Olgierdd

James Bond

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

19 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

Kupiłem w ciemno chcąc urozmaicić zasady Resistance, ale ostatecznie mojej grupie ten dodatek nie przypadł do gustu. Zbyt komplikował zasady dość prostej w założeniu gry.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dodatek obowiązkowy, bez niego gra podstawowa po kilku rozgrywkach się wypala. Zaginiona Wiedza dodaje wystarczająco dużo nowych kart, by Eldritch prędko się nie znudził.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest przepiękna! W pozornie prostej mechanice ukryto bardzo dobrą i zmuszającą do myślenia grę dwuosobową.
Uwaga! wywołuje syndrom "jeszcze jednej partii" :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jak sama nazwa wskazuje, Tom Lehmann postanowił uraczyć nas kościaną wersją swojego hitu Race for the Galaxy. Fani czekali z wypiekami na twarzy licząc na to samo, tylko z kostkami, zawiedzeni wersją karcianą pewnie nawet tu nie zajrzą z tego samego powodu.
Czy słusznie?
Niekoniecznie, dla obu grup.
Roll for the Galaxy nie przez przypadek swoją nazwą nawiązuje do Race. Posiada tego samego autora, wymyślone uniwersum, grafiki i elementy mechaniki. Mimo to gra jest na tyle inna, że "hype" fanów jest nieco przesadzony, a sceptycy mogliby poczuć zachętę.
Roll for the Galaxy jest kościaną grą o rozszerzaniu wpływów swojej nacji w przestrzeni kosmicznej poprzez wynajdowanie technologii, zasiedlanie nowych światów i eksploatacji ich dóbr.
Gracze wykonują różnego rodzaju akcje przy pomocy robotników, reprezentowanych przez kości. Kości te mają różne kolory, ze względu na zróżnicowane symbole na ścianach. Podstawowa biała kość posiada na swoich ścianach wszystkie dostępne w grze akcje, ale pozostałe są już wyspecjalizowane, np. czerwone nastawione są na ekspansję i rozwój technologiczny, a niebieskie na produkcję i konsumpcję dóbr.
Aby rozwijać swoje małe imperium konieczne jest pozyskanie wspomnianych wcześniej technologii i światów. Te reprezentowane są przez dwustronne kafle, na których zawsze z jednej strony jest świat, a z drugiej technologia. Świetne rozwiązanie redukujące wpływ ślepego losu na nasze poczynania.
Światy dostarczają nam siłę roboczą (czyli kości), a technologie specjalne zdolności, przeważnie redukujące losowość wynikającą z rzutu kośćmi, ale nie tylko.
Warto zwrócić uwagę fanom Race, że w Rollu zmieniła się ekonomia. Wymaga ona innego podejścia do gry i sprawia, że trudniej jest zrobić szybki silniczek samograj. O wiele częściej tempo gry przybiera charakter "zdobyłem punkty, ale jestem spłukany".
Ilość strategicznego planowania jest zbliżona do tej z karcianki, co jest ogromnym plusem, niestety z pierwowzoru do Rolla przedarła się też zerowa interakcja bezpośrednia. Istnieje ta pośrednia, polegająca na odgadywaniu posunięć przeciwników i skrzętne wykorzystywanie tego do własnych celów, ale walki, psucia czy podkradania surowców tu nie uświadczymy. Myślę, że pod tym względem i tak jest dużo lepiej niż w Race (jest więcej jawnych informacji), ale jeśli nie odpowiada Ci tego typu zabawa, to możesz się lekko zawieść. W przeciwnym wypadku warto przynajmniej spróbować zagrać u znajomych czy na konwencie (trudno mi polecić grę za 200 zł w ciemno).
Nie dajcie się ponieść wrażeniu skomplikowania gry. Jest dużo symboli, ale to nie ta sama waga ciężka co karcianka. Już w pierwszej grze można połapać się o co chodzi, bez poczucia przytłoczenia jakie oferował Race.

Aha, ważna rzecz: w Rollu kości rzuca się za zasłoną, więc gra wymaga uczciwości od graczy, której nie da się zweryfikować. Niektórzy nie lubią takich rozwiązań, dlatego warto o tym ostrzec.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeżeli ktoś gra w karcianego Pathfindera, to jest to dodatek obowiązkowy. Granie tylko tym co znajduje się w podstawowym pudełku mija się z sensem całej gry, czyli rozegraniem długiej kampanii.


Rewolwer

Liczba recenzji: 44

Hadrian

Liczba recenzji: 24

Tymothy

Liczba recenzji: 209

Przemysław

Liczba recenzji: 22

Real_simon

Liczba recenzji: 94

Blackthorn666

Liczba recenzji: 80

Krzysiek_zasada

Liczba recenzji: 1

Piton

Liczba recenzji: 197

Błażej π

Liczba recenzji: 38

Rewolwer

Liczba recenzji: 44

Spicum

Liczba recenzji: 5

Hubert

Liczba recenzji: 145

Mobitz

Liczba recenzji: 72

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Ylstrom

Liczba recenzji: 5

Jahvanny

Liczba recenzji: 51

_Death_

Liczba recenzji: 0

Patriko

Liczba recenzji: 23

Werdandi

Liczba recenzji: 6

Kushina

Liczba recenzji: 24