Ucieczka: Świątynia Zagłady

Gra kooperacyjna w czasie rzeczywistym. Zapomnijcie o czekaniu na swoją kolejkę!
17 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 10 minut
 • wydanie polskie
W grze Ucieczka: Świątynia Zagłady uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę poszukiwaczy przygód, uwięzionych w przeklętej świątyni. Wspólnymi siłami muszą aktywować magiczne kamienie w komnatach świątyni, celem wypędzenia klątwy. Ważne będą: pomysłowość, determinacja, pośpiech, i przede wszystkim współpraca. Na swej drodze niejednokrotnie spotkacie bowiem wyzwania, którym nie da się sprostać w pojedynkę. Trzeba działać jak dobrze zgrany zespół, bowiem macie zaledwie 10 minut. Po tym czasie świątynia zawali się! Ucieczka: Świątynia Zagłady to niezwykle oryginalna, kooperacyjna gra planszowa, której rozrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury i wyczekiwania na swoją kolej. Wszyscy działają jednocześnie, starając się sobie nawzajem pomagać i nie panikować pod presją uciekającego czasu. Wykonując rozmaite akcje każdy z graczy rzuca pulą odpowiednich kości, starając się zebrać zestaw wymaganych symboli. Gdy na kostce wypadnie czarna maska, na skutek rzuconego uroku tracimy ją z puli. Odzyskać taką kostkę można wyrzucając symbol złotej maski. Celem graczy jest ucieczka całą grupą z tego przeklętego miejsca, w którym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności się znaleźli. Nieubłaganie uciekający czas odmierzany jest za pomocą nagrania na dołączonej do gry płycie CD. Jak to zwykle w grach kooperacyjnych bywa: wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie cieszą się zwycięstwem lub wspólnie ponoszą klęskę (jeśli chociażby jednemu z graczy nie uda się uciec). Jeżeli nie posiadacie odtwarzacza CD, możecie pobrać pliki ścieżki dźwiękowej w formacie mp3 i odtworzyć je na innym urządzeniu: 01-SciezkaDzwiekowa.mp3 02-SciezkaDzwiekowa.mp3 03-ZasadyGry.mp3 Dla doświadczonych graczy zestaw zawiera dwa moduły urozmaicające rozgrywkę: Klątwy i Skarby. Dzięki nim gra jest bardziej złożona i wymagająca, a kolejne partie bardziej zróżnicowane. W grze zawarty został także mini dodatek: Piaski czasu, dodający klepsydrę pozwalającą zagrać w przypadku gdy brakuje nam urządzeń odtwarzających dźwięk.
Autor:
Kristian Amundsen Østby
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze Ucieczka: Świątynia Zagłady uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę poszukiwaczy przygód, uwięzionych w przeklętej świątyni. Wspólnymi siłami muszą aktywować magiczne kamienie w komnatach świątyni, celem wypędzenia klątwy.

Ważne będą:

 • pomysłowość,
 • determinacja,
 • pośpiech,
 • i przede wszystkim współpraca.

Na swej drodze niejednokrotnie spotkacie bowiem wyzwania, którym nie da się sprostać w pojedynkę. Trzeba działać jak dobrze zgrany zespół, bowiem macie zaledwie 10 minut. Po tym czasie świątynia zawali się!

Ucieczka: Świątynia Zagłady to niezwykle oryginalna, kooperacyjna gra planszowa, której rozrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury i wyczekiwania na swoją kolej. Wszyscy działają jednocześnie, starając się sobie nawzajem pomagać i nie panikować pod presją uciekającego czasu.

Wykonując rozmaite akcje każdy z graczy rzuca pulą odpowiednich kości, starając się zebrać zestaw wymaganych symboli. Gdy na kostce wypadnie czarna maska, na skutek rzuconego uroku tracimy ją z puli. Odzyskać taką kostkę można wyrzucając symbol złotej maski.

Celem graczy jest ucieczka całą grupą z tego przeklętego miejsca, w którym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności się znaleźli. Nieubłaganie uciekający czas odmierzany jest za pomocą nagrania na dołączonej do gry płycie CD. Jak to zwykle w grach kooperacyjnych bywa: wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie cieszą się zwycięstwem lub wspólnie ponoszą klęskę (jeśli chociażby jednemu z graczy nie uda się uciec).

Jeżeli nie posiadacie odtwarzacza CD, możecie pobrać pliki ścieżki dźwiękowej w formacie mp3 i odtworzyć je na innym urządzeniu:

Dla doświadczonych graczy zestaw zawiera dwa moduły urozmaicające rozgrywkę: Klątwy i Skarby. Dzięki nim gra jest bardziej złożona i wymagająca, a kolejne partie bardziej zróżnicowane.

W grze zawarty został także mini dodatek: Piaski czasu, dodający klepsydrę pozwalającą zagrać w przypadku gdy brakuje nam urządzeń odtwarzających dźwięk.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 19 płytek komnat
 • plansza na kryształy
 • 25 kryształów
 • 25 specjalnych drewnianych kostek (po 5 na gracza)
 • 5 pionków graczy
 • 5 żetonów graczy
 • płyta cd
 • instrukcja
 • dodatek Piaski czasu (klepsydra)
 • dodatki Skarby i Klątwy
Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:

Queen Games umożliwiło ujednolicenie gier z linii Ucieczka dostarczając nam zestawy plastikowych kości - będą one dokładane do każdego egzemplarza Ucieczka: Świątynia Zagłady.

Klienci, którzy wcześniej zakupili powyższą grę mogą otrzymać zestaw plastikowych kości w następujący sposób:

 • dołożymy je do najbliższego realizowanego zamówienia - prosimy w trakcie jego składania o dodanie takiej informacji w polu na komentarz,
 • doślemy kości listem priorytetowym - prosimy o kontakt za pomocą sklep@rebel.pl ze wskazaniem numeru zamówienia zawierającego kupiony egzemplarz Ucieczka: Świątynia Zagłady oraz podaniem adresu dostawy plastikowych kości.

Recenzje

4.29
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ucieczka: Świątynia ZagładyNajbardziej przydatne recenzje

Hasufin

Liczba recenzji: 13

Świetnym rozwiązaniem jest dwufazowe wdrożenie się w zasady i sprawne poruszanie się po świątyni. Najpierw warto zagrać kilka razy w wersję podstawową - gdzie przywykamy do presji czasu i opanowujemy najważniejsze elementy gry, a także uczymy się szybkiej komunikacji z pozostałymi graczami. W zasadzie po dwóch rozgrywkach, kiedy ucieczka ze świątyni idzie już zbyt łatwo, zaczyna nam czegoś brakować i wtedy do gry można już włączyć klątwy i skarby, które zdecydowanie urozmaicają rozgrywkę. Kafle, z których układamy planszę są grube i bardzo solidne. Karty klątw i skarbów są równie grube - cieńsze byłyby pewnie wygodniejsze w użyciu, ale z pewnością nie tak trwałe. Grafiki są starannie wykonane, klimatyczne. Muzyka dołączona do gry wspaniale buduje napięcie i wyznacza czas, w którym mamy dotrzeć do celu - pomysłowe i praktyczne, o wiele bardziej niż zerkanie na plastikową klepsydrę ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Szymon

Liczba recenzji: 34

Proponuję brać tą grę za tą cenę póki jest, bo pewnie prędko taka okazja się nie powtórzy ;-)
Gra jest bardzo prosta, szybka i krótka, ale za to bardzo wciąga i powoduje, że chce się rozgrywkę powtórzyć raz... i jeszcze raz... i jeszcze raz... A do tego wyzwala niesamowite pokłady emocji! Wszyscy wrzeszczą i "się rzucają" żeby tylko zdążyć uciec przed zagładą świątyni... Gra jest dość trudna, nawet w tym podstawowym wariancie. I polecam przy nim pozostać na kilka pierwszych rozgrywek do czasu opanowania rzutu kośćmi- na początku łatwo się pomylić i przerzucić kości, które można by wykorzystać do następnych akcji. Klątwy i Skarby wprowadzają fajne elementy do gry, ale są to dodatkowe elementy, oprócz tych podstawowych, to dość komplikuje zabawę i przez to jest jeszcze trudniej ;-)
Jedyny minus i jednocześnie istota tej gry, to czas, który jest strasznie krótki.... strasznie :-)
W każdym razie biercie tą grę, bo za tą kasę naprawdę warto! O wykonaniu rozpisywać się nie będę, bo to jest po prostu top klasa.
Polecam!


Maciej

Liczba recenzji: 73

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wiedziały gały co brały - gra zajmuje sporo miejsca, jest łatwa do nauczenia i bardzo emocjonująca!

Graliśmy na razie na wariancie podstawowym, bez dodatków. Na dwie osoby jest dużo spokojniej a gra traci swój klimat paniki, dużo łatwiej naprawia się błędy związane z komunikacją. W większym gronie natomiast, jest to prawdziwa jazda bez trzymanki!

I co najważniejsze, nie tylko dla planszówkowych nerdów - wraz z Narzeczoną graliśmy z teściami i wyszło prześwietnie! :)

Zobaczymy jak to będzie z dwoma dodatkowymi wariantami... :)

Dlatego wyraźna piąteczka!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie