Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru

Manewrowy, pociągi ruszają w trasę!
11 opinii
 • 1 osoba
 • od 8 lat
 • wydanie polskie
Z nadejściem XX wieku następuje rozwój sieci kolejowej - podróżowanie między większymi miastami zajmuje zaledwie kilka dni. Przewóz towarów jeszcze nigdy nie był tak szybki i tani, więc pracownicy stacji rozrządowych na czele z inżynierami mają pełne ręce roboty i robią co mogą, aby ustawić wagony towarowe na odpowiednie tory. Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru to jednoosobowa gra logiczna, w której wcielasz się w bardzo ważną rolę: dyżurnego manewrowego. Twoim zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie. Musisz wykazać się nie lada bystrością, ponieważ wagony rzadko stoją tam, gdzie powinny.Na czym to polega? Celem gry jest ustawienie lokomotyw i wagonów na torach w odpowiedni sposób przy wykonaniu jak najmniejszej liczby ruchów. Wybierz kartę zadania w kolorze odpowiadającym poziomowi trudności. Następnie umieść lokomotywy, wagony i zepsute tory na pozycjach początkowych na stacji rozrządowej według schematu. Popychaj, przyłączaj i odłączaj wagony, starając się ustawić je tak, jak pokazano na karcie zadania. Pamiętaj, że chodzi o to, by wykonać jak najmniej działań, więc mądrze planuj kolejne akcje i skorzystaj z wyobraźni!Policz liczbę wykonanych ruchów i sprawdź wynik na karcie. Jesteś już mistrzem manewrowym, a może dopiero szeregowym ustawiaczem? Sprawdź, czy umiesz rozwiązać tę łamigłówkę w mniejszej liczbie ruchów!Czym jest Logiquest?To seria jednoosobowych łamigłówek o prostych zasadach, będących nie lada wyzwaniem dla całej rodziny. Każda z nich dotyczy innego tematu i posiada unikalny mechanizm, pobudzający uczestników do nieszablonowego myślenia. Dzięki elementom wysokiej jakości oraz zagadkom o zróżnicowanym poziomie trudności, łamigłówki z serii Logiquest zapewniają wiele godzin doskonałej zabawy.Dlaczego pokochasz tę grę? Zmiana toru to doskonałe narzędzie do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej i planowania swoich działań. Uczestnicy muszą wysilić umysł, by wykonać zadanie w jak najmniejszej liczbie ruchów.W pudełku znajdziemy 40 łamigłówek na 4 poziomach trudności, dzięki czemu gra będzie dla nas wyzwaniem na długie godziny.
Wydawca:
Rebel
10995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Z nadejściem XX wieku następuje rozwój sieci kolejowej - podróżowanie między większymi miastami zajmuje zaledwie kilka dni. Przewóz towarów jeszcze nigdy nie był tak szybki i tani, więc pracownicy stacji rozrządowych na czele z inżynierami mają pełne ręce roboty i robią co mogą, aby ustawić wagony towarowe na odpowiednie tory. 

Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru to jednoosobowa gra logiczna, w której wcielasz się w bardzo ważną rolę: dyżurnego manewrowego. Twoim zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie. Musisz wykazać się nie lada bystrością, ponieważ wagony rzadko stoją tam, gdzie powinny.

Na czym to polega? 

Celem gry jest ustawienie lokomotyw i wagonów na torach w odpowiedni sposób przy wykonaniu jak najmniejszej liczby ruchów. 

 1. Wybierz kartę zadania w kolorze odpowiadającym poziomowi trudności. Następnie umieść lokomotywy, wagony i zepsute tory na pozycjach początkowych na stacji rozrządowej według schematu. 
 2. Popychaj, przyłączaj i odłączaj wagony, starając się ustawić je tak, jak pokazano na karcie zadania. Pamiętaj, że chodzi o to, by wykonać jak najmniej działań, więc mądrze planuj kolejne akcje i skorzystaj z wyobraźni!
 3. Policz liczbę wykonanych ruchów i sprawdź wynik na karcie. Jesteś już mistrzem manewrowym, a może dopiero szeregowym ustawiaczem? Sprawdź, czy umiesz rozwiązać tę łamigłówkę w mniejszej liczbie ruchów!

Czym jest Logiquest?

To seria jednoosobowych łamigłówek o prostych zasadach, będących nie lada wyzwaniem dla całej rodziny. Każda z nich dotyczy innego tematu i posiada unikalny mechanizm, pobudzający uczestników do nieszablonowego myślenia. Dzięki elementom wysokiej jakości oraz zagadkom o zróżnicowanym poziomie trudności, łamigłówki z serii Logiquest zapewniają wiele godzin doskonałej zabawy.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Zmiana toru to doskonałe narzędzie do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej i planowania swoich działań. Uczestnicy muszą wysilić umysł, by wykonać zadanie w jak najmniejszej liczbie ruchów.
 • W pudełku znajdziemy 40 łamigłówek na 4 poziomach trudności, dzięki czemu gra będzie dla nas wyzwaniem na długie godziny.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plastikowa stacja rozrządowa
 • 40 kart zadań
 • karta pomocy
 • 2 lokomotywy
 • 5 wagonów
 • 2 zepsute tory
 • instrukcja
Waga:
505 g
Instrukcja i inne pliki:

Recenzje

4.82
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toruNajbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 203

Dobry, solidny produkt

Solidna łamigłówka w świecie gry Wsiąść do pociągu. Przyjemna odskocznia od innych tytułów. Dobrze wykonana. Godna polecenia.


Pipis.pl

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Gra logiczna, która zainteresuje nawet te dzieci które wcześniej nie miały kontaktu z grami planszowymi.
40 zadań podzielone na 4 poziomy trudności powoduje, że dziecko samo wraca do gry praktycznie każdego dnia by wykonać kolejne zadania w jak najmniejszej ilości ruchów.
Im cięższe zadanie tym większa radość pociechy gdy uda się je wykonać.

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie planszy, która jednocześnie jest opakowaniem zbiorczym komponentów.

Zdarzają się chwile gdy ciężko wysunąć szufladę z zawartością gry, ale odbieram to jako plus i traktuję jako zabezpieczenie przed samo otwarciem, gdy syn biegnie po grę i jeszcze szybciej z nią wraca.

Początkowo myślałem, że problemy z otwarciem są spowodowane moimi niezgrabnymi dłońmi ;)


Grzegorz

Gra wydaje się całkiem niezła. Tylko mała uwaga co do opisu: w nomenklaturze i hierarchii kolejowej ustawiacz stoi wyżej od manewrowego.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy premiera zdąży w tym tygodniu (tzn. do 7 stycznia) czy dopiero w kolejnych?

~ Agnieszka 03.01.2022 23:31

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy wysyłka w grudniu nadal aktualna? Uda się na święta?

~ Karol 13.12.2021 14:26

Premiera Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru została przesunięta na styczeń.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 15.12.2021 12:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również