Wyspa Skye

Od Lairda do Króla
9 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Miękki piasek na plażach, łagodne wzgórza i potężne łańcuchy górskie. Tak - ten wspanialy krajobraz może oczarować każdego. Niech ten sielankowy obraz jednak cię nie zmyli. Setki lat temu był to teren, na którym aż pięć klanów walczyło o dominację. Każdy z nich zawzięcie walczył o przejęcie każdego, nawet najmniejszego skrawka ziemi, jednoczesnie próbując sprzedać tereny o małej użyteczności. Walcz o dominację nad Wyspą Skye. Król może być tylko jeden! Zostanie nim ten spośród Lairdów, którego klan podbije najwięcej terytoriów i wykaże się sprytem w handlu. Każda kolejna rozgrywka będzie zupełnie inna, niż poprzednie.
Autor:
Andreas Pelikan, Alexander Pfister
Wydawca:
Lacerta
134,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Miękki piasek na plażach, łagodne wzgórza i potężne łańcuchy górskie. Tak - ten wspanialy krajobraz może oczarować każdego.

Niech ten sielankowy obraz jednak cię nie zmyli. Setki lat temu był to teren, na którym aż pięć klanów walczyło o dominację. Każdy z nich zawzięcie walczył o przejęcie każdego, nawet najmniejszego skrawka ziemi, jednoczesnie próbując sprzedać tereny o małej użyteczności.

Walcz o dominację nad Wyspą Skye. Król może być tylko jeden! Zostanie nim ten spośród Lairdów, którego klan podbije najwięcej terytoriów i wykaże się sprytem w handlu. Każda kolejna rozgrywka będzie zupełnie inna, niż poprzednie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 16 żetonów punktacji
 • 78 żetonów terenu
 • 1 worek
 • 5 znaczników punktacji
 • 6 żetonów odrzucenia
 • 6 parawanów
 • 1 znacznik rund
 • 1 żeton gracza rozpoczynającego
 • 73 monety
 • 1 instrukcja
Waga:
1,2 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.22
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wyspa SkyeNajbardziej przydatne recenzje

Blaszaq

Liczba recenzji: 23

Dla mnie rewelacyjna gra. Porównywanie do Carcassone jest tu nieuniknione i sam to czynię ilekroć ludziom tę grę prezentuję. W owym porównaniu Wyspa Skye wychodzi zecydowanie zwycięsko. Jest tu dużo więcej strategii i planowania. A także interakcji.

Plusy
+świetna mechanika
+doskonała regrywalność - każda rozgrywka będzie inaczej punktowała przez co gracze będą mięli inne cele do spełnienia
+dużo planowania
+interakcja - ciekawy system wyceniania i wykupywania od siebie kafli

Minusy
-brak klimatu
-graficznie nie powala
-trochę małe parawany graczy

Szczerze powiedziawszy dla mnie ten tytuł po prostu miażdży Carcasonne.

9/10


M_zdrojek

Liczba recenzji: 97

Gra kafelkowa, i od razu skojarzenia z Carcassone. Cóż - jak w każdej grze tego typu budujemy tu swoje terytorium w różny sposób i zdobywamy za nie punkty. Fajny jest sposób przygotowania gry, w którym z wielu kafelków punktowania dobieramy cztery. To sprawia, że za każdym razem rozgrywka będzie wyglądać trochę inaczej i na inne rzeczy trzeba będzie zwracać uwagę.
Ciekawy jest ponadto mechanizm wykupowania kafelków od przeciwników. Ustalanie cen, zdobywanie pieniędzy, bądź ich tracenie, pozbawianie przeciwników możliwości rozbudowy terytorium itd. Dosyć ciekawie to wychodzi, chociaż istnieje pewien niedosyt. Może jeszcze jedna kolejka licytacji i o jeden kafel więcej u każdego? Chociaż ten minimalizm działa raczej na plus gry, aniżeli na minus.
Nieco mnie irytowało, jako że przeważnie byłem na czele punktacji, dodatkowe wynagradzanie graczy za plecami prowadzącego.
Gra generalnie dobra, lepiej kupić niż nie kupić. 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

8hrupek

Liczba recenzji: 33

Do bartekb8: budowana przez nas tytułowa Wyspa może składać się ze znacznie większej ilości kafelków niż napisałeś bowiem niekupione kafle zostają do dyspozycji Sprzedającego. Kasa położona przy nich przepada, ale kafelki dokładasz do swojego zamku. Przy 6ciu rundach daje to nawet 18 elementów do zbudowania. Popełniliśmy z mężem ten sam błąd na początku i z tego też powodu gra nam się średnio spodobała. Potem zagraliśmy z właściwymi zasadami i ja oceniam grę na bardzo mocne 4. Dodam też, że jestem niezmiennie od kilku miesięcy psychofanką Zamków Szalonego Króla Ludwika i uważam że nie da się porównać tych 2och gier. Startują w różnych kategoriach. Dla mnie Wyspa Skye to szybka, nieduża gra dająca dużo frajdy. Jedyne czego się czepiam to grafika. Nie w moim stylu po prostu, ale i tak nie psuje mi to przyjemności płynącej z rozgrywki.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Carcassonne

Carcassonne

Zamki Toskanii

Zamki Toskanii