War of the Ring 2nd Ed.

Nowa edycja fantastycznej strategii opartej na Władcy Pierścieni
5 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie angielskie
War of the Ring 2nd edition to nowa, poprawiona edycja fantastycznej planszowej strategii, pozwalającej zanurzyć się uczestnikom rozgrywki w niezwykle barwnym uniwersum znanym z książek J.R.R. Tolkiena. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych, nawiązujących fabułą do Władcy Pierścieni. Rozgrywka toczy się tu na wielkiej, pięknej planszy - mapie Śródziemia, po której przemieszczane są efektowne, plastikowe figurki, prezentujące wojska i bohaterów. War of the Ring to fantastyczna rywalizacja dla dwóch osób, podczas której rozstrzygają się losy Śródziemia i zamieszkujących go narodów. Gra w ciekawy sposób łączy motyw wędrującej w kierunku Mordoru Drużyny Pierścienia, tropionej przez sługusów Saurona z wielką konfrontacją fantastycznych armii. Jeden z graczy obejmuje kontrolę nad Przymierzem Wolnych Narodów, prowadząc do boju wojska najważniejszych królestw Śródziemia pod koniec Trzeciej Ery, na czele z jeźdźcami Rohanu, dzielnymi żołnierzami Gondoru i dumnymi elfami z Rivendell. Musi on stawić czoła siłom Saurona na polu bitwy, prowadząc jednocześnie Drużynę Pierścienia z desperacką misją, której kres ma miejsce w ogniach Góry Przeznaczenia. Drugi z graczy kontroluje potężną armię Saurona wspieraną przez siły Isengardu i innych sojuszników. Nazgule na latających wierzchowcach oraz niezliczone zastępy orków czekają na jego rozkaz. Jego cel to zdziesiątkowanie szeregów armii Przymierza lub pochwycenie powiernika Pierścienia i dostarczenie najpotężniejszego z klejnotów do Mrocznego Władcy.
Autor:
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello
Wydawca:
Ares Games
329,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

War of the Ring 2nd edition to nowa, poprawiona edycja fantastycznej planszowej strategii, pozwalającej zanurzyć się uczestnikom rozgrywki w niezwykle barwnym uniwersum znanym z książek J.R.R. Tolkiena.

To jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych, nawiązujących fabułą do Władcy Pierścieni.

Rozgrywka toczy się tu na wielkiej, pięknej planszy - mapie Śródziemia, po której przemieszczane są efektowne, plastikowe figurki, prezentujące wojska i bohaterów.

War of the Ring to fantastyczna rywalizacja dla dwóch osób, podczas której rozstrzygają się losy Śródziemia i zamieszkujących go narodów. Gra w ciekawy sposób łączy motyw wędrującej w kierunku Mordoru Drużyny Pierścienia, tropionej przez sługusów Saurona z wielką konfrontacją fantastycznych armii.

Jeden z graczy obejmuje kontrolę nad Przymierzem Wolnych Narodów, prowadząc do boju wojska najważniejszych królestw Śródziemia pod koniec Trzeciej Ery, na czele z jeźdźcami Rohanu, dzielnymi żołnierzami Gondoru i dumnymi elfami z Rivendell.

Musi on stawić czoła siłom Saurona na polu bitwy, prowadząc jednocześnie Drużynę Pierścienia z desperacką misją, której kres ma miejsce w ogniach Góry Przeznaczenia.

Drugi z graczy kontroluje potężną armię Saurona wspieraną przez siły Isengardu i innych sojuszników. Nazgule na latających wierzchowcach oraz niezliczone zastępy orków czekają na jego rozkaz.

Jego cel to zdziesiątkowanie szeregów armii Przymierza lub pochwycenie powiernika Pierścienia i dostarczenie najpotężniejszego z klejnotów do Mrocznego Władcy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • wielka, kolorowa mapa - plansza
  • ponad 200 plastikowych figurek reprezentujących postacie i armie
  • ponad 100 kart wydarzeń i postaci
  • 135 znaczników
  • ok. 20 kostek
  • instrukcja
Waga:
2,97 kg
Kod producenta:
arewotr001


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.40
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń War of the Ring 2nd Ed.Najbardziej przydatne recenzje

Neuven

Liczba recenzji: 11

Najlepiej wykonana z gier które posiadam. Jest poczucie oddtwarzania klimatu władcy pierścieni przy czym mamy pewną swobodę co do wybranej ścieżki. Asymetria dodaje grze uroku, choć niektórym może się to nie spodobać.

Podsumowując jeśli jesteś miłośnikiem LotRa - musisz to mieć. W innym wypadku warto chyba najpierw wypróbować.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Enikon

Liczba recenzji: 52

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Szczerze mówiąc spodziewałem się ciekawszej gry, chociaż ma ciekawą i niezwykle nietypową mechanikę to jednak brak jej tego czegoś co nie sprawia że po 30 min słyszy się komentarz " To może pogramy w co innego"


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jahvanny

Liczba recenzji: 26

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Po pierwszym uruchomieniu, wydawała mi się wspaniały. A teraz, w celu:

Regulamin zdemontowane w sumie około godziny 4. Brak Muszę powiedzieć, że ja osobiście nie nudzić bylo.Igra nie skomplikowane, ale same zasady są długie, więc musiałem ciężko pracować. Skala gry - to Starcraft, gra z tronu, a cywilizacja. Ale to pierwsze odczucia. W przeciwieństwie do tego samego Game of Thrones bardzo blisko do książki, że jej niewątpliwą plyus.Igraya Saurona nie może pomóc Ci poczuć się jak prawdziwy Lord of the Dark, który jest nie tylko silny, ale obiektywnie najsilniejszych w całym średnim. Żałosne ludzie, elfy i krasnoludy, nic nie może przeciwstawić swoją potęgę militarną. Zwraca. Saruman jest również doskonałym potęga militarna i jest w tym samym nieprzyjemnych Gada dla wszystkich narodów Bliskiego wyraźnie dominuje swój region. Jakie światło?
Światło normalnie pot ręce drżące mocujące ostatni wysiłek pod najazdem hord Saurona i Sarumana, próbując wcisnąć pierścień do Mordoru, nie oberwać. Co cherizvychayno trudne, ponieważ wszystkie te same hordy.

Mechanika gry jest prosta i sprowadza się do 2m aspektów. Drużyna pierścienia ściąga pierścień do Mordoru, aktywnie utraty ich zwłoki i zrzucić chlenov.Sauron i Saruman szuka tego pierścienia. Konfrontacja militarna jest niezwykle prosta ludzi, krasnoludów i elfów są pod udrom. Pytanie jest wszędzie i zawsze punktu i gdzie wygrywając coś. Z tego i są 2 opcje do zwycięstwa w całej pierścienia storon.Cherez lub przez wojnę.

Razem: atmosferyczne piękne, gra jest określone, łatwo grać wystarczająco wysoki bliskość książka jest maksymalne. Oryginalne i zupełnie inny od wszystkich strategiach pierwotnego stanu. Z minusów wydaje tylko strategie głębokość nie będzie tak silny, na przykład w tym samym Starcraft, ale myślę, że to będzie bardzo zróżnicowanie. Ponieważ może to być interesujące taktyka niż Game of Thrones. Związki zawodowe są odpowiednio taktyki twarde i zespół wygrywa, choć zespół, jak powinien mieć konkurencję. Co również zadowolony, bardzo.

Głównym zestaw ocena 9 10.Mozhem regulacji w czasie.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie