Tokaido

Odkryj tysiąc cudów na drodze Tokaido!
14 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Witaj podróżniku. Witaj na legendarnej Drodze Wschodniego Morza - Tokaïdo, łączącej Kyotô i Edô. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po dawnej Japonii, podczas której odkryjesz jej tysiąc cudów. Nie śpiesz się, znajdź czas na kontemplację każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych gór, poprzez spokojne nabrzeża, aż po rozległe pola ryżowe. Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw, które napotkasz na swej drodze, od zbawiennego spokoju gorących źródeł, aż do wielu rozkoszy kulinarnych, których dozna Twoje podniebienie. Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć. Delektuj się doznaniami, a powrócisz z tej podróży bogatszy o najróżniejsze doświadczenia. Tokaido czeka na Ciebie!Autor gry Antoine Bauza dzięki Tokaido zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie: Best Games Creator.
Autor:
Antoine Bauza
Wydawca:
HOBBITY.eu
13995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Witaj podróżniku. Witaj na legendarnej Drodze Wschodniego Morza - Tokaïdo, łączącej Kyotô i Edô. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po dawnej Japonii, podczas której odkryjesz jej tysiąc cudów.
Nie śpiesz się, znajdź czas na kontemplację każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych gór, poprzez spokojne nabrzeża, aż po rozległe pola ryżowe.

Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw, które napotkasz na swej drodze, od zbawiennego spokoju gorących źródeł, aż do wielu rozkoszy kulinarnych, których dozna Twoje podniebienie. Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć. Delektuj się doznaniami, a powrócisz z tej podróży bogatszy o najróżniejsze doświadczenia.


Tokaido czeka na Ciebie!


Autor gry Antoine Bauza dzięki Tokaido zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie: Best Games Creator.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 5 pionków Podróżników
 • 5 znaczników punktacji
 • 5 żetonów Bagażu
 • 50 monet
 • 10 dużych kart Podróżników
 • 12 kart Gorących źródeł
 • 60 kart Panoram
 • 25 kart Posiłku
 • 24 kart Pamiątek
 • 14 kart Spotkań
 • 7 kart Osiągnięć
Waga (kg):
0.5

Dodatki i akcesoria


4.43
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń TokaidoNajbardziej przydatne recenzje

Wojtek

Liczba recenzji: 3

Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie gra jest po prostu fantastyczna. Graficznie jest doskonała: estetyczna, spokojna, dopracowana w każdym calu.
Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to mechanika jest naprawdę bardzo ciekawa, taki prościutki mechanizm, w którym to zawsze ostatni rozgrywa swą turę, daje wiele możliwości i robi całkowicie robotę. Nie trzeba nic więcej. Znów - prostota przyczyniła się do sukcesu.
Za każdym razem można próbować inaczej grać by wygrać, skupiać się na innych aspektach zbieranych przez siebie pamiątek. Można grać pokojowo, a można rywalizować na ostro, specjalnie stając na miejscach, które są ważne dla innych graczy.
Polecam też każdemu grać w wersję gry, w której idzie się tam i z powrotem, wydłuża to oczywiście grę, ale wtedy naprawdę wymaga bardzo uważnego dysponowania swoimi dobrami już od samego początku oraz właściwego wyboru miejsc na których się staje. W tym wariancie bardzo ważne stają się widoki, które można łatwo skompletować.
Szczerze polecam tę grę każdemu, lubi grę bez dużej ilości negatywnej interakcji i kto lubi spokojną rozgrywkę bez wielu wodotrysków.
Pozdrawiam, WR


Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Jak dla mnie ideał :)

Słowo klucz opisujące tę grę to "przyjemna". Przyjemna dla oka - oprawa graficzna jest cudowna. Przyjemna dla naszych szarych komórek - pozwoli im odpocząć. I przyjemna emocjonalnie - jedyne co mnie w niej stresuje, to ograniczone fundusze podczas podróży.

Podsumowując - bardzo dobra rodzinna gra relaksacyjna.


Louve

Liczba recenzji: 138

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna, bezstresowa gra. Najlepiej sprawdza się w większych gronach, ale i we dwie osoby można zagrać. Gra z rodzaju mniej wymagających, za to bardzo umilających czas, również dlatego, że element rywalizacji nie jest tutaj tak mocno odczuwalny. Bardzo miła pozycja na spokojne rozkręcenie planszówkowego spotkania :-)

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Witam, chciałabym się dopytać czy planują jeszcze Państwo wznawiać nakład Tokaido?

~ Ania XYZ 28.01.2021 19:06

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również: