Welcome to... Nowe Las Vegas

Co się wydarzyło w Vegas, zostaje w Vegas!
21 opinii
 • 1 - 100 osób
 • od 10 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Twoja kariera architekta nabrała tempa i pod koniec lat sześćdziesiątych zaproszono Cię, byś dołączył do projektantów, których zadaniem jest stworzenie Nowego Las Vegas. To będzie najtrudniejsze z wyzwań, z jakimi przyszło Ci się do tej pory mierzyć. Przy 4 ulicach i 11 alejach trzeba będzie rozplanować położenie luksusowych kasyn, hoteli i ogromnych pól golfowych.  W Welcome to... Nowe Las Vegas wszyscy gracze będą równocześnie działali, by zdobyć jak najwięcej punktów z ogólnodostępnych kart. Oznacza to, że każdy ma do dyspozycji te samo opcje (kombinacje numerów kart i efektów kasyn), jednak to, gdzie postanowi je umieścić, zależy wyłącznie od niego.  UWAGA: Jeśli jeszcze nie znasz serii Welcome to..., proponujemy, żeby zacząć swoją przygodą od pierwszej wersji gry. Czym jest Welcome to...? To gra prostych zasad i wielu możliwości, w której wcielamy się w architektów. Naszym celem jest zaplanowanie najpiękniejszego i najbardziej funkcjonalnego miasta. Każdy z nas ma te same możliwości (definiowane przez losowe karty), jednak to od nas zależy, jak zagospodarujemy dostępną przestrzeń. Poszczególne elementy, umieszczane na planszy, wpływają na siebie wzajemnie, więc kluczem do zwycięstwa maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji.  Co nowego w Vegas? Nowe Las Vegas to bardziej rozbudowana wersja tej uniwersalnej, strategicznej gry. Czeka na nas szereg dodatkowych rozwiązań, pozwalających na zdobywanie punktów... lub spektakularną ich stratę! Oprócz "poziomych" ulic, w Las Vegas ważne są również "pionowe" aleje. Ich zapełnianie, pozwala uczestnikom na budowanie hoteli, które stanowią dodatkową ścieżkę punktowania. Jako że czeka nas wiele poważnych inwestycji, możemy zaciągać długi, by realizować zamierzone cele. Okoliczne banki chętnie udzielą nam kredytu, pieniądze możemy też pożyczać od mafii. Warto jednak pamiętać, że każdy dług trzeba kiedyś spłacić!
Autor:
Alexis Allard, Benoit Turpin
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Twoja kariera architekta nabrała tempa i pod koniec lat sześćdziesiątych zaproszono Cię, byś dołączył do projektantów, których zadaniem jest stworzenie Nowego Las Vegas. To będzie najtrudniejsze z wyzwań, z jakimi przyszło Ci się do tej pory mierzyć. Przy 4 ulicach i 11 alejach trzeba będzie rozplanować położenie luksusowych kasyn, hoteli i ogromnych pól golfowych. 

W Welcome to... Nowe Las Vegas wszyscy gracze będą równocześnie działali, by zdobyć jak najwięcej punktów z ogólnodostępnych kart. Oznacza to, że każdy ma do dyspozycji te samo opcje (kombinacje numerów kart i efektów kasyn), jednak to, gdzie postanowi je umieścić, zależy wyłącznie od niego. 

UWAGA: Jeśli jeszcze nie znasz serii Welcome to..., proponujemy, żeby zacząć swoją przygodą od pierwszej wersji gry.

Czym jest Welcome to...?

To gra prostych zasad i wielu możliwości, w której wcielamy się w architektów. Naszym celem jest zaplanowanie najpiękniejszego i najbardziej funkcjonalnego miasta. Każdy z nas ma te same możliwości (definiowane przez losowe karty), jednak to od nas zależy, jak zagospodarujemy dostępną przestrzeń. Poszczególne elementy, umieszczane na planszy, wpływają na siebie wzajemnie, więc kluczem do zwycięstwa maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji. 

Co nowego w Vegas?

 • Nowe Las Vegas to bardziej rozbudowana wersja tej uniwersalnej, strategicznej gry. Czeka na nas szereg dodatkowych rozwiązań, pozwalających na zdobywanie punktów... lub spektakularną ich stratę!
 • Oprócz "poziomych" ulic, w Las Vegas ważne są również "pionowe" aleje. Ich zapełnianie, pozwala uczestnikom na budowanie hoteli, które stanowią dodatkową ścieżkę punktowania.
 • Jako że czeka nas wiele poważnych inwestycji, możemy zaciągać długi, by realizować zamierzone cele. Okoliczne banki chętnie udzielą nam kredytu, pieniądze możemy też pożyczać od mafii. Warto jednak pamiętać, że każdy dług trzeba kiedyś spłacić!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • notes punktacji
 • 81 kart kasyn
 • 21 kart projektów
 • 8 kart wariantu 1-osobowego
 • instrukcja
Waga:
610 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
WTV_PL_001_082020
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.33
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Welcome to... Nowe Las VegasNajbardziej przydatne recenzje

Dominika

Liczba recenzji: 76

Dobry, solidny produkt

Inna odsłona "Miasteczka". Klimat las Vegas i zabawy chociaż tutaj już lekko większą złożoność. Trzeba zwracać uwagę na znacznie więcej rzeczy poza podstawowym nr i efektem z kart. Nie mniej jednak lubimy po nią sięgnąć od czasu do czasu. Szkoda że nie można dokupić osobno dodatkowego notesu do rozgrywek ( w przeciwieństwie do podstawowej wersji)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sowacz

Liczba recenzji: 221

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dla fanów Welcome to.. nowa wersja gry to dobre odświeżenie.


Hobold

Liczba recenzji: 115

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Trochę przekombonowana. Zdecydowanie wole pierwszą grę z tej serii.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również