Wiem lepiej

Taktyczna gra quizowa!
15 opinii
 • 2 - 24 osoby
 • od 15 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Uwielbiasz wszelkiego rodzaju quizy, chętnie odpowiadasz na pytania i masz zdanie na każdy temat? A może podczas oglądania teleturniejów co i rusz masz wrażenie, że WIESZ LEPIEJ? Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach i sprawdź, czy rzeczywiście przewyższasz wiedzą swoich znajomych!Wiem lepiej to karciana gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo odpowiadając na pytania. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne, które skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub odciągają od niego naszych przeciwników). Na czym to polega?Dzielimy się na 2-4 drużyn. Każda z nich losuje 4 płytki z kategoriami, a następnie decyduje, w których z nich czuje się najmocniejsza. Na tej podstawie układają kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymają w przypadku poprawnej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli uważamy, że jesteśmy mocni z geografii, powinniśmy ułożyć tę kategorię obok 4 punktów, jeśli nie znamy prawie żadnych filmów kładziemy je przy 1 punkcie i tak dalej. Gdy wszyscy rozdzielą swoje kategorie, rozpoczynamy zabawę. Drużyny odpowiadają po kolei na wylosowane pytania zaczynając od kategorii, które oznaczyli jako najmniej wartościowe. Punkty za poszczególne odpowiedzi są zliczane na bieżąco.Oprócz własnej wiedzy, gracze mają do dyspozycji również specjalne płytki taktyczne, które pozwalają pokrzyżować szyki przeciwnikom w najmniej oczekiwanym momencie:WIEM LEPIEJ, którą zagrywamy, gdy znamy odpowiedź na pytanie przeciwników i spodziewamy się, że oni jej nie znają. ZAMIANA, która pozwala na roszady w wyłożonych na stole kategoriach.Dlaczego pokochasz tę grę? Wiem lepiej to nie lada gratka dla wszystkich fanów quizów i teleturniejów, którzy uwielbiają odpowiadać na pytania i poszerzać swoją wiedzę ogólną. Niezależnie, czy uda nam się wygrać, wychodzimy z zabawy bogatsi w wiedzę z rozmaitych dziedzin.Ze względu na dużą różnorodność kategorii i samych pytań, Wiem lepiej stanowi kopalnię ciekawostek i pozwala na wiele godzin wspaniałej zabawy. Oczywiście zagadki zostały dopasowane do polskiego kontekstu!W przeciwieństwie do prostych gier typu pytanie-odpowiedź, Wiem lepiej oferuje nam również możliwości taktyczne, które stanowią ciekawe urozmaicenie i potrafią realnie wpłynąć na przebieg rozgrywki. Pod nazwą Bezzerwizzer gra zdobyła popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Skandynawii, gdzie sprzedano ponad milion egzemplarzy. W Szwecji została uznana za najlepszą grę roku 2009.
Autor:
Jesper Bülow
Wydawca:
Rebel
19995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa 0 zł (Black Friday).


Opis

Uwielbiasz wszelkiego rodzaju quizy, chętnie odpowiadasz na pytania i masz zdanie na każdy temat? A może podczas oglądania teleturniejów co i rusz masz wrażenie, że WIESZ LEPIEJ? Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach i sprawdź, czy rzeczywiście przewyższasz wiedzą swoich znajomych!

Wiem lepiej to karciana gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo odpowiadając na pytania. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne, które skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub odciągają od niego naszych przeciwników). 

Na czym to polega?

Dzielimy się na 2-4 drużyn. Każda z nich losuje 4 płytki z kategoriami, a następnie decyduje, w których z nich czuje się najmocniejsza. Na tej podstawie układają kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymają w przypadku poprawnej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli uważamy, że jesteśmy mocni z geografii, powinniśmy ułożyć tę kategorię obok 4 punktów, jeśli nie znamy prawie żadnych filmów kładziemy je przy 1 punkcie i tak dalej. 

Gdy wszyscy rozdzielą swoje kategorie, rozpoczynamy zabawę. Drużyny odpowiadają po kolei na wylosowane pytania zaczynając od kategorii, które oznaczyli jako najmniej wartościowe. Punkty za poszczególne odpowiedzi są zliczane na bieżąco.

Oprócz własnej wiedzy, gracze mają do dyspozycji również specjalne płytki taktyczne, które pozwalają pokrzyżować szyki przeciwnikom w najmniej oczekiwanym momencie:

 • WIEM LEPIEJ, którą zagrywamy, gdy znamy odpowiedź na pytanie przeciwników i spodziewamy się, że oni jej nie znają. 
 • ZAMIANA, która pozwala na roszady w wyłożonych na stole kategoriach.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Wiem lepiej to nie lada gratka dla wszystkich fanów quizów i teleturniejów, którzy uwielbiają odpowiadać na pytania i poszerzać swoją wiedzę ogólną. Niezależnie, czy uda nam się wygrać, wychodzimy z zabawy bogatsi w wiedzę z rozmaitych dziedzin.
 • Ze względu na dużą różnorodność kategorii i samych pytań, Wiem lepiej stanowi kopalnię ciekawostek i pozwala na wiele godzin wspaniałej zabawy. Oczywiście zagadki zostały dopasowane do polskiego kontekstu!
 • W przeciwieństwie do prostych gier typu pytanie-odpowiedź, Wiem lepiej oferuje nam również możliwości taktyczne, które stanowią ciekawe urozmaicenie i potrafią realnie wpłynąć na przebieg rozgrywki. 
 • Pod nazwą Bezzerwizzer gra zdobyła popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Skandynawii, gdzie sprzedano ponad milion egzemplarzy. W Szwecji została uznana za najlepszą grę roku 2009.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza główna
 • 4 planszetki drużyn
 • 20 płytek kategorii
 • 8 płytek WIEM LEPIEJ
 • 4 płytki ZAMIANA
 • 4 pionki
 • pudełko na karty z pytaniami
 • 150 kart z pytaniami
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
1,76 kg
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły

W serii Wiem lepiej ukazały się również minigry, które mogą posłużyć jako samodzielne, imprezowe tytuły, albo dodatkowe kategorie do wykorzystania w standardowej wersji. Każda z nich zawiera 60 pytań oraz płytkę kategorii. Znajdziesz je tutaj.

Recenzje

4.47
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wiem lepiejNajbardziej przydatne recenzje

Deywoo

Liczba recenzji: 34

Dobry, solidny produkt

Ja też uPYLowałem te grę :)
Gdy tylko zagraliśmy, wiem lepiej okazało się HITem.
Podczas świąt ta gra nie schodziła ze stołu, gdzie ją nie zawieziemy tam ludzie są zachwyceni. Polecam. Jeśli chodzi o gry QUIZowe to chyba faworyt.
Jedyny minus to pytania, które w pewnym momencie zaczynają się powtarzać, ale to raczej dotyczy wszystkich gier tego typu.
Pozostaje mieć nadzieje, że kiedyś wyjdzie dodatek z nowymi pytaniami :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Eagle1982

Liczba recenzji: 25

Jak dla mnie ideał :)

Grając tylko w dwie osoby odbiliśmy się od niej. Ale na większą ilość osób gra się super i przypadła nam do gustu. Chociaż niektóre pytania są trudne.


Argallis

Liczba recenzji: 127

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała gra quizowa dla tych, którzy na iKnow pozjadali zęby. Pytania są bardzo zróżnicowane - niektóre banalne, inne wymagające wiedzy niemal eksperckiej. Jednocześnie wiedza nie warunkuje wygranej - trzeba też sprytnie korzystać z kafelków modyfikujących rozgrywkę i liczyć na dawkę szczęścia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Gra fajna, ale po kilku grach większość pytań i odpowiedzi zna się na pamięć. Czy istnieje możliwość dokupienia pytań?

~ Mikołaj 15.05.2021 14:16

Jeszcze nie istnieje taka możliwość, ale ptaszki ćwierkają, że pod koniec roku pojawią się małe dodatki z kolejnymi kategoriami pytań.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 21.05.2021 10:42

Mam pytanie, czy są jakieś koszulki, które pasują do tych kart?

~ Katarzyna 24.01.2021 15:38

Niestety, nie ma koszulek, które pasowałyby do tych kart.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 15:45

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Timeline: Polska

Timeline: Polska

5995