Mistrz baśni: Edukacyjna gra fabularna

3 opinie
 • wydanie polskie
Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem lub bohaterką. Odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Prowadzisz swoją drużynę ku nowemu wyzwaniu. Przemierzacie magiczny, baśniowy świat. Odkrywacie zapomniane ruiny, rozwiązujecie zagadki, poznajecie tajemnice i spotykacie przerażających przeciwników. Brzmi to, jak dobra książka lub gra komputerowa? Jesteś blisko. Siadacie przy wspólnym stole. Janek, Kasia, Mateusz i Ola. Każde z Was wybiera bohatera, nadaje mu imię i zapisuje je w tzw. karcie postaci. Od teraz będziecie używać imion, które właśnie wymyśliliście. Stajecie się herosami i zaraz przeżyjecie niezwykłą przygodę! Mistrz Baśni to rodzinna gra fabularna, posiadająca walory edukacyjne i ucząca rozwiązywania konfliktów bez przemocy. Prowadzący grę, czyli Mistrz Baśni, rozpoczyna opowieść. Opowiada o smokach mieszkających w latającym zamku. O szczurach, które się w nim zalęgły i o złym Czarnoksiężniku. Mówi też o Niewidzialnej Królowej, na którą wiele lat temu rzucono klątwę. Ona potrzebuje Waszej pomocy. Czy przyjmiecie to wyzwanie? Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, tyle że słuchacze nie leżą grzecznie w łóżkach, ale siedzą przy wspólnym stole i reagują na Twoją opowieść. Tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii. Podczas gry mają okazję: dyskutować z postaciami w grze, w które wciela się Mistrz Baśni uczyć się pracy zespołowej podejmować samodzielne decyzje rozwijać inteligencję i wyobraźnię używać rzeczowych argumentów rozwiązywać problemy bez użycia przemocy odkrywać swoje mocne i słabe strony ćwiczyć pamięć, liczenie i rysowanie wymyślać i opowiadać własne historie wykazywać się empatią i współczuciem czerpać wartościowe wzorce zachowań budować głęboką relację z prowadzącym grę uczyć się jak radzić sobie z porażką nabierać pewności siebie Gra dla całej rodziny Wspólne przeżywanie przygód w Krainie Bohaterów, to doskonały plan na spędzenie rodzinnego wieczoru. Choć nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, to i ci troszkę starsi znajdą tu coś dla siebie. Prowadzącym, czyli tytułowym Mistrzem Baśni, może zostać każdy, kto ma pomysł na ciekawą przygodę i chęć prowadzenia. Może nim zostać mama, tata, wujek, siostra, kolega z podwórka czy pani pedagog. Przeczytaj podręcznik, zbierz drużynę i ruszaj ku przygodzie! Zawartość podręcznika: wprowadzenie edukacyjne proste zasady gry z przykładami 4 gotowe scenariusze rozgrywki ponad 100 zachwycających kolorowanek generator przygód i Krainy Bohaterów DODATEK: Bestiariusz z 24 wyjątkowymi przeciwnikami DODATEK: Mechanika pościgów i 12 bohaterskich wierzchowców!
Autor:
Marcin Kubiesa
Wydawca:
Szkoła Wyobraźni
Liczba stron:
172
Rodzaj oprawy:
twarda
119,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem lub bohaterką. Odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Prowadzisz swoją drużynę ku nowemu wyzwaniu.

Przemierzacie magiczny, baśniowy świat. Odkrywacie zapomniane ruiny, rozwiązujecie zagadki, poznajecie tajemnice i spotykacie przerażających przeciwników. Brzmi to, jak dobra książka lub gra komputerowa? Jesteś blisko.

Siadacie przy wspólnym stole. Janek, Kasia, Mateusz i Ola. Każde z Was wybiera bohatera, nadaje mu imię i zapisuje je w tzw. karcie postaci. Od teraz będziecie używać imion, które właśnie wymyśliliście. Stajecie się herosami i zaraz przeżyjecie niezwykłą przygodę!

Mistrz Baśni to rodzinna gra fabularna, posiadająca walory edukacyjne i ucząca rozwiązywania konfliktów bez przemocy.

Prowadzący grę, czyli Mistrz Baśni, rozpoczyna opowieść. Opowiada o smokach mieszkających w latającym zamku. O szczurach, które się w nim zalęgły i o złym Czarnoksiężniku. Mówi też o Niewidzialnej Królowej, na którą wiele lat temu rzucono klątwę. Ona potrzebuje Waszej pomocy. Czy przyjmiecie to wyzwanie?

Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, tyle że słuchacze nie leżą grzecznie w łóżkach, ale siedzą przy wspólnym stole i reagują na Twoją opowieść. Tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii. Podczas gry mają okazję:

 • dyskutować z postaciami w grze, w które wciela się Mistrz Baśni
 • uczyć się pracy zespołowej
 • podejmować samodzielne decyzje
 • rozwijać inteligencję i wyobraźnię
 • używać rzeczowych argumentów
 • rozwiązywać problemy bez użycia przemocy
 • odkrywać swoje mocne i słabe strony
 • ćwiczyć pamięć, liczenie i rysowanie
 • wymyślać i opowiadać własne historie
 • wykazywać się empatią i współczuciem
 • czerpać wartościowe wzorce zachowań
 • budować głęboką relację z prowadzącym grę
 • uczyć się jak radzić sobie z porażką
 • nabierać pewności siebie

Gra dla całej rodziny

Wspólne przeżywanie przygód w Krainie Bohaterów, to doskonały plan na spędzenie rodzinnego wieczoru. Choć nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, to i ci troszkę starsi znajdą tu coś dla siebie.

Prowadzącym, czyli tytułowym Mistrzem Baśni, może zostać każdy, kto ma pomysł na ciekawą przygodę i chęć prowadzenia. Może nim zostać mama, tata, wujek, siostra, kolega z podwórka czy pani pedagog. Przeczytaj podręcznik, zbierz drużynę i ruszaj ku przygodzie!

Zawartość podręcznika:

 • wprowadzenie edukacyjne
 • proste zasady gry z przykładami
 • 4 gotowe scenariusze rozgrywki
 • ponad 100 zachwycających kolorowanek
 • generator przygód i Krainy Bohaterów
 • DODATEK: Bestiariusz z 24 wyjątkowymi przeciwnikami
 • DODATEK: Mechanika pościgów i 12 bohaterskich wierzchowców!

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 172 strony
Waga:
800 g

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Ile rzeczy należy kupic, zeby zagrac? Bo widze wiele elementow w sprzedazy pod tym samym tytulem.

~ Zara 22.12.2021 12:34

Aby zagrać, wystarczy podręcznik główny za te 99 zł, kilka kości sześciennych i karty postaci, które można również pobrać z oficjalnej strony gry (mistrzbasni.pl). Reszta rzeczy, które się ukazują to dodatki. Zeszyt Scenariuszy nr 1, zawiera trzy dodatkowe scenariusze rozgrywki, gdzie w podstawowym podręczniku są 4 scenariusze, zasady, bestiariusz itp.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 07.02.2022 14:44

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również