wówczas przemyśle wydobywczym miedzi oraz cyny. Wcielasz się w rolę przedsiębiorcy górniczego, starającego się budować kopalnie w najzasobniejszych miejscach. Największym problemem jest woda, którą należy wypompowywać z kopalń. Im głębiej się wkopujesz, tym więcej wody należy usuwać. Na szczęście rozwinięto w tych czasach technologię pomp parowych, zaś statki i pociągi przywoziły węgiel potrzebny do ichpracy. Możesz również konstruować podziemne tunele drenażowe, znane jako sztolnie, by odprowadzać wodę i odkrywać nowe pokłady rudy. Cena cyny i miedzi może podlegać drastycznym zmianom, musisz więc uważać, aby sprzedawać rudę gdy ceny są wysokie. Zyski możesz inwestować w inne gałęzie przemysłu, zachowując przy tym wystarczającą ilość kapitału, by móc zakładać nowe kopalnie. Gra przeznaczona jest dla trzech lub czterech uczestników, zaś rozegranie jednej partii zajmuje od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Choć jest prostsza niż inne gry autorstwa Martina Wallace’a, wciąż jest wystarczająco złożona, aby stanowić wyzwanie dla doświadczonych graczy.W pudełku znajduje się kolorowa plansza, ponad 280 drewnianych elementów, trzy specjalne kości oraz instrukcja. Nie zapomniano też o plastikowych woreczkach do przechowywania elementów. Martin Wallace - to jeden z najbardziej znanych projektantów nowoczesnych gier planszowych. Jego produkcje charakteryzują się dosyć dużym stopniem skomplikowania, a przede wszystkim celnym uchwyceniem sedna zagadnień, które przedstawiają. Najbardziej znany tytuł tego autora to Age of Steam.
Autor:
Martin Wallace
Wydawca:
JKLM Games
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Akcja „Tinners’ Trail” osadzona jest w XIX-wiecznej Kornwalii i skupia się na kwitnącym wówczas przemyśle wydobywczym miedzi oraz cyny.

Wcielasz się w rolę przedsiębiorcy górniczego, starającego się budować kopalnie w najzasobniejszych miejscach. Największym problemem jest woda, którą należy wypompowywać z kopalń. Im głębiej się wkopujesz, tym więcej wody należy usuwać. Na szczęście rozwinięto w tych czasach technologię pomp parowych, zaś statki i pociągi przywoziły węgiel potrzebny do ich
pracy. Możesz również konstruować podziemne tunele drenażowe, znane jako sztolnie, by odprowadzać wodę i odkrywać nowe pokłady rudy.

Cena cyny i miedzi może podlegać drastycznym zmianom, musisz więc uważać, aby sprzedawać rudę gdy ceny są wysokie. Zyski możesz inwestować w inne gałęzie przemysłu, zachowując przy tym wystarczającą ilość kapitału, by móc zakładać nowe kopalnie.

Gra przeznaczona jest dla trzech lub czterech uczestników, zaś rozegranie jednej partii zajmuje od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Choć jest prostsza niż inne gry autorstwa Martina Wallace’a, wciąż jest wystarczająco złożona, aby stanowić wyzwanie dla doświadczonych graczy.
W pudełku znajduje się kolorowa plansza, ponad 280 drewnianych elementów, trzy specjalne kości oraz instrukcja. Nie zapomniano też o plastikowych woreczkach do przechowywania elementów.

Martin Wallace - to jeden z najbardziej znanych projektantów nowoczesnych gier planszowych. Jego produkcje charakteryzują się dosyć dużym stopniem skomplikowania, a przede wszystkim celnym uchwyceniem sedna zagadnień, które przedstawiają. Najbardziej znany tytuł tego autora to Age of Steam.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 24 pionki kopalń
 • 12 żetonów gracza: pieniędzy i czasu
 • 48 znaczników inwestycji
 • 1 czarny pionek
 • 8 dysków pomp parowych
 • 10 pionków górników
 • 8 pionków portów
 • 3 pionki pociągów
 • 4 pionki sztolni
 • 65 znaczników wody
 • 60 znaczników miedzy
 • 50 znaczników cyny
 • 3 specjalne kostki
Waga:
1,5 kg


Recenzje

4.67
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tinners' TrailNajbardziej przydatne recenzje

WRS

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny tytuł M. Wallace'a, który mnie urzekł.
Gra dość specyficzna (3-4 graczy) ale niezwykle wymagająca. Losowy rozkład początkowych surowców (i poziomu zalania złóż) generuje niezwykle zmienna rozgrywkę. Ceny skaczące bez żadnego zahamowania wymagają ostrożnej taktyki.
Ale smak zwycięstwa jest wtedy przewspaniały!


Andrzej

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo wiele jak dla mnie zalet, ale jedna dotkliwa wada. Wśród tych pierwszych:
+ na pewno świetne oddanie limatu jak na grę z drewnem o wydobywaniu metali,
+ właśnie dostatek drewna, który sprawia, że chce się wykorzystywac jak najwięcej znaczników,
+ mały stopień skomplikowania zasad, gra jest dostępna praktycznie dla każdego,
+ wielość możliwości decyzyjnych, która jednak nie powoduje zwolnienia akcji, a tym samym:
+ dośc krótki czas rozgrywki.
I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że zbyt duża jest dysproporcja w koszcie zakupu punktów zwycięstwa. Jeśli ktoś będzie dużo bogatszy od innych w pierwszej i drugiej rundzie, to pozostałe rundy w zasadzie można sobie odpuścić, bo niewiele można w nich nadrobić punktów. Tym bardziej to dokucza, że to własnie w tych ostatnich rundach większe jest znaczenie strategii, taktyki, a mniejsze wkostek. Mechanizm na tym moim zdaniem cierpi. Na szczęście tempo gry jest takie, że w takiej sytuacji (a zdarzały mi się) zdąży się rozegrać następną partię, w której może uda się uniknąć tej wczesnej przewagi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piton

Liczba recenzji: 95

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra prezent. Świetny prezent :) W grze występują kooostki! ale kostki działają bardzo dobrze - zarówno w charakterze wyznacznika cen, jak i surowców. Dodatkowo w grze jest ciekawy mechanizm zarządzania czasem, Wspomniana losowość - w mojej opinii - dodaje grze świeżości i wcale nie przeszkadza.
Oczywiście gra kipi klimatem, a przy tym nie jest wybitnie skomplikowana i nawet początkujący szybko załapali o co chodzi. i była radocha :)
Za tę cenę absolutnie kupujcie + M. Wallace ;)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie