Troyes (edycja angielska)

Cztery wieki historii średniowiecznego miasta
13 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie angielskie
Akcja gry toczy się w tytułowym Troyes - średniowiecznym mieście położonym nad Sekwaną w Szampanii. To oryginalna gra strategiczna, w której uczestnicy rywalizacji wcielają się w zamożne rodziny zaangażowane w rozwój francuskiego miasta. Używając swych wpływów staramy się oddziaływać na trzy główne dziedziny, związane z funkcjonowaniem Troyes: wojskową, religijną i cywilną. Obsadzając pionki w lokacjach określonego typu, otrzymujemy pule kości w różnych kolorach. Obrazują one siłę roboczą oferowaną przez mieszkańców miasta, którą możemy spożytkować na rozmaite sposoby: w handlu, przy budowie katedry, czy też przy zwalczaniu rozmaitych wydarzeń, z którymi boryka się miasto. Celem rywalizacji jest podjęcie takich działań, które przyniosą nam największą sławę w mieście, obrazowaną przez zgromadzone punkty zwycięstwa. 
Autor:
Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban
Wydawca:
Z-Man Games
249,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Akcja gry toczy się w tytułowym Troyes - średniowiecznym mieście położonym nad Sekwaną w Szampanii.

To oryginalna gra strategiczna, w której uczestnicy rywalizacji wcielają się w zamożne rodziny zaangażowane w rozwój francuskiego miasta.

Używając swych wpływów staramy się oddziaływać na trzy główne dziedziny, związane z funkcjonowaniem Troyes: wojskową, religijną i cywilną. Obsadzając pionki w lokacjach określonego typu, otrzymujemy pule kości w różnych kolorach. Obrazują one siłę roboczą oferowaną przez mieszkańców miasta, którą możemy spożytkować na rozmaite sposoby: w handlu, przy budowie katedry, czy też przy zwalczaniu rozmaitych wydarzeń, z którymi boryka się miasto.

Celem rywalizacji jest podjęcie takich działań, które przyniosą nam największą sławę w mieście, obrazowaną przez zgromadzone punkty zwycięstwa. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • denary w trzech nominałach (1 (×24), 5 (×12), 10 (×4))
 • plansza
 • żetony punktów zwycięstwa
 • 24 kostki w 4 kolorach
 • 56 znaczników mieszkańców w 5 kolorach
 • 90 drewnianych sześcianów w 5 kolorach
 • 8 drewnianych krążków
 • 9 kart aktywności
 • 16 kart zdarzeń
 • 6 kart postaci
 • 1 karta gracza rozpoczynającego
 • 6 kart pomocy
Waga:
1,3 kg
Instrukcja i inne pliki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Troyes (edycja angielska)Najbardziej przydatne recenzje

Tomuch

Liczba recenzji: 70

Bardzo lubię tę grę, jednak z nieznanych mi przyczyn niewiele osób chce ze mną do niej przysiąść. Jest to gra bardzo 'feldowska', a także matematyczna - jeśli biorę pod uwagę dwie kości, na których mam tyle, to mogę x-tyle razy przeprowadzić tę akcję i dostaję tyle czegoś tam. Uwielbiam to! Średniowieczne motywy są na doczepkę, ale bardzo podobają mi się grafiki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Olgierdd

Liczba recenzji: 55

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Fenomenalna gra wykorzystująca moją ulubioną mechanikę - dice placement. Duża interakcja jak na eurogrę, kilka mechanizmów redukujących losowość, sporo strategii wiodących do zwycięstwa. BARDZO klimatyczna oprawa graficzna! Na prawdę polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krogulec

Liczba recenzji: 85

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zdecydowanie godna polecenia gra! Wydawałoby się, że zasady w miarę proste - jednak przy próbie wytłumaczenia nowemu graczowi na pewno przez pierwszą partię będzie wykonywać dość losowe posunięcia :) Mimo to po minimalnym ograniu znajdziemy tu bardzo wiele możliwości do kombinowania i układania własnej strategii.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie