Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica

Ekskluzywna edycja kolekcjonerska popularnej gry familijnej
43 opinie
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Spod cienia londyńskiego Big Bena aż pod strzeliste łuki Koloseum, od zachwycających kopuł moskiewskiego Kremla po elegancką wieżę Eiffla w Paryżu, Wsiąść do Pociągu: Europa zabiera graczy w niezapomniane podróże koleją po największych miastach Starego Kontynentu z przełomu wieków. Uhonorowaniem wszystkich lat spędzonych przez rodziny i przyjaciół przy planszy tej gry jest wyjątkowa edycja specjalna. Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory! Na czym to polega? Wciel się w prekursora kolejnictwa i śmiało twórz połączenia między największymi europejskimi miastami. Wsiąść do Pociągu: Europa to bestsellerowa gra familijna, która dzięki prostym zasadom i niezwykle przyjemnej rozgrywce z powodzeniem połączy przy wspólnym stole młodszych i starszych członków rodziny. W czasie rozgrywki będziemy starali się łączyć ze sobą wskazane miasta nieprzerwaną trasą kolejową. W tym celu będziemy zbierać kolorowe karty wagonów, które pozwolą nam zająć wybrane odcinki na planszy i dzięki temu realizować indywidualne cele.  Uwaga! Ze względu na rozmiar wagoników (około 20% większy niż w standardowej edycji) wydanie rocznicowe nie jest kompatybilne z dodatkami z serii Kolekcja Map. Dlaczego pokochasz tę grę? Ta limitowana edycja rocznicowa cieszy oko dopracowanymi elementami. Plansza została powiększona i ozdobiona, a karty wagonów doczekały się zupełnie nowych, klimatycznych grafik. W edycji specjalnej wagoniki poszczególnych graczy różnią się nie tylko kolorem, ale też stylem wykonania! Każdy z nich reprezentuje inny typ wagonu i jest zapakowany w dopasowaną, solidną puszkę.  W pudełku znajdziesz aż 108 kart wagonów (czyli te z wersji podstawowej oraz z dodatku Europa 1912).
Autor:
Alan R. Moon
Ilustracje:
Cyrille Daujean, Julien Delval
Wydawca:
Rebel
449,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Spod cienia londyńskiego Big Bena aż pod strzeliste łuki Koloseum, od zachwycających kopuł moskiewskiego Kremla po elegancką wieżę Eiffla w Paryżu, Wsiąść do Pociągu: Europa zabiera graczy w niezapomniane podróże koleją po największych miastach Starego Kontynentu z przełomu wieków. Uhonorowaniem wszystkich lat spędzonych przez rodziny i przyjaciół przy planszy tej gry jest wyjątkowa edycja specjalna.

Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory!

Plansza edycji kolekcjonerskiej jest większa od standardowej.

Na czym to polega?

Wciel się w prekursora kolejnictwa i śmiało twórz połączenia między największymi europejskimi miastami. Wsiąść do Pociągu: Europa to bestsellerowa gra familijna, która dzięki prostym zasadom i niezwykle przyjemnej rozgrywce z powodzeniem połączy przy wspólnym stole młodszych i starszych członków rodziny. W czasie rozgrywki będziemy starali się łączyć ze sobą wskazane miasta nieprzerwaną trasą kolejową. W tym celu będziemy zbierać kolorowe karty wagonów, które pozwolą nam zająć wybrane odcinki na planszy i dzięki temu realizować indywidualne cele. 

W zestawie znajdziemy specjalnie zaprojektowane, misternie wykonane wagoniki i dworce.

Uwaga! Ze względu na rozmiar wagoników (około 20% większy niż w standardowej edycji) wydanie rocznicowe nie jest kompatybilne z dodatkami z serii Kolekcja Map.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Ta limitowana edycja rocznicowa cieszy oko dopracowanymi elementami. Plansza została powiększona i ozdobiona, a karty wagonów doczekały się zupełnie nowych, klimatycznych grafik.
 • W edycji specjalnej wagoniki poszczególnych graczy różnią się nie tylko kolorem, ale też stylem wykonania! Każdy z nich reprezentuje inny typ wagonu i jest zapakowany w dopasowaną, solidną puszkę. 
 • W pudełku znajdziesz aż 108 kart wagonów (czyli te z wersji podstawowej oraz z dodatku Europa 1912).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 ogromna mapa Europy z nowymi ilustracjami
 • 5 puszek zawierających po 45 precyzyjnie wykonanych figurek wagonów
 • 15 kolorowych dworców
 • 5 znaczników punktacji
 • 110 kart wagonów
 • 108 kart biletów
 • 1 karta Europejskiego Ekspresu
 • 1 karta wielkich miast
 • instrukcja
Waga:
2,9 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
721133
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.93
na podstawie 43 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznicaNajbardziej przydatne recenzje

Bzdziong

Liczba recenzji: 90

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczne wydanie. Pięknie wygląda. Gra się tak samo jak w zwykle ale jednak klimat przy tych wagonikach jest całkiem inny. Trzeba wziac pod uwagę, iż plansza do gry jest sporo większą od zwykłej. Jeżeli nie chcecie w to grać to z pewnością będzie to świetna inwestycja. Serdecznie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gratka dla fanów pociągów! Piękne wydanie, dużo większa mapa (co za tym idzie potrzeba na nią więcej miejsca ;) ), stylizowane wagoniki, puszki na wagoniki i dworce dla każdego gracza, co ułatwia przechowywanie na stole czy w pudełku. Zestaw zawiera wszystkie karty, które zostały wydane do Europy, w tym niedostępny w Polsce Orient Express.


Ralf

Liczba recenzji: 685

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pociągów nikomu przedstawiać nie trzeba. Lekka przyjemna gra dla całej rodziny. Wersja jubileuszowa pod względem mechanicznym nie różni się niczym od podstawowej wersji Europy natomiast pod względem wizualnym bije wszystkie inne na glowę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 5
Oczekujące na odpowiedź 0

Jaki jest rozmiar planszy?

~ Agnieszka 15.08.2022 13:28

97cm x 64,5cm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mamun 15.12.2023 14:29

Źle przypisane są koszulki! Powinien być standard USA, a nie American ;)

~ Szymciu 24.06.2021 18:23

Wygląda na to, że zmiana została uwzględniona w opisie gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 02.07.2021 14:21

Które elementy zostaną przetłumaczone na język polski i przedrukowane, a które pozostaną w oryginale?

~ Julian 30.04.2021 22:11

Plansza tak jak zawsze zostaje w oryginale, przetłumaczona zostanie instrukcja.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 13.05.2021 11:01

Koszulki ochronne w którym rozmiarze pasują do kart w tej grze? (56x87?)

~ Natalia 14.04.2021 10:59

220 kart w rozmiarze standard american.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 22.04.2021 21:00

Nieprawda. Koszuli pasujące na karty to "Standard USA". Na stronie jest błędnie podane "Standard American".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Kemper 23.06.2021 20:04

Czy gra w tej wersji jest kompatybilna z pozostałymi już wydanymi rozszerzeniami/mapami etc. ?

~ Piotr 26.01.2021 01:34

Z Mapami nie jest kompatybilna, ponieważ wagoniki są o 20% większe i mogą wystawać poza granice przeznaczonych dla nich pól na planszy.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 29.01.2021 13:27

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również