Wsiąść do Pociągu: Niemcy

Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą Niemiec
20 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Niemcy przełomu wieków... na stacji głównej w Monachium smuga dymu oznajmia przybycie składu z Norymbergi. Stukot kół wpierw narasta, a potem nagle cichnie, gdy masywna lokomotywa wtacza się na stację. Rozlega się pisk hamowania i pociąg niknie w kłębach pary. Bagażowi pospiesznie uwijają się wokół pasażerów opuszczających wagony. Tymczasem na sąsiednim peronie zawiadowca daje znak odjazdu i kolejny pociąg wyrusza do celu podróży. Jest nim Berlin, dumna stolica Cesarstwa Niemieckiego. Wsiąść do Pociągu: Niemcy to duchowy spadkobierca Ticket to Ride: Marklin, jednej z najlepiej ocenianych przez graczy edycji gry. Rozgrywka koncentruje się na mapie Cesarstwa Niemieckiego i wprowadza nową, ciekawą mechanikę pozyskiwania pasażerów.   Tak jak we wszystkich innych grach tej serii, gracze zaczynają z biletami w ręce, które pokazują im dwa miasta. W trakcie gry uczestnicy zbierają kolorowe karty, które pozwolą im zająć wybrane trasy na planszy, przy wykorzystaniu własnych znaczników pociągów. Działania te umożliwiają im gromadzenie punktów zwycięstwa.  Dodatkowym sposobem na zdobywanie punktów jest obsługa pasażerów. Na początku gry różnokolorowe pionki pasażerów kładzie się na wszystkich miastach występujących w grze. Każdorazowo, gdy uda nam się wybudować trasę, możemy zabrać ze sobą jednego z pasażerów z przyległych do wybudowanej trasy miast. Dodatkowe punkty zdobywać będą Ci, którzy obsłużą największą ich liczbę w poszczególnych kolorach.  We Wsiąść do Pociągu: Niemcy zostajemy zaskoczeni też podziałem biletów na trasy długie i krótkie. Dwa różne zestawy kart będziemy mogli dobierać w trakcie gry wedle własnego upodobania, kontrolując tym sposobem jeszcze efektywniej naszą strategię gry. UWAGA! Wsiąść do Pociągu: Niemcy to samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii.  Łatwe do przyswojenia zasady pozwalają zasiąść do gry nowym graczom, zaś liczne nowe rozwiązania gwarantują, że gracze znający poprzednie odsłony "Wsiąść do Pociągu" również będą zadowoleni z rozgrywki.
Autor:
Alan R. Moon
Ilustracje:
Cyrille Daujean, Julien Delval
Wydawca:
Rebel
219,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Niemcy przełomu wieków... na stacji głównej w Monachium smuga dymu oznajmia przybycie składu z Norymbergi. Stukot kół wpierw narasta, a potem nagle cichnie, gdy masywna lokomotywa wtacza się na stację. Rozlega się pisk hamowania i pociąg niknie w kłębach pary. Bagażowi pospiesznie uwijają się wokół pasażerów opuszczających wagony. Tymczasem na sąsiednim peronie zawiadowca daje znak odjazdu i kolejny pociąg wyrusza do celu podróży. Jest nim Berlin, dumna stolica Cesarstwa Niemieckiego.

Wsiąść do Pociągu: Niemcy to duchowy spadkobierca Ticket to Ride: Marklin, jednej z najlepiej ocenianych przez graczy edycji gry. Rozgrywka koncentruje się na mapie Cesarstwa Niemieckiego i wprowadza nową, ciekawą mechanikę pozyskiwania pasażerów.  

Tak jak we wszystkich innych grach tej serii, gracze zaczynają z biletami w ręce, które pokazują im dwa miasta. W trakcie gry uczestnicy zbierają kolorowe karty, które pozwolą im zająć wybrane trasy na planszy, przy wykorzystaniu własnych znaczników pociągów. Działania te umożliwiają im gromadzenie punktów zwycięstwa. 

Dodatkowym sposobem na zdobywanie punktów jest obsługa pasażerów. Na początku gry różnokolorowe pionki pasażerów kładzie się na wszystkich miastach występujących w grze. Każdorazowo, gdy uda nam się wybudować trasę, możemy zabrać ze sobą jednego z pasażerów z przyległych do wybudowanej trasy miast. Dodatkowe punkty zdobywać będą Ci, którzy obsłużą największą ich liczbę w poszczególnych kolorach. 

We Wsiąść do Pociągu: Niemcy zostajemy zaskoczeni też podziałem biletów na trasy długie i krótkie. Dwa różne zestawy kart będziemy mogli dobierać w trakcie gry wedle własnego upodobania, kontrolując tym sposobem jeszcze efektywniej naszą strategię gry.

UWAGA! Wsiąść do Pociągu: Niemcy to samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii. 

Łatwe do przyswojenia zasady pozwalają zasiąść do gry nowym graczom, zaś liczne nowe rozwiązania gwarantują, że gracze znający poprzednie odsłony "Wsiąść do Pociągu" również będą zadowoleni z rozgrywki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza Niemiec przełomu wieków
 • kolorowe wagoniki (po 45 białych, czerwonych fioletowych, żółtych i czarnych oraz zapasowe w każdym kolorze)
 • 200 ilustrowanych kart (110 wagoników, 14 lokomotyw, 55 biletów krótkiej i 34 długiej trasy, karta Globtroter)
 • 5 znaczników punktacji
 • 60 pionków pasażerów
 • materiałowy woreczek
 • instrukcja (na odwrocie zawiera numer dostępu do Days of Wonder Online)
Waga:
1,535 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCABH146
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.85
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: NiemcyNajbardziej przydatne recenzje

Nightbomber

Liczba recenzji: 171

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Znakomita wersja. Nowatorska mechanika pasażerów, jakże odmienna od mechaniki pasażerów z wersji Niemcy współczesne. Szczerze podziwiam innowacyjny sposób myślenia projektanta gry. Z żoną i córką ograliśmy chyba wszystkie wersje TtR i wszystkie mapy dodatkowe z różnymi mechanikami i muszę przyznać, że o ile Afrykę oceniam najniżej (mechanika kolorów po prostu nie działa), tak ta wersja jest na topie. Bardzo polecam., Ha, jest to przy okazji pierwsza moja gra kupiona w stacjonarnym sklepie Rebela w Gdańsku. Dziękuję za przesympatyczną obsługę!:)


Dekornyt

Liczba recenzji: 97

Miałem nadzieję na zastępcę Marklina, ale jednak mechanika dodana tutaj jest duzo, duzo slabsza...


Chaberek90

Liczba recenzji: 100

Bardzo przyjemna gra, idealna do pogrania z przyjaciółmi, rodzina.. dla graczy zaawansowanych jak i początkujących.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy są jakieś dodatki, które są kompatybilne z Wsiąść do pociągu: Niemcy?

~ Szymon 02.08.2023 21:00

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie