Lone Wolf: część 1 - Ucieczka Przed Mrokiem

Przygody Samotnego Wilka - część pierwsza
80 opinii
  • 1 osoba
  • wydanie polskie
  • rebel poleca
Poprzysięgłeś zemstę. Najpierw jednak musisz dotrzeć do Holmgardu, aby ostrzec Króla o gromadzących się siłach zła. Słudzy ciemności bezlitośnie ścigają cię przez cały twój kraj i każda kolejna strona książki niesie ze sobą nowe wyzwania. Rozważnie wybierz swoje umiejętności i broń - bowiem mogą ci pomóc w przeżyciu najbardziej fantastycznej i przerażającej podróży twojego życia.Książki z serii Samotny Wilk (oryg.: Lone Wolf) należą do nieprzemijająco modnego typu gier paragrafowych. Nie czyta się ich od deski do deski, strona po stronie, lecz skacząc po paragrafach, krótkich ustępach tekstu, które tworzą ciąg fabuły. Sami podejmujemy większość decyzji dotyczących wyboru dalszej drogi, choć często też ma na to wpływ los. Każda książka ma jasno określony cel, który należy osiągnąć (i przeżyć), ale do jego realizacji prowadzi wiele różnych dróg, mniej lub bardziej trudnych i najeżonych przeciwnościami. Oznacza to, że nawet po udanym „przejściu” danej książki, można spróbować ukończyć ją na inny sposób, odkrywając zupełnie nowe miejsca i przeżywając (lub nie!) inne przygody. Autor - Joe Dever - jest nagradzanym pisarzem i projektantem gier. Rozpoczął karierę jako muzyk i dźwiękowiec. W 1976 roku stworzył fikcyjny świat Magnamund jako tło dla swoich wczesnych kampanii w Dungeons & Dragons. W 1982 roku stał się pierwszym brytyjskim zwycięzcą Mistrzostw w Advanced Dungeons and Dragons, rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych. W 1984 roku opublikowana została pierwsza seria książek przygodowych „Samotny Wilk”, która osiągnęła międzynarodowy sukces. Sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy na całym świecie. Od 1996 roku Joe brał udział w projektowaniu i produkcji kilku docenionych gier na komputery osobiste i konsole, włącznie z Ground Control 2 (Ubisoft), Killzone (Sony) oraz 2 Fast 2 Furious (I-Play). Obecnie pracuje nad od dawna oczekiwanymi czterema ostatnimi książkami z serii „Samotny Wilk” (dla wydawnictwa Mongoose Publishing Ltd.) oraz jest głównym projektantem gry komputerowej Lone Wolf.
Autor:
Joe Dever
Wydawca:
Copernicus Corporation
Liczba stron:
416
Rodzaj oprawy:
miękka
38,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Poprzysięgłeś zemstę. Najpierw jednak musisz dotrzeć do Holmgardu, aby ostrzec Króla o gromadzących się siłach zła. Słudzy ciemności bezlitośnie ścigają cię przez cały twój kraj i każda kolejna strona książki niesie ze sobą nowe wyzwania. Rozważnie wybierz swoje umiejętności i broń - bowiem mogą ci pomóc w przeżyciu najbardziej fantastycznej i przerażającej podróży twojego życia.
Książki z serii Samotny Wilk (oryg.: Lone Wolf) należą do nieprzemijająco modnego typu gier paragrafowych. Nie czyta się ich od deski do deski, strona po stronie, lecz skacząc po paragrafach, krótkich ustępach tekstu, które tworzą ciąg fabuły. Sami podejmujemy większość decyzji dotyczących wyboru dalszej drogi, choć często też ma na to wpływ los.

Każda książka ma jasno określony cel, który należy osiągnąć (i przeżyć), ale do jego realizacji prowadzi wiele różnych dróg, mniej lub bardziej trudnych i najeżonych przeciwnościami. Oznacza to, że nawet po udanym „przejściu” danej książki, można spróbować ukończyć ją na inny sposób, odkrywając zupełnie nowe miejsca i przeżywając (lub nie!) inne przygody.

Autor - Joe Dever - jest nagradzanym pisarzem i projektantem gier. Rozpoczął karierę jako muzyk i dźwiękowiec. W 1976 roku stworzył fikcyjny świat Magnamund jako tło dla swoich wczesnych kampanii w Dungeons & Dragons. W 1982 roku stał się pierwszym brytyjskim zwycięzcą Mistrzostw w Advanced Dungeons and Dragons, rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych. W 1984 roku opublikowana została pierwsza seria książek przygodowych „Samotny Wilk”, która osiągnęła międzynarodowy sukces. Sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy na całym świecie. Od 1996 roku Joe brał udział w projektowaniu i produkcji kilku docenionych gier na komputery osobiste i konsole, włącznie z Ground Control 2 (Ubisoft), Killzone (Sony) oraz 2 Fast 2 Furious (I-Play). Obecnie pracuje nad od dawna oczekiwanymi czterema ostatnimi książkami z serii „Samotny Wilk” (dla wydawnictwa Mongoose Publishing Ltd.) oraz jest głównym projektantem gry komputerowej Lone Wolf.

Podstawowe informacje

Waga:
200 g

Recenzje

4.38
na podstawie 80 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Lone Wolf: część 1 - Ucieczka Przed MrokiemNajbardziej przydatne recenzje

Telvas

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Moja pierwsza paragrafówka, kupiona nieco na ślepo, na próbę, jako iż coraz ciężej znaleźć czas i zebrać ekipę na porządnego RPG-a.
Spodobała mi się już po przeczytaniu wstępu i instrukcji. Mając chwilę czasu wieczorem postanowiłem więc na rozgrzewkę "przerobić" kilka paragrafów. Ani się obejrzałem, a 2 godziny zleciały nawet nie wiem kiedy. Książka wciąga jak prastare bagno, oderwać się od niej jeszcze ciężej niż od dobrej tradycyjnej lektury - ze względu na interakcje dużo bardziej identyfikujemy się z bohaterem i wydarzeniami, chcąc jeszcze i jeszcze, więcej i więcej, paragraf za paragrafem.
Co do oceny, to wsytawiłbym bez wahania 5 albo i 6, gdyby się dało. Ale nie zrobię tego i dam 4 ze względu na tłumaczenie, które jest zbyt często koślawe, noszące znamiona paskudnej kalki językowej. Co jakiś czas wybija to człowieka z klimatu, cisnąc "WTF?" na usta. Niemniej da się do tego "przyzwyczaić" i nauczyć mózgownicę ignorowania tych kwiatków. Wtedy nic już nie przeszkadza w odbiorze świetnej i wciągającej fabuły i rozgrywki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pessoatukan

Liczba recenzji: 31

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra paragrafowa, klasyka gatunku :) Odbiór psuje jedynie trochę koślawe miejscami tłumaczenie, za często będące kalką z języka angielskiego. Ale zasadniczo - mocno polecam, wydanie jest świetne, książka estetycznie się prezentuje i jest "wygodna w obsłudze" :)


Mad Pablo

Liczba recenzji: 53

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Polecam każdemu, kto lubi grać w książki. W skrócie można powiedzieć, że jest to Wojownik Autostrady w innych klimatach - tak samo dobrze zrobiona i przemyślana. Rozgrywka jest tu o niebo bardziej rozbudowana niż w znanym wielu Wehikule Czasu.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie