Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa

Wykuj swój los w piekielnym ogniu!
19 opinii
  • wydanie polskie
  • rebel poleca
Witajcie we Wrotach Baldura, mieście ambicji, korupcji i zbrodni. Stawiacie ledwie pierwsze kroki na ścieżce poszukiwaczy przygód, a już zostajecie uwikłani w intrygę, której sieci rozciągają się od cieni Wrót Baldura aż ku szeregom Krwawej Wojny!Czy zdołacie zwrócić piekielne machiny wojenne i złowrogich najemników przeciw arcydiablicy Zariel i jej piekielnym legionom? Czy bezpiecznie powrócicie do domu, gdy na waszej drodze stanie niezmierzone zło Dziewięciu Piekieł?Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa to przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi - odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem. Za co pokochasz tę przygodę?Scenariusz przygotowany został tak, aby poczuć rosnącą heroiczność postaci. Tutaj ważą się losy wielu istnień i to my będziemy grać pierwsze skrzypce.W trakcie przygody gracze będą mieli okazje odwiedzić jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nie tylko dla fanów gry fabularnej, ale także wielu gier cRPG.Różnorodność lokacji a także wyzwań w scenariuszu zasługuje na szczególną uwagę. Od miejskich intryg aż do dynamicznych wyścigów po pustkowiach pierwszego kręgu piekła.Wydarzenia z tej przygody stanowią oficjalne (choć częściowe) połączenie wątków z gier Baldur's Gate II: Cienie Amn oraz Baldur's Gate III.Poza 150 stronami opisującymi epicki scenariusz, znajdziemy także dokładny przewodnik po ikonicznych Wrotach Baldura na ponad 50 stron!W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (52 x 74 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki.Do wykorzystania są także nowe magiczne przedmioty, stworzenia i zasady dotyczące piekielnych machin wojennych.Piąta edycja Dungeons & Dragons® to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.Wrota Baldura - Zstąpienie do Avernusa stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych: Player's Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi). Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
256
Rodzaj oprawy:
twarda
19995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Witajcie we Wrotach Baldura, mieście ambicji, korupcji i zbrodni. Stawiacie ledwie pierwsze kroki na ścieżce poszukiwaczy przygód, a już zostajecie uwikłani w intrygę, której sieci rozciągają się od cieni Wrót Baldura aż ku szeregom Krwawej Wojny!

Czy zdołacie zwrócić piekielne machiny wojenne i złowrogich najemników przeciw arcydiablicy Zariel i jej piekielnym legionom? Czy bezpiecznie powrócicie do domu, gdy na waszej drodze stanie niezmierzone zło Dziewięciu Piekieł?

Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do Avernusa to przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi - odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem. 

Za co pokochasz tę przygodę?

  • Scenariusz przygotowany został tak, aby poczuć rosnącą heroiczność postaci. Tutaj ważą się losy wielu istnień i to my będziemy grać pierwsze skrzypce.
  • W trakcie przygody gracze będą mieli okazje odwiedzić jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nie tylko dla fanów gry fabularnej, ale także wielu gier cRPG.
  • Różnorodność lokacji a także wyzwań w scenariuszu zasługuje na szczególną uwagę. Od miejskich intryg aż do dynamicznych wyścigów po pustkowiach pierwszego kręgu piekła.
  • Wydarzenia z tej przygody stanowią oficjalne (choć częściowe) połączenie wątków z gier Baldur's Gate II: Cienie Amn oraz Baldur's Gate III.
  • Poza 150 stronami opisującymi epicki scenariusz, znajdziemy także dokładny przewodnik po ikonicznych Wrotach Baldura na ponad 50 stron!
  • W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (52 x 74 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki.
  • Do wykorzystania są także nowe magiczne przedmioty, stworzenia i zasady dotyczące piekielnych machin wojennych.

Piąta edycja Dungeons & Dragons® to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.

Wrota Baldura - Zstąpienie do Avernusa stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych: Player's Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi). 

Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w twardej oprawie, 256 stron
Waga:
1,05 kg

Powiązane artykuły


Recenzje

4.63
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dungeons & Dragons: Baldur's Gate - Zstąpienie do AvernusaNajbardziej przydatne recenzje

Zackmaster

Liczba recenzji: 129

Cóż za rok dla D&D kupić zestaw startowy, zobaczyć premierę podręcznika mistrza podziemi i wreszcie zapowiedzi takich perełek


Anna

Liczba recenzji: 51

Jak dla mnie ideał :)

Obecnie rozgrywamy i całej drużynie bardzo podobają się zwroty akcji w kampanii. Sama historia świetnie trzyma się kupy i dodatkowo wzbudza nostalgię związaną z serią Baldur's Gate oczywiście :)


Draugdin

Liczba recenzji: 33

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Nie wiem jak pod względem merytorycznym, ale pod względem technicznym kolejne rewelacyjne wydanie. Przesyłka zabezpieczona i zapakowana, że mucha nie siada.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 7
Z odpowiedzią 7
Oczekujące na odpowiedź 0

Słyszałem że wydanie rebela jest w jakiś sposób powiązane z remixem justina alexandra. Ile w tym prawdy?

~ Gortat 26.06.2021 15:36

Zstąpienie do Avernusa nie jest w żaden sposób powiązane z osobą Justina Alexandra. Jednakże The Alexandrian wydał na swoim blogu poradnik dotyczący prowadzenia przygody, którego część Rebel będzie tłumaczył dla fanów Wrót Baldura i piekielnych zastępów Avernusa w 2021 roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 02.07.2021 14:43

Mój egzemplarz dotarł z samego rana :) jaki w następnej kolejności podręcznik będzie tłumaczony na nasz język ?

~ Michał 18.06.2021 12:22

Xanathara przewodnik po wszystkim! :-)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Maciej 21.06.2021 23:38

Witam. czy będzie do kupienia wersja PDF?

~ G.Maciej 13.06.2021 18:23

Polityka firmy Wizards of the Coast nie zezwala na sprzedawanie czy rozpowszechnianie wersji elektronicznych.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 18.06.2021 09:19

Dzień Dobry. Nie jestem językoznawcą, więc jak najbardziej mogę się mylić, mam jednak wątpliwości co do poprawności polskiej wersji tytułu tego podręcznika. Avernus to miejsce a nie osoba, odmieniłbym więc ten wyraz analogicznie jak przykładowo autobus czy turnus - wsiąść do autobusu, zrezygnować z turnusu, a nie autobusa lub turnusa. A zatem Zstąpienie do Avernusu. Co Państwo sądzą na ten temat? Pozdrawiam.

~ Marcin K. 07.06.2021 10:17

Jeśli miejsce to moim zdaniem taka forma jest ok. Mamy przecież np. Gorzów i wyjazd do Gorzowa, a nie Gorzowu ;)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Piotr 15.06.2021 15:48

Zastanawiam się, który z dodatków kupić.. Czy klątwę Sthrada czy właśnie Baldur's Gate-Zstąpienie do Avernusa. I chciałem się zapytać o Klątwę Sthrada Czy można do tej kampanii wprowadzić postaci stworzone przez graczy ze świata zapomnianych krain do kampanii ze startera? Kolejne pytanie - jest jakaś notka jak w tym settingu reaguje się na klasyczne klasy i rasy z DnD?

~ Alek 26.05.2021 15:25

Jak najbardziej jest w klątwie Strahda rozwiązanie pozwalające na przejście istniejących już postaci graczy z Zapomnianych Krain do Ravenloftu.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 26.05.2021 18:06

Obie przygody można dostosować do tego, aby wzięły w nim udział postaci bardziej doświadczone - powiedzmy na poziomie 1-5. Klątwa Strahda ma początek nieco bardziej fabularyzowany niżli bitewny, więc różnica poziomów powinna być mniej odczuwalna. Z drugiej strony Zstąpienie do Avernusa można przyśpieszyć i np. cały pierwszy akt opowiedzieć ustami jakiegoś bohatera niezależnego i od razu wysłać graczy do piekła :-)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 18.06.2021 09:22

Już jest początek Lutego, a o podręczniku "Baldur’s Gate: Zstąpienie do Avernusa" ślad zaginął w mrokach labiryntu Rebela. Przy takim tempie, wątpię by kolejne podręczniki jakie zapowiadali. "Xanathara przewodnik po wszystkim" "Icewind Dale: Tchnienie Mroźnej Panny" "Kociołek rozmaitości Tashy" ujrzało światło dzienne do końca tego roku.

~ Michał 08.02.2021 21:55

Kwestie licencyjne. Nie można wklejać tutaj linków do innych stron, więc nie mogę podesłać źródła - trzeba pogooglać "gale force wotc pozew". Produkt jest (podobno) gotowy ale sytuacja prawna nie jest jasna.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rafał 24.02.2021 16:44

Przykra sprawa. Liczyłem na to, że kolejne podręczniki będą się ukazywać w krótszych odstępach i mam podstawowe trzy po polsku. Kupienie reszty po angielsku stworzy niespójność, poza tym wersje polskie kupiłem poniekąd ze względów ideowych. Może czas wymienić je na oryginalne i nie liczyć na rodzimych wydawców, bo widzimy jak to wygląda.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Jakub 04.05.2021 11:14

Niestety, też tak to widzę. Jeśli będzie kiedyś 6ed to nawet nie czekam na PL.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rafał 09.05.2021 17:57

Sam mam mieszankę ENG i PL podręczników i powiem szczerze że przy prowadzeniu gry po polsku przetłumaczony podręcznik to błogosławieństwo mimo że angielski to mój drugi "native language". Czasami niezbędne tłumaczenie w locie czy przestawienie mózgu z czytania w jednym języku na spójną wypowiedź w drugim powoduje spięcia. Da się zrobić, ale wymaga dużo więcej przygotowania.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Igor 02.07.2021 11:47

ta przygoda to jakby wprowadzenie do wydarzeń z gry Baldur's Gate 3, więc mam nadzieję że będę mógł w nią zagrać przed ukazaniem sie gry komputerowej. Dlatego pytam KIEDY, Kiedyyyyyyy

~ grobbok 25.09.2020 18:53

Właśnie jako DM prowadzę tą przygodę, kupiłem ją tu na REBEL w wersji angielskiej. Tak że polecam nie czekać, a kupować angielską wersję i dobrze się bawić :) Przygoda jest naprawdę świetna!

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Denys Bykovskyi 24.12.2020 22:29

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również