omocje/">Zobacz wszystkie

Trzy życzenia

Trzy życzenia wszystko zmienią!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (2)
 • 3 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 3 - 5 minut
 • wydanie polskie
Trzy Życzenia to szybka gra karciana dla od 3 do 5 graczy, w którą jedną partię rozgrywa się nie dłużej niż w 5 minut. Posiadając bardzo proste zasady, ta gra blefu z elementami pamięciowymi, jest bardziej grą z innymi graczami niż kartami. Umiejętność zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia, przyda Ci się bardzo, podczas tej szybkiej i zabawnej gry i nie raz zdecyduje o zwycięstwie lub przegranej! Czego sobie życzysz? Każdy z graczy otrzymuje po trzy karty oraz dostęp do dwóch zakrytych, umieszczonych na środku stołu. Podczas swojej tury każdy wykonuje jedną z trzech dostępnych akcji: podgląda jedną z kart (swoją, innego gracza lub leżącą na środku stołu), zamienia miejscami dwie karty, ogłasza koniec rozgrywki (nie szybciej niż po trzech turach!). Od czwartej rundy mozna ogłaszać koniec rozgrywki. Zwycięży ten gracz, który po jej zakończeniu będzie posiadał najwięcej punktów na zebranych kartach i spełni dodatkowy warunek posiadania przynajmniej po 1 symbolu harmonii, daru i supermocy. Jeśli nie ma takiego zestawu to przegrywa - niezależnie od posiadanej ilości punktów. Z uwagi na szybki charakter rozgrywki można grać kilka partii pod rząd, podliczając zebrane punkty, a dzięki prostocie zasad do partii zasiąść może niemal każdy.
Autor:
Chris Castagnetto
Ilustracje:
Magdalena Markowska
Wydawca:
Rebel
2995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Trzy Życzenia to szybka gra karciana dla od 3 do 5 graczy, w którą jedną partię rozgrywa się nie dłużej niż w 5 minut. Posiadając bardzo proste zasady, ta gra blefu z elementami pamięciowymi, jest bardziej grą z innymi graczami niż kartami.

Umiejętność zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia, przyda Ci się bardzo, podczas tej szybkiej i zabawnej gry i nie raz zdecyduje o zwycięstwie lub przegranej!

Czego sobie życzysz?

Każdy z graczy otrzymuje po trzy karty oraz dostęp do dwóch zakrytych, umieszczonych na środku stołu. Podczas swojej tury każdy wykonuje jedną z trzech dostępnych akcji:

 • podgląda jedną z kart (swoją, innego gracza lub leżącą na środku stołu),
 • zamienia miejscami dwie karty,
 • ogłasza koniec rozgrywki (nie szybciej niż po trzech turach!).

Od czwartej rundy mozna ogłaszać koniec rozgrywki. Zwycięży ten gracz, który po jej zakończeniu będzie posiadał najwięcej punktów na zebranych kartach i spełni dodatkowy warunek posiadania przynajmniej po 1 symbolu harmonii, daru i supermocy. Jeśli nie ma takiego zestawu to przegrywa - niezależnie od posiadanej ilości punktów.

Z uwagi na szybki charakter rozgrywki można grać kilka partii pod rząd, podliczając zebrane punkty, a dzięki prostocie zasad do partii zasiąść może niemal każdy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 18 kart życzeń
 • 10 drewnianych znaczników
 • 5 kart pomocy gracza
 • instrukcja
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Trzy życzenia


Najbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 191

Dobry, solidny produkt

Reguły gry są w niektórych miejscach jeszcze do dopracowania, gra się szybko i jest wiele zabawy, Mimo to, po 10 partiach już raczej do gry nie wrócimy, trochę szkoda, czegoś zabrakło...rebel świetnie sobie poradził z pakowaniem i wysyłką!


Nayia

Liczba recenzji: 149

Dobry, solidny produkt

Chciałabym wystawić piątkę tej grze, bo jest bardzo szybka, dynamiczna i wciągająca, ale nie mogę. Dlaczego? PUDEŁKO.
Nie wiem, co za sadysta zaprojektował tak beznadziejne pudełko, ale dla takich ludzi, podejrzewam, jest jakieś specjalne miejsce w piekle. Pudełko, które można otworzyć na dwa sposoby - albo uszkadzając je czyli rozrywając rogi, albo wkładając jakiś płaski przedmiot i podważając nieco pokrywkę w nadziei, że się nie uszkodzi tektury. Dziesięć minut mocowałam się, żeby je otworzyć bez uszkodzenia. Masakra. Nie wiem, czy to wina Rebela, który jest wydawcą, czy projektanta, ale rada na przyszłość - pokrywka, jeśli jest tak ścisła, nie może całkowicie nachodzić na dno pudełka, bo przy otwieraniu nie ma za co chwycić w celu zdjęcia pokrywki. A jeśli już stosujecie takie beznadziejne rozwiązanie, to zainwestujcie od razu w tasiemkę do podważania pokrywki. Ja rozwiązałam ten problem stosując na razie sznurek (bo tasiemki nie miałam), ale i tak polega to u mnie na odwróceniu pudełka do góry dnem i, trzymając za jeden wystający koniec sznurka, podważanie drugim końcem pokrywy, co kończy się wypadnięciem całej zawartości. Właściwie pudełko jest na ocenę jeden, góra dwa i jakbym miała uśredniać ocenę - gra dostałaby marne trzy. Ale że nie chcę robić takiej słabej oceny grze, dostanie te cztery.

Co do samej gry, bardzo przyjemna. Dobrze przemyślana i niesamowicie prosta mechanika, masa negatywnej interakcji, zaskakująco mała losowość, a pojedyncza rozgrywka w zależności od stopnia szaleństwa (:D) graczy od 3 do 10 minut. Na razie graliśmy w 3-osobowym gronie i było trudno, bo zazwyczaj jeden gracz potrafił wszystko zepsuć pozostałej dwójce w jednym ruchu. Umiejętność blefu i/lub zachowywania kamiennej twarzy niezbędna, a chaos na polu walki o najlepsze życzenia sprawia, że ciężko jest cokolwiek planować. Bardzo podoba mi się też pomysł z kartą, która psuje grę (automatyczna przegrana), no i część mechaniki każąca odrzucić losową kartę. Przerzucanie się rzekomym życzeniem Podróży w czasie, podczas gdy leżało ono odrzucone obok, było powodem dużej ilości śmiechu, gdy już odkryliśmy karty :)
Ogólnie gra to świetna przystawka przed większym tytułem, duży plus, że do pięciu graczy - dla nas to ważne, bo zazwyczaj dokładnie tyle osób się u nas zbiera na wieczorkach gier, więc gry na cztery osoby zawsze powodują wykluczenie kogoś lub wymuszają grę w parze.


Dekornyt

Liczba recenzji: 100

Fajny fillerek z ladna oprawa graficzna :)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie