Pokémon

Pokémon Trading Card Game to kolekcjonerska gra karciana oparta na japońskim anime, która od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych karcianek nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Gracze wcielają się w rolę trenera Pokémonów i używają swoich stworzeń do walki z przeciwnikiem. Przejrzyste i proste zasady sprawiają, że gra jest łatwa do zrozumienia dla początkujących graczy. Warto również zaznaczyć, że istnieje rzesza fanów, która zbiera karty Pokémon TCG wyłącznie dla ich wartości kolekcjonerskiej.

Zatem nie zwlekaj i catch’em all!

Od czego zacząć przygodę z grą karcianą Pokémon?

Każdy z graczy przygotowuje talię 60 kart, wśród których muszą znaleźć się: karty trenerów, karty pokémonów oraz karty energii. Dla początkujących najlepiej sprawdzą się gotowe talie , tzw. Battle Deck lub Theme Deck, ponieważ zawierają one wszystko, co jest potrzebne, aby móc spróbować swoich sił i zmierzyć się z innym Trenerem. Swoją talię w późniejszym czasie można ulepszać przy pomocy paczek z losowymi kartami, tzw. Boosterami.

Najważniejsze zwroty, czyli słowniczek pojęć graczy Pokémon Trading Card Game:

Booster Pack - paczki z losowym zestawem 10 kart, które ulepszają i umacniają talię . Możemy dzięki nim ułożyć deck na nowo lub - kupując odpowiednią ilość - stworzyć nową talię. Każdy Booster gwarantuje co najmniej jedną rzadką kartę (więcej o rzadkości przeczytasz poniżej).

Theme Deck - gotowa talia , która zawiera 60 kart. Zwykle nie jest ona tak dobra, jak talia stworzona przez gracza, jednak jest bardzo dobrym wprowadzeniem do rozgrywki dla początkujących. Zawiera ona wszystko, co potrzebne jest do pojedynku.

VS Battle Deck - dwie talie po 60 kart, dla Ciebie i Twojego przeciwnika. Zawierają one wszystko, czego potrzebujecie, aby stoczyć bitwę.

Pokémon Trading Card Game Online - mobilna adaptacja gry karcianej. Do każdego fizycznego zestawu kart dołączony jest kod, który można wykorzystać w grze Online i tym samym przenieść Pokémony z karcianki, do świata wirtualnego.


Rodzaje kart wraz z ich rzadkością:

Filtry

Filtrowanie po:

Wyczyść filtry

w kategorii spełniających kryteria

Sortuj według:

Ups... Nie znaleziono żadnych produktów :(

Wyczyść niektóre filtry