War of the Ring 2nd Ed.

Nowa edycja fantastycznej strategii opartej na Władcy Pierścieni
5 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie angielskie
War of the Ring 2nd edition to nowa, poprawiona edycja fantastycznej planszowej strategii, pozwalającej zanurzyć się uczestnikom rozgrywki w niezwykle barwnym uniwersum znanym z książek J.R.R. Tolkiena. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych, nawiązujących fabułą do Władcy Pierścieni. Rozgrywka toczy się tu na wielkiej, pięknej planszy - mapie Śródziemia, po której przemieszczane są efektowne, plastikowe figurki, prezentujące wojska i bohaterów. War of the Ring to fantastyczna rywalizacja dla dwóch osób, podczas której rozstrzygają się losy Śródziemia i zamieszkujących go narodów. Gra w ciekawy sposób łączy motyw wędrującej w kierunku Mordoru Drużyny Pierścienia, tropionej przez sługusów Saurona z wielką konfrontacją fantastycznych armii.Jeden z graczy obejmuje kontrolę nad Przymierzem Wolnych Narodów, prowadząc do boju wojska najważniejszych królestw Śródziemia pod koniec Trzeciej Ery, na czele z jeźdźcami Rohanu, dzielnymi żołnierzami Gondoru i dumnymi elfami z Rivendell. Musi on stawić czoła siłom Saurona na polu bitwy, prowadząc jednocześnie Drużynę Pierścienia z desperacką misją, której kres ma miejsce w ogniach Góry Przeznaczenia. Drugi z graczy kontroluje potężną armię Saurona wspieraną przez siły Isengardu i innych sojuszników. Nazgule na latających wierzchowcach oraz niezliczone zastępy orków czekają na jego rozkaz. Jego cel to zdziesiątkowanie szeregów armii Przymierza lub pochwycenie powiernika Pierścienia i dostarczenie najpotężniejszego z klejnotów do Mrocznego Władcy.
Autor:
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello
Wydawca:
Ares Games
32995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

War of the Ring 2nd edition to nowa, poprawiona edycja fantastycznej planszowej strategii, pozwalającej zanurzyć się uczestnikom rozgrywki w niezwykle barwnym uniwersum znanym z książek J.R.R. Tolkiena.

To jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych, nawiązujących fabułą do Władcy Pierścieni.

Rozgrywka toczy się tu na wielkiej, pięknej planszy - mapie Śródziemia, po której przemieszczane są efektowne, plastikowe figurki, prezentujące wojska i bohaterów.

War of the Ring to fantastyczna rywalizacja dla dwóch osób, podczas której rozstrzygają się losy Śródziemia i zamieszkujących go narodów. Gra w ciekawy sposób łączy motyw wędrującej w kierunku Mordoru Drużyny Pierścienia, tropionej przez sługusów Saurona z wielką konfrontacją fantastycznych armii.

Jeden z graczy obejmuje kontrolę nad Przymierzem Wolnych Narodów, prowadząc do boju wojska najważniejszych królestw Śródziemia pod koniec Trzeciej Ery, na czele z jeźdźcami Rohanu, dzielnymi żołnierzami Gondoru i dumnymi elfami z Rivendell.

Musi on stawić czoła siłom Saurona na polu bitwy, prowadząc jednocześnie Drużynę Pierścienia z desperacką misją, której kres ma miejsce w ogniach Góry Przeznaczenia.

Drugi z graczy kontroluje potężną armię Saurona wspieraną przez siły Isengardu i innych sojuszników. Nazgule na latających wierzchowcach oraz niezliczone zastępy orków czekają na jego rozkaz.

Jego cel to zdziesiątkowanie szeregów armii Przymierza lub pochwycenie powiernika Pierścienia i dostarczenie najpotężniejszego z klejnotów do Mrocznego Władcy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • wielka, kolorowa mapa - plansza
  • ponad 200 plastikowych figurek reprezentujących postacie i armie
  • ponad 100 kart wydarzeń i postaci
  • 135 znaczników
  • ok. 20 kostek
  • instrukcja
Waga:
2,97 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.40
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń War of the Ring 2nd Ed.Najbardziej przydatne recenzje

Neuven

Liczba recenzji: 22

Najlepiej wykonana z gier które posiadam. Jest poczucie oddtwarzania klimatu władcy pierścieni przy czym mamy pewną swobodę co do wybranej ścieżki. Asymetria dodaje grze uroku, choć niektórym może się to nie spodobać.

Podsumowując jeśli jesteś miłośnikiem LotRa - musisz to mieć. W innym wypadku warto chyba najpierw wypróbować.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

lukasz

gra jest świetna, rewelacyjnie oddaje klimat wydarzeń opisanych w książce, karty akcji są genialne, zasady opisane w sposób przejrzysty i zrozumiały. Niestety wymaga sporo czasu na rozgrywkę, i drugiej zapalonej osoby aby w nią pograć.
Ze względu na problem braku towarzyszy do grania, byłbym gotów przekazać grę komuś zainteresowanemu, stan jest idealny. O szczegóły można pytać pod 83lukaszlukasz@gmail.com


Enikon

Liczba recenzji: 101

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Szczerze mówiąc spodziewałem się ciekawszej gry, chociaż ma ciekawą i niezwykle nietypową mechanikę to jednak brak jej tego czegoś co nie sprawia że po 30 min słyszy się komentarz " To może pogramy w co innego"


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie