Władca Pierścieni 5E: Gra fabularna

Przenieś się do krainy Cienia
Podziel się swoją opinią
 • 2 - 6 osób
 • od 14 lat
 • wydanie polskie
Władca Pierścieni 5E: Gra fabularna to najnowsza adaptacja powieści J.R.R Tolkiena na zasady 5. Edycji Dungeons & Dragons. Oparty o drugą edycję gry Jedyny Pierścień autorstwa Francesca Nepitella podręcznik zawiera wszystko, co konieczne, by wyruszyć na szlak przygody w tym najpopularniejszym świecie fantasy! Opracowana tak, by jak najlepiej oddać atmosferę Hobbita i Władcy Pierścieni, zawiera zasady pozwalające stworzyć drużynę bohaterów i posłać ją na szlak przygody w krainie, nad którą gęstnieje Cień. I to wszystko na mechanice doskonale znanej graczom na całym świecie z systemu Dungeons & Dragons.  Ten pięknie ilustrowany wolumin w twardej oprawie przedstawia Eriador w dwadzieścia lat po tym, jak pan Bilbo Baggins tajemniczo znikł i niespodziewanie się pojawił. Wielkie zdarzenia, stanowiące treść powieści Władca Pierścieni, są wciąż odległe o pięćdziesiąt lat: to czas, który wypełnić mogą wasze godne pieśni przygody. W tej książce znajdziecie: Sześć rodzimych kultur, wraz z ich opisami, cechami oraz biegłościami wynikającymi z pochodzenia: Bardingów, Elfów z Lindonu, Hobbitów z Shire, Krasnoludów z plemienia Durina, Ludzi z Bree oraz Strażników Północy. Sześć nowych klas, które stanowią powołania Bohaterów i zapewniają postaciom szereg specjalnych właściwości. Szereg straszliwych nieprzyjaciół oraz zasady Cienia i Oka Mordoru. Zasady wędrowania przez świat (Podróże), walki z przerażającym wrogiem (Potyczki) oraz oficjalne spotkania z wielkimi osobistościami Śródziemia (Posłuchania). Obszerny opis sześciorga Patronów, ważnych postaci, które czuwają nad Drużyną Bohaterów - w tym Bilba Bagginsa oraz Gandalfa Szarego. Wyczerpujące rady dla Mistrzyń i Mistrzów Wiedzy, których zadaniem jest ożywić Śródziemie w wyobraźni graczy. Całe mnóstwo cudownych przedmiotów oraz zasady i przykłady dyskretnej magii Śródziemia. Gotową do rozegrania przygodę osadzoną w Tajemniczym Miejscu o nazwie Gwiazda We Mgle.
Wydawca:
Black Monk
Liczba stron:
230
Rodzaj oprawy:
twarda
229,95

Dostępnych 11 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Władca Pierścieni 5E: Gra fabularna to najnowsza adaptacja powieści J.R.R Tolkiena na zasady 5. Edycji Dungeons & Dragons. Oparty o drugą edycję gry Jedyny Pierścień autorstwa Francesca Nepitella podręcznik zawiera wszystko, co konieczne, by wyruszyć na szlak przygody w tym najpopularniejszym świecie fantasy!

Opracowana tak, by jak najlepiej oddać atmosferę Hobbita i Władcy Pierścieni, zawiera zasady pozwalające stworzyć drużynę bohaterów i posłać ją na szlak przygody w krainie, nad którą gęstnieje Cień. I to wszystko na mechanice doskonale znanej graczom na całym świecie z systemu Dungeons & Dragons. 

Ten pięknie ilustrowany wolumin w twardej oprawie przedstawia Eriador w dwadzieścia lat po tym, jak pan Bilbo Baggins tajemniczo znikł i niespodziewanie się pojawił. Wielkie zdarzenia, stanowiące treść powieści Władca Pierścieni, są wciąż odległe o pięćdziesiąt lat: to czas, który wypełnić mogą wasze godne pieśni przygody.

W tej książce znajdziecie:

 • Sześć rodzimych kultur, wraz z ich opisami, cechami oraz biegłościami wynikającymi z pochodzenia: Bardingów, Elfów z Lindonu, Hobbitów z Shire, Krasnoludów z plemienia Durina, Ludzi z Bree oraz Strażników Północy.
 • Sześć nowych klas, które stanowią powołania Bohaterów i zapewniają postaciom szereg specjalnych właściwości.
 • Szereg straszliwych nieprzyjaciół oraz zasady Cienia i Oka Mordoru.
 • Zasady wędrowania przez świat (Podróże), walki z przerażającym wrogiem (Potyczki) oraz oficjalne spotkania z wielkimi osobistościami Śródziemia (Posłuchania).
 • Obszerny opis sześciorga Patronów, ważnych postaci, które czuwają nad Drużyną Bohaterów - w tym Bilba Bagginsa oraz Gandalfa Szarego.
 • Wyczerpujące rady dla Mistrzyń i Mistrzów Wiedzy, których zadaniem jest ożywić Śródziemie w wyobraźni graczy.
 • Całe mnóstwo cudownych przedmiotów oraz zasady i przykłady dyskretnej magii Śródziemia.
 • Gotową do rozegrania przygodę osadzoną w Tajemniczym Miejscu o nazwie Gwiazda We Mgle.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 230 stron
Waga:
700 g
Kod producenta:
BMG019

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Władca Pierścieni 5E: Gra fabularna

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie