Tokaido

Odkryj tysiąc cudów na drodze Tokaido!
13 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Witaj podróżniku. Witaj na legendarnej Drodze Wschodniego Morza - Tokaïdo, łączącej Kyotô i Edô. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po dawnej Japonii, podczas której odkryjesz jej tysiąc cudów. Nie śpiesz się, znajdź czas na kontemplację każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych gór, poprzez spokojne nabrzeża, aż po rozległe pola ryżowe. Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw, które napotkasz na swej drodze, od zbawiennego spokoju gorących źródeł, aż do wielu rozkoszy kulinarnych, których dozna Twoje podniebienie. Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć. Delektuj się doznaniami, a powrócisz z tej podróży bogatszy o najróżniejsze doświadczenia. Tokaido czeka na Ciebie!Autor gry Antoine Bauza dzięki Tokaido zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie: Best Games Creator.
Autor:
Antoine Bauza
Wydawca:
HOBBITY.eu
13995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Witaj podróżniku. Witaj na legendarnej Drodze Wschodniego Morza - Tokaïdo, łączącej Kyotô i Edô. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po dawnej Japonii, podczas której odkryjesz jej tysiąc cudów.
Nie śpiesz się, znajdź czas na kontemplację każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych gór, poprzez spokojne nabrzeża, aż po rozległe pola ryżowe.

Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw, które napotkasz na swej drodze, od zbawiennego spokoju gorących źródeł, aż do wielu rozkoszy kulinarnych, których dozna Twoje podniebienie. Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć. Delektuj się doznaniami, a powrócisz z tej podróży bogatszy o najróżniejsze doświadczenia.


Tokaido czeka na Ciebie!


Autor gry Antoine Bauza dzięki Tokaido zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie: Best Games Creator.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 5 pionków Podróżników
 • 5 znaczników punktacji
 • 5 żetonów Bagażu
 • 50 monet
 • 10 dużych kart Podróżników
 • 12 kart Gorących źródeł
 • 60 kart Panoram
 • 25 kart Posiłku
 • 24 kart Pamiątek
 • 14 kart Spotkań
 • 7 kart Osiągnięć
Waga:
500 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.54
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń TokaidoNajbardziej przydatne recenzje

Wojtek

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie gra jest po prostu fantastyczna. Graficznie jest doskonała: estetyczna, spokojna, dopracowana w każdym calu.
Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to mechanika jest naprawdę bardzo ciekawa, taki prościutki mechanizm, w którym to zawsze ostatni rozgrywa swą turę, daje wiele możliwości i robi całkowicie robotę. Nie trzeba nic więcej. Znów - prostota przyczyniła się do sukcesu.
Za każdym razem można próbować inaczej grać by wygrać, skupiać się na innych aspektach zbieranych przez siebie pamiątek. Można grać pokojowo, a można rywalizować na ostro, specjalnie stając na miejscach, które są ważne dla innych graczy.
Polecam też każdemu grać w wersję gry, w której idzie się tam i z powrotem, wydłuża to oczywiście grę, ale wtedy naprawdę wymaga bardzo uważnego dysponowania swoimi dobrami już od samego początku oraz właściwego wyboru miejsc na których się staje. W tym wariancie bardzo ważne stają się widoki, które można łatwo skompletować.
Szczerze polecam tę grę każdemu, lubi grę bez dużej ilości negatywnej interakcji i kto lubi spokojną rozgrywkę bez wielu wodotrysków.
Pozdrawiam, WR


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Słowo klucz opisujące tę grę to "przyjemna". Przyjemna dla oka - oprawa graficzna jest cudowna. Przyjemna dla naszych szarych komórek - pozwoli im odpocząć. I przyjemna emocjonalnie - jedyne co mnie w niej stresuje, to ograniczone fundusze podczas podróży.

Podsumowując - bardzo dobra rodzinna gra relaksacyjna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Louve

Liczba recenzji: 145

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna, bezstresowa gra. Najlepiej sprawdza się w większych gronach, ale i we dwie osoby można zagrać. Gra z rodzaju mniej wymagających, za to bardzo umilających czas, również dlatego, że element rywalizacji nie jest tutaj tak mocno odczuwalny. Bardzo miła pozycja na spokojne rozkręcenie planszówkowego spotkania :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również