Genesys RPG: Zestaw Kostek Narracyjnych

Jedne kości by wszystko poprowadzić
10 opinii
  • rebel poleca
  Genesys to uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe.  Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę.  Genesys RPG: Zestaw Kostek Narracyjnych zawiera komplet kości, które pozwolą na rozpoczęcie przygody z dowolnie wykreowanym uniwersum na mechanice Genesys.  Co znajdziesz w tym zestawie? 3x Kostki Zdolności stanowiące podstawę większości puli kostek, którymi rzucają gracze. Odzwierciedlają one wrodzone zdolności i cechy postaci wykorzystywane podczas testu umiejętności. 2x Kostki Biegłości będące miarą wyuczenia i doświadczenia postaci; odzwierciedlają jej wprawę w wykonywaniu określonego zadania.  2x Kostki Udogodnienia dodawane do puli, by odzwierciedlić okoliczności sprzyjające wykonaniu zadania, takie jak pomoc sojusznika, wystarczająco dużo czasu czy właściwe wyposażenie.  3x Kostki Trudności odzwierciedlające wagę lub złożoność problemu, z którym ma zmierzyć się postać. 2x Kostki Wyzwania reprezentujące szczególnie wymagające wyzwania stawiane przez wyszkolonych, elitarnych bądź przygotowanych przeciwników. 2x Kostki Komplikacji często wykorzystywane, by oddać stosunkowo niewielkie przeciwności, które przeszkadzają postaci, takie jak kiepskie oświetlenie, niekorzystne ukształtowanie terenu czy niewystarczające zasoby.
  Wydawca:
  Rebel
  Kod producenta:
  ESGNS02EN
  69,95

  Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

  Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

  w CH Metropolia

  Wysyłka dzisiaj


  Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


  Opis

  Genesys to uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. 

  Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 

  Genesys RPG: Zestaw Kostek Narracyjnych zawiera komplet kości, które pozwolą na rozpoczęcie przygody z dowolnie wykreowanym uniwersum na mechanice Genesys. 

  Co znajdziesz w tym zestawie?

  • 3x Kostki Zdolności stanowiące podstawę większości puli kostek, którymi rzucają gracze. Odzwierciedlają one wrodzone zdolności i cechy postaci wykorzystywane podczas testu umiejętności.
  • 2x Kostki Biegłości będące miarą wyuczenia i doświadczenia postaci; odzwierciedlają jej wprawę w wykonywaniu określonego zadania. 
  • 2x Kostki Udogodnienia dodawane do puli, by odzwierciedlić okoliczności sprzyjające wykonaniu zadania, takie jak pomoc sojusznika, wystarczająco dużo czasu czy właściwe wyposażenie. 
  • 3x Kostki Trudności odzwierciedlające wagę lub złożoność problemu, z którym ma zmierzyć się postać.
  • 2x Kostki Wyzwania reprezentujące szczególnie wymagające wyzwania stawiane przez wyszkolonych, elitarnych bądź przygotowanych przeciwników.
  • 2x Kostki Komplikacji często wykorzystywane, by oddać stosunkowo niewielkie przeciwności, które przeszkadzają postaci, takie jak kiepskie oświetlenie, niekorzystne ukształtowanie terenu czy niewystarczające zasoby.

  Recenzje

  3.70
  na podstawie 10 ocen

  Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Genesys RPG: Zestaw Kostek Narracyjnych  Wszystkie recenzje  Pytania i odpowiedzi

  Wszystkie 5
  Z odpowiedzią 4
  Oczekujące na odpowiedź 1

  Wiadomo coś co się dzieje, bo jest już kpina. Naprawdę nie ma nikogo, kto ma rozum i godność człowieka w tym sklepie? Jest teoretycznie październik... a data z 3 kwartału została przesunięta na 4... i tyle, żadnego przepraszamy, żadnej informacji. Jedyne co się nasuwa na myśl to SCAM.... nie są w stanie "dowieść", ani wydać jakiejś komunikacji tylko sobie przy produkcie strzelą odznakę "rebel poleca" to jakby pluć ludziom w twarz.

  ~ Kiszu 09.10.2023 00:42

  Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

  Dołączam się do powyższych pytań. Mamy już bez mała połowę września i nadal nie ma jakiegokolwiek sygnału o tym by w/w kości miał być rozsyłane, może jakaś data? Innymi słowy zdało by się rzucić na całą sprawę nieco światła.

  ~ Radosław 14.09.2023 12:35

  Od firmy Rebel odpowiedzi się nie doczekasz, bo firma ta nie uznaje polityki normalnej komunikacji ze swoimi klientami. Na FB widziałem post który informował że ponoć Rebel na Coperniconie zapowiedział pojawienie się kości pod koniec października z zastrzeżeniem że oczywiście pewności nie ma.

  Czy odpowiedź była przydatna? 1

  ~ Andrzej 16.09.2023 23:46

  No to jest farsa! A ciągle podają że III kwartał... zależy mi na tych kościach bardzo, ale Rebel ma ode mnie ogromny minus za słabą komunikację w tej sprawie i ciche "przemilczanie" kolejnych zmian premiery. Mój kumpel zamówił cały zestaw razem z ekranem i podręcznikiem i będzie wycofywał zamówienie, bo nie otrzymał nic do dzisiaj, a kampanię gramy od kilku miesięcy. Polityka Rebela - DNO

  Czy odpowiedź była przydatna? 3

  ~ Bartek 19.09.2023 18:25

  Jest koniec sierpnia, doczekamy się tych nieszczęsnych kości w tym roku? Rozumiem, że ludzie którzy nie dopłacili za wysyłkę (btw ta konieczność dopłaty to trochę kpina) i robili preorder podręcznika z kośćmi, do dziś nie otrzymali także podręcznika?

  ~ Ech 23.08.2023 14:07

  Zgadza się, osobiście zamówiłem kości razem z ekranem mistrza gry i dalej czekam. Tylko z tego co pamiętam to zapłaciłem za wysyłkę od razu, co akurat jest zrozumiałe dla mnie

  Czy odpowiedź była przydatna? 0

  ~ Jakub 24.08.2023 15:31

  Akurat w tym przypadku, Rebel rozbił to na dwa osobne zamówienia. Ja zamówiłem w preorderze cały zestaw (podręcznik, ekran i kości) i już dawno otrzymałem podręcznik i ekran MG. I nie musiałem nic dopłacać. Czekam z niecierpliwością na te kości jak wszyscy, ale rozumiem też, że Rebel boryka się z przeszkodami nie od nich zależnymi. Staram się być wyrozumiały :) P.S. Poprowadziłem już ponad 7 sesji przy użyciu aplikacji do kości Genesys. Aplikacja daje radę. Wiadomo, że to nie to samo co fizyczne kości.

  Czy odpowiedź była przydatna? 1

  ~ Miyagi 24.08.2023 16:26

  Wciąż czekamy na potwierdzenie, że kości dotrą... III kwartał kończy się za nieco ponad 2 tygodnie - jakie są szanse, że zamówienie zostanie zrealizowane w tym czasie? Czy może kolejny raz data zostanie zmieniona na IV kwartał?

  Czy odpowiedź była przydatna? 1

  ~ Bartek 12.09.2023 11:29

  Wiecie że w chwili obecnej przez te opóźnienia z kośćmi nie da się praktycznie w ogóle grać? Kości nie ma. Ciągłe opóźnienia. Aplikacja podana w tyle podręcznika nie działa, była nie aktualizowana od dawna i na aktualnych wersjach androida nawet się nie pokazuje. To kupiliśmy podręcznik, ekran mistrza gry i nie możemy grać. Co mamy robić, napisać sobie tabelkę i żmudnie przeliczać wyniki z normalnych kostek? To przecież dokładne przeciwieństwo tego co miało niby to sprzedać ten system, szybkości i płynności! "Kości narracyjne!" Serio, to są tylko kostki, nie wymagają setek godzin tłumaczenia, korekty ani redakcji, to kawałki plastiku. Co jest?

  ~ Tomek 03.06.2023 08:30

  Aktualnie obie aplikacje działają i swobodnie można grać na nich w Genesys. Coś o tym wiem - sam w ten sposób gram od ponad roku. Druk kostek nie jest aż tak prosty, jak może się to wydawać - zwłaszcza przy drukach międzynarodowych, gdzie to nie my decydujemy o terminach. Dzisiaj otrzymaliśmy próbki produkcyjne, jesteśmy z nich zadowoleni. Oznacza to, że jak próbki zostaną zaakceptowane przez wszystkie kraje, to będzie można odbierać je z Chin i transportować do Europy. A od magazynu centralnego, do naszego, już niedługa droga. Ta sytuacja jest dla mnie, i całej firmy, bardzo niekomfortowa. Robimy co w naszej mocy od miesięcy, aby przyspieszyć proces na każdym możliwym etapie. Nie jesteśmy jednak w mocy, by go kontrolować. Serdecznie za to przepraszamy. Jesion z Rebel.pl

  Czy odpowiedź była przydatna? 3

  ~ Maciej 07.06.2023 15:12

  Aplikacja od dawna świetnie działa i to na najnowszym Androidzie. Jeśli masz jakiś problem, spróbuj aplikacji Dice (z taką minimalistyczną K20 w logo), też można na niej rzucać genesysowymi kośćmi

  Czy odpowiedź była przydatna? 1

  ~ Piotr 08.07.2023 19:07

  Zakupiłem kości już dość dawno, otrzymałem podręcznik i ekran MG osobno, ponieważ o to poprosiłem mailowo (cały zestaw miał być dostępny już dawno, ale przesuwała się premiera, podręczniki wyszły, a zestaw kości wciąż w produkcji). Co z tymi kośćmi aktualnie się dzieje? Kiedy możemy ich oczekiwać? Termin zmieniał się już wielokrotnie, aktualnie widzę III kwartał, kości miały być w kwietniu, potem w maju, teraz rozumiem, że co najmniej lipiec (?) a w najgorszym razie nawet wrzesień (!). Podejrzewam że sporo osób zapłaciło za ten produkt, sporo osób kupiło kości w zestawie z podręcznikiem i ekranem. Nie odpowiadacie tutaj na pytania - dajcie w końcu znać co się dzieje? Czy naprawdę wyprodukowanie kości zajmuje tak dużo czasu?

  ~ Bartek 03.06.2023 00:30

  Odpowiedź od Jesiona powyżej.

  Czy odpowiedź była przydatna? 0

  ~ Bzyqu 06.07.2023 12:02

  Jaka odpowiedź? Ciągle czekamy. Zbliża się połowa sierpnia, a informacji jakiejkolwiek brak. Co się dzieje, na jakim etapie jest produkcja? Zbliżam się do granicy ubiegania się o zwrot pieniędzy.

  Czy odpowiedź była przydatna? 2

  ~ Bartek 08.08.2023 12:14

  Pół roku opóźnienia i próbujecie to jeszcze zrobić "po cichu", czyli nie publikujecie żadnej informacji co się dzieje, tylko zmieniacie datę premiery na stronie produktu bez wyjaśnienia, zmuszając nas do szukania jakichkolwiek informacji, co się dzieje. Dajcie jasne info dla wszystkich, dlaczego wyprodukowanie kości zajmuje pół roku więcej niż to było przewidziane?

  Czy odpowiedź była przydatna? 4

  ~ Bartek 08.08.2023 12:16

  Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

  Zapytaj naszej społeczności.

  Zadaj pytanie


  Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

  Genesys RPG: Krainy Terrinoth

  Genesys RPG: Krainy Terrinoth