Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica

Ekskluzywna edycja kolekcjonerska popularnej gry familijnej
7 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Spod cienia londyńskiego Big Bena aż pod strzeliste łuki Koloseum, od zachwycających kopuł moskiewskiego Kremla po elegancką wieżę Eiffla w Paryżu, Wsiąść do Pociągu: Europa zabiera graczy w niezapomniane podróże koleją po największych miastach Starego Kontynentu z przełomu wieków. Uhonorowaniem wszystkich lat spędzonych przez rodziny i przyjaciół przy planszy tej gry jest wyjątkowa edycja specjalna.Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory!Na czym to polega?Wciel się w prekursora kolejnictwa i śmiało twórz połączenia między największymi europejskimi miastami. Wsiąść do Pociągu: Europa to bestsellerowa gra familijna, która dzięki prostym zasadom i niezwykle przyjemnej rozgrywce z powodzeniem połączy przy wspólnym stole młodszych i starszych członków rodziny. W czasie rozgrywki będziemy starali się łączyć ze sobą wskazane miasta nieprzerwaną trasą kolejową. W tym celu będziemy zbierać kolorowe karty wagonów, które pozwolą nam zająć wybrane odcinki na planszy i dzięki temu realizować indywidualne cele. Uwaga! Ze względu na rozmiar wagoników (około 20% większy niż w standardowej edycji) wydanie rocznicowe nie jest kompatybilne z dodatkami z serii Kolekcja Map.Dlaczego pokochasz tę grę?Ta wyjątkowa edycja rocznicowa cieszy oko dopracowanymi elementami. Plansza została powiększona i ozdobiona, a karty wagonów doczekały się zupełnie nowych, klimatycznych grafik.W edycji specjalnej wagoniki poszczególnych graczy różnią się nie tylko kolorem, ale też stylem wykonania! Każdy z nich reprezentuje inny typ wagonu i jest zapakowany w dopasowaną, solidną puszkę. W pudełku znajdziesz aż 108 kart wagonów (czyli te z wersji podstawowej oraz z dodatku Europa 1912).
Autor:
Alan R. Moon
Ilustracje:
Cyrille Daujean, Julien Delval
Wydawca:
Rebel
44995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Spod cienia londyńskiego Big Bena aż pod strzeliste łuki Koloseum, od zachwycających kopuł moskiewskiego Kremla po elegancką wieżę Eiffla w Paryżu, Wsiąść do Pociągu: Europa zabiera graczy w niezapomniane podróże koleją po największych miastach Starego Kontynentu z przełomu wieków. Uhonorowaniem wszystkich lat spędzonych przez rodziny i przyjaciół przy planszy tej gry jest wyjątkowa edycja specjalna.

Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory!

Plansza edycji kolekcjonerskiej jest większa od standardowej.

Na czym to polega?

Wciel się w prekursora kolejnictwa i śmiało twórz połączenia między największymi europejskimi miastami. Wsiąść do Pociągu: Europa to bestsellerowa gra familijna, która dzięki prostym zasadom i niezwykle przyjemnej rozgrywce z powodzeniem połączy przy wspólnym stole młodszych i starszych członków rodziny. W czasie rozgrywki będziemy starali się łączyć ze sobą wskazane miasta nieprzerwaną trasą kolejową. W tym celu będziemy zbierać kolorowe karty wagonów, które pozwolą nam zająć wybrane odcinki na planszy i dzięki temu realizować indywidualne cele. 

W zestawie znajdziemy specjalnie zaprojektowane, misternie wykonane wagoniki i dworce.

Uwaga! Ze względu na rozmiar wagoników (około 20% większy niż w standardowej edycji) wydanie rocznicowe nie jest kompatybilne z dodatkami z serii Kolekcja Map.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Ta wyjątkowa edycja rocznicowa cieszy oko dopracowanymi elementami. Plansza została powiększona i ozdobiona, a karty wagonów doczekały się zupełnie nowych, klimatycznych grafik.
 • W edycji specjalnej wagoniki poszczególnych graczy różnią się nie tylko kolorem, ale też stylem wykonania! Każdy z nich reprezentuje inny typ wagonu i jest zapakowany w dopasowaną, solidną puszkę. 
 • W pudełku znajdziesz aż 108 kart wagonów (czyli te z wersji podstawowej oraz z dodatku Europa 1912).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 ogromna mapa Europy z nowymi ilustracjami
 • 5 puszek zawierających po 45 precyzyjnie wykonanych figurek wagonów
 • 15 kolorowych dworców
 • 5 znaczników punktacji
 • 110 kart wagonów
 • 108 kart biletów
 • 1 karta Europejskiego Ekspresu
 • 1 karta wielkich miast
 • instrukcja
Waga:
2,9 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznicaNajbardziej przydatne recenzje

Wazka

Liczba recenzji: 237

Jak dla mnie ideał :)

Niesamowita gratka dla prawdziwych fanów serii. Edycje jubileuszowe wychodzą tak rzadko, a są tak piękne (i, co ważne, zawierają w sobie dodatki- w tym w powyższym egzemplarzu niedostępny na rynku polskim orient express). Jeśli ktoś jest niezdecydowany, niech potraktuje ten zakup jako inwestycję- wystarczy spojrzeć na ceny edycji USA sprzed lat. Nadal nie mogę się nacieszyć tym zakupem. Coś cudownego!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Lisek2000

Liczba recenzji: 359

Jak dla mnie ideał :)

posiadam praktycznie całą kolekcję gier Wsiąść do Pociągu - nie mogło więc zabraknąć wersji jubileuszowej :) Gra jest świetna, zarówno do grania z rodziną jak i znajomymi. Minusem dla niektórych moze być niekompatybilność wagoników z innymi dodatkami z serii.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Arkadiusz

Liczba recenzji: 3

Jak dla mnie ideał :)

Seria Wsiąść do Pociągu jest wprost idealną pozycją do grania z rodziną, znajomymi i bardzo prostą w opanowaniu zasad. Czas rozgrywki jest zadowalający. Przy czterech graczach spokojnie można zmieścić się w 60 minutach.
Edycja ta została bardzo pięknie wydana i otrzymujemy:
1. Plansza.
Troszeczkę większa jest od standardowej edycji. Wizualnie również lepiej prezentuje się. Mapa kontynentu jest bogatsza w szczegółach, więcej różnych grafik/obrazków.
2. Znaczniki.
Każdy gracz posiada znacznik z unikalną grafiką, która przypisana jest do konkretnego taboru.
3. Bilety.
Oprócz klasycznych, otrzymujemy również bilety 1912, big cities, orient express. W sumie pozwalają one nam na rozegranie pięciu różnych wariantów, które zostały opisane w instrukcji.
4. Karty wagonów/lokomotyw.
Posiadają zupełnie nowe grafiki oraz więcej szczegółów.
5. Plastikowe wagony.
Kwintesencję tejże edycji pozostawiłem na sam koniec. Wagoniki są bardzo ładnie wykonane w pięciu różnych wzorach, zapakowane w unikalną puszkę z grafiką taboru.

Plusy:
+ Jakość oraz wygląd całej zawartości. Wszystko pięknie prezentuje się na stole.
+ Bardzo dobrze zaprojektowana wypraska. Każda rzecz ma swoje miejsce. Karty w koszulkach premium mieszczą się w swoich komorach. Pudełko bez problemu można postawić pionowo po zastosowania paska na rzep do pudełek. Żadna rzecz nie zmieni swojego położenia wewnątrz.
+ Większa ilość biletów.

Minusy:
- Wielkość pudła. Wymiar jest niestandardowy. Gra nie mieści się w torbie na gry planszowe.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

Źle przypisane są koszulki! Powinien być standard USA, a nie American ;)

~ Szymciu 24.06.2021 18:23

Wygląda na to, że zmiana została uwzględniona w opisie gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 02.07.2021 14:21

Które elementy zostaną przetłumaczone na język polski i przedrukowane, a które pozostaną w oryginale?

~ Julian 30.04.2021 22:11

Plansza tak jak zawsze zostaje w oryginale, przetłumaczona zostanie instrukcja.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 13.05.2021 11:01

Koszulki ochronne w którym rozmiarze pasują do kart w tej grze? (56x87?)

~ Natalia 14.04.2021 10:59

220 kart w rozmiarze standard american.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 22.04.2021 21:00

Nieprawda. Koszuli pasujące na karty to "Standard USA". Na stronie jest błędnie podane "Standard American".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Kemper 23.06.2021 20:04

Czy gra w tej wersji jest kompatybilna z pozostałymi już wydanymi rozszerzeniami/mapami etc. ?

~ Piotr 26.01.2021 01:34

Z Mapami nie jest kompatybilna, ponieważ wagoniki są o 20% większe i mogą wystawać poza granice przeznaczonych dla nich pól na planszy.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Demaru 29.01.2021 13:27

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również