Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa

Wykuj swój los w piekielnym ogniu!
26 opinii
  • wydanie polskie
  • rebel poleca
Witajcie we Wrotach Baldura, mieście ambicji, korupcji i zbrodni. Stawiacie ledwie pierwsze kroki na ścieżce poszukiwaczy przygód, a już zostajecie uwikłani w intrygę, której sieci rozciągają się od cieni Wrót Baldura aż ku szeregom Krwawej Wojny! Czy zdołacie zwrócić piekielne machiny wojenne i złowrogich najemników przeciw arcydiablicy Zariel i jej piekielnym legionom? Czy bezpiecznie powrócicie do domu, gdy na waszej drodze stanie niezmierzone zło Dziewięciu Piekieł? Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa to przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi - odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem.  Za co pokochasz tę przygodę? Scenariusz przygotowany został tak, aby poczuć rosnącą heroiczność postaci. Tutaj ważą się losy wielu istnień i to my będziemy grać pierwsze skrzypce. W trakcie przygody gracze będą mieli okazje odwiedzić jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nie tylko dla fanów gry fabularnej, ale także wielu gier cRPG. Różnorodność lokacji a także wyzwań w scenariuszu zasługuje na szczególną uwagę. Od miejskich intryg aż do dynamicznych wyścigów po pustkowiach pierwszego kręgu piekła. Wydarzenia z tej przygody stanowią oficjalne (choć częściowe) połączenie wątków z gier Baldur's Gate II: Cienie Amn oraz Baldur's Gate III. Poza 150 stronami opisującymi epicki scenariusz, znajdziemy także dokładny przewodnik po ikonicznych Wrotach Baldura na ponad 50 stron! W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (52 x 74 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki. Do wykorzystania są także nowe magiczne przedmioty, stworzenia i zasady dotyczące piekielnych machin wojennych. Piąta edycja Dungeons & Dragons® to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Wrota Baldura - Zstąpienie do Avernusa stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych: Player's Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi).  Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
256
Rodzaj oprawy:
twarda
199,95
129,90
-35%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 179,96 zł)

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Witajcie we Wrotach Baldura, mieście ambicji, korupcji i zbrodni. Stawiacie ledwie pierwsze kroki na ścieżce poszukiwaczy przygód, a już zostajecie uwikłani w intrygę, której sieci rozciągają się od cieni Wrót Baldura aż ku szeregom Krwawej Wojny!

Czy zdołacie zwrócić piekielne machiny wojenne i złowrogich najemników przeciw arcydiablicy Zariel i jej piekielnym legionom? Czy bezpiecznie powrócicie do domu, gdy na waszej drodze stanie niezmierzone zło Dziewięciu Piekieł?

Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa to przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi - odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem. 

Za co pokochasz tę przygodę?

  • Scenariusz przygotowany został tak, aby poczuć rosnącą heroiczność postaci. Tutaj ważą się losy wielu istnień i to my będziemy grać pierwsze skrzypce.
  • W trakcie przygody gracze będą mieli okazje odwiedzić jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nie tylko dla fanów gry fabularnej, ale także wielu gier cRPG.
  • Różnorodność lokacji a także wyzwań w scenariuszu zasługuje na szczególną uwagę. Od miejskich intryg aż do dynamicznych wyścigów po pustkowiach pierwszego kręgu piekła.
  • Wydarzenia z tej przygody stanowią oficjalne (choć częściowe) połączenie wątków z gier Baldur's Gate II: Cienie Amn oraz Baldur's Gate III.
  • Poza 150 stronami opisującymi epicki scenariusz, znajdziemy także dokładny przewodnik po ikonicznych Wrotach Baldura na ponad 50 stron!
  • W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (52 x 74 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki.
  • Do wykorzystania są także nowe magiczne przedmioty, stworzenia i zasady dotyczące piekielnych machin wojennych.

Piąta edycja Dungeons & Dragons® to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.

Wrota Baldura - Zstąpienie do Avernusa stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych: Player's Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi). 

Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w twardej oprawie, 256 stron
Waga:
1,05 kg
Kod producenta:
73622-L

Recenzje

4.65
na podstawie 26 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do AvernusaNajbardziej przydatne recenzje

Adam

Liczba recenzji: 20

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Rozwiązanie z kieszonką na mapę jest bardzo przemyślane i praktyczne. Na szczęście mojej uwagi nie przykuły rzucające się w oczy literówki (jak w przypadku SCAG'a) ale uważam że czcionka cytatów kartografa w 3 rozdziale mogłaby być jednolita. Niestety okładka ma ten sam problem co oryginalne wydanie czyli znak Bhaala na niebie nie dochodzi do górnej krawędzi. Jeżeli pominiemy te drobne wady estetyczne to polskie wydanie jest na wysokim poziomie.

Sama przygoda jest interesująca a akcja z każdym krokiem coraz bardziej się zagęszcza. Myślę że jej największym minusem jest początek który nie daje graczom żadnej motywacji do doprowadzenia przygody do końca. Warto go zastąpić np "The Fall of Elturel" z DMs guild albo pierwszą misją z "Adventurers league".

Jeżeli uważasz że pierwszy poziom Baator nie jest dla ciebie, to książka zawiera też przewodnik po Wrotach Baldura z masą ciekawych informacji :D


Zackmaster

Liczba recenzji: 124

Cóż za rok dla D&D kupić zestaw startowy, zobaczyć premierę podręcznika mistrza podziemi i wreszcie zapowiedzi takich perełek


Grzegorz

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pomimo bardzo dużych braków w niektórych opisach scenariusza historia jest do polecenia każdemu fanowi D&D jako punkt obowiązkowy, tym bardziej wersja Polska, która dla mnie jest ogromnym odpoczynkiem od tłumaczenia.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 8
Z odpowiedzią 7
Oczekujące na odpowiedź 1

ej zrubto plosie następny nadrug

~ Juliasz Cezor 13.10.2023 17:37

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Słyszałem że wydanie rebela jest w jakiś sposób powiązane z remixem justina alexandra. Ile w tym prawdy?

~ Gortat 26.06.2021 15:36

Zstąpienie do Avernusa nie jest w żaden sposób powiązane z osobą Justina Alexandra. Jednakże The Alexandrian wydał na swoim blogu poradnik dotyczący prowadzenia przygody, którego część Rebel będzie tłumaczył dla fanów Wrót Baldura i piekielnych zastępów Avernusa w 2021 roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 02.07.2021 14:43

Mój egzemplarz dotarł z samego rana :) jaki w następnej kolejności podręcznik będzie tłumaczony na nasz język ?

~ Michał 18.06.2021 12:22

Xanathara przewodnik po wszystkim! :-)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Maciej 21.06.2021 23:38

Witam. czy będzie do kupienia wersja PDF?

~ G.Maciej 13.06.2021 18:23

Polityka firmy Wizards of the Coast nie zezwala na sprzedawanie czy rozpowszechnianie wersji elektronicznych.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 18.06.2021 09:19

Dzień Dobry. Nie jestem językoznawcą, więc jak najbardziej mogę się mylić, mam jednak wątpliwości co do poprawności polskiej wersji tytułu tego podręcznika. Avernus to miejsce a nie osoba, odmieniłbym więc ten wyraz analogicznie jak przykładowo autobus czy turnus - wsiąść do autobusu, zrezygnować z turnusu, a nie autobusa lub turnusa. A zatem Zstąpienie do Avernusu. Co Państwo sądzą na ten temat? Pozdrawiam.

~ Marcin K. 07.06.2021 10:17

Jeśli miejsce to moim zdaniem taka forma jest ok. Mamy przecież np. Gorzów i wyjazd do Gorzowa, a nie Gorzowu ;)

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Piotr 15.06.2021 15:48

Zastanawiam się, który z dodatków kupić.. Czy klątwę Sthrada czy właśnie Baldur's Gate-Zstąpienie do Avernusa. I chciałem się zapytać o Klątwę Sthrada Czy można do tej kampanii wprowadzić postaci stworzone przez graczy ze świata zapomnianych krain do kampanii ze startera? Kolejne pytanie - jest jakaś notka jak w tym settingu reaguje się na klasyczne klasy i rasy z DnD?

~ Alek 26.05.2021 15:25

Jak najbardziej jest w klątwie Strahda rozwiązanie pozwalające na przejście istniejących już postaci graczy z Zapomnianych Krain do Ravenloftu.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 26.05.2021 18:06

Obie przygody można dostosować do tego, aby wzięły w nim udział postaci bardziej doświadczone - powiedzmy na poziomie 1-5. Klątwa Strahda ma początek nieco bardziej fabularyzowany niżli bitewny, więc różnica poziomów powinna być mniej odczuwalna. Z drugiej strony Zstąpienie do Avernusa można przyśpieszyć i np. cały pierwszy akt opowiedzieć ustami jakiegoś bohatera niezależnego i od razu wysłać graczy do piekła :-)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 18.06.2021 09:22

Już jest początek Lutego, a o podręczniku "Baldur’s Gate: Zstąpienie do Avernusa" ślad zaginął w mrokach labiryntu Rebela. Przy takim tempie, wątpię by kolejne podręczniki jakie zapowiadali. "Xanathara przewodnik po wszystkim" "Icewind Dale: Tchnienie Mroźnej Panny" "Kociołek rozmaitości Tashy" ujrzało światło dzienne do końca tego roku.

~ Michał 08.02.2021 21:55

Kwestie licencyjne. Nie można wklejać tutaj linków do innych stron, więc nie mogę podesłać źródła - trzeba pogooglać "gale force wotc pozew". Produkt jest (podobno) gotowy ale sytuacja prawna nie jest jasna.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rafał 24.02.2021 16:44

Przykra sprawa. Liczyłem na to, że kolejne podręczniki będą się ukazywać w krótszych odstępach i mam podstawowe trzy po polsku. Kupienie reszty po angielsku stworzy niespójność, poza tym wersje polskie kupiłem poniekąd ze względów ideowych. Może czas wymienić je na oryginalne i nie liczyć na rodzimych wydawców, bo widzimy jak to wygląda.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Jakub 04.05.2021 11:14

Niestety, też tak to widzę. Jeśli będzie kiedyś 6ed to nawet nie czekam na PL.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rafał 09.05.2021 17:57

Sam mam mieszankę ENG i PL podręczników i powiem szczerze że przy prowadzeniu gry po polsku przetłumaczony podręcznik to błogosławieństwo mimo że angielski to mój drugi "native language". Czasami niezbędne tłumaczenie w locie czy przestawienie mózgu z czytania w jednym języku na spójną wypowiedź w drugim powoduje spięcia. Da się zrobić, ale wymaga dużo więcej przygotowania.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Igor 02.07.2021 11:47

ta przygoda to jakby wprowadzenie do wydarzeń z gry Baldur's Gate 3, więc mam nadzieję że będę mógł w nią zagrać przed ukazaniem sie gry komputerowej. Dlatego pytam KIEDY, Kiedyyyyyyy

~ grobbok 25.09.2020 18:53

Właśnie jako DM prowadzę tą przygodę, kupiłem ją tu na REBEL w wersji angielskiej. Tak że polecam nie czekać, a kupować angielską wersję i dobrze się bawić :) Przygoda jest naprawdę świetna!

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Denys Bykovskyi 24.12.2020 22:29

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie