Miyagi

Poszukiwacz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Na stronie FFG jest informacja że podstawka Warhammer FR 3ed. jest w drukarni, planują dodruk.
Czy to znaczy że Rebel będzie miał znów 3ed. w swojej ofercie?


Dobry, solidny produkt

Kolejny lekki tytuł nie tylko dla najmłodszych. Bardzo ładne, solidne wydanie.
Można pokombinować, a nawet grać założoną wcześniej "startegią". To także kolejna gra gdzie starsi i najmłodsi mogą spotkać się razem nad planszą i niekoniecznie Ci najmłodsi muszą dostawać fory. Widziałem sytuacje gdy dzieciaki ogrywały rodziców, wujków, ciotki itp. pomimo ostrego główkowania przez starszych :)
Bardzo dobry tytuł by zachęcić i zapoznać ze światem planszówkowym.


Dobry, solidny produkt

Dobra, przyjemna gra do kawy, ciasta i pogaduszek :)
W przeciwieństwie do Scrabble (jak niektórzy porównują tę grę) nie czeka się długo na swoją kolej, gra się dość szybko. Dobry tytuł jako wprowadzenie do planszówek dla dzieciaków, lub "zielonych " dorosłych. Ja zapoznaję z grami w swoim otoczeniu tych drugich, z niemałym już sukcesem :) właśnie przez takie lekkie tytuły. Gra jest bardzo losowa ale nie ma sytuacji by gracz nie zdobył minimum 3-4 punktów w kolejce. Zawsze jest możliwość dostawienia kafelka lub kilku.
Atutem tej gry jest to, że spokojnie gracze od 6 do 100+ lat mogą razem zasiąść do Qwirkle i wszyscy będą się dobrze bawić. Gra na pewno wyląduje u mnie na świątecznym stole pomiędzy jednym kęsem makowca a drugim ;)
P.S. Rebel jak zawsze na 6+


Jak dla mnie ideał :)

Gra na którą czekałem. Taki Warhammer Fantasy Battle w 2D :)
Grałem i mam obecnie 3 armie do WFB, ale ostatnio nie gram z braku czasu. Nie maluję już swoich figurek z tego samego powodu. A Diskwars to jest to czego mi brakowało. Solidnie wykonane z b. ładnymi grafikami żetony przedstawiające oddziałów/ bohaterów itp., Pięć w pełni grywalnych terenów (dobrze wykorzystane maja kolosalny wpływ na przebioeg bitwy). Mnóstwo żetonów i przejrzyste reguły. Wiadomo że Warhammer Diskwars nie odzwierciedla w pełni zasad i skomplikowania figurkowego młotka, ale nie o to tu chodzi. Bitwa trwa od 1h do 2h w zalezności od ilości regimentów biorących w niej udział. Bardzo dobrze sprawdzająca się mechanika kart dowodzenia. Jak dla mnie gra ma same plusy. Już niedługo FFG wyda dwa dodatki: Krasnoludy (ze wsparciem Leśnych elfów i Jasczuroludzi) oraz armię Vampirów (ze wsparciem Skavenów i Mrocznych elfów), do tego nowe tereny, karty dowodzenia i scenariusze. Dodatkowo na stronie wydawcy FFG jest do ściagnięcia plik z zasadami turniejowymi.
Polecam, warto!!!
P.S. Galakta niedługo wyda Warhammer Diskwars po polsku. Nic tylko grać :)


Jak dla mnie ideał :)

Gra bardzo wciągająca :) Kupiłem swojemu synowi w prezencie i teraz mnie ogrywa :)
Szybka rozgrywka i nie nudzi się nawet po kilkudziesięciu, czy kilkuset partiach. Niby zwykłe przemieszczanie czarnych i białych kul, a sprawia dużo radości. Mnóstwo kombinacji i taktycznych zagrań. Polecam !


Ryudo

Liczba recenzji: 190