Piotrek (Mystery of Dice) - recenzje

Dobry, solidny produkt

Dobra gra logiczna w klimacie Lovecrafta, kartoniki z gwiazdami są grube z ładnym nadrukiem. Niestety karty już są wykonane znacznie gorzej.
Bez własnych woreczków strunowych panuje ogromny chaos w pudełku.
Gra typowo dla fanów gier logicznych lub kolekcjonerów tytułów z Cthulhu (grafiki przedstawiają Przedwiecznych oraz sługi w sposób niecodzienny - bardzo pogodny i zabawny).


Jak dla mnie ideał :)

Takenoko można rozpatrzeć dwojako ... Z jednej strony przepięknie wydana gra familijna która wciąga, panda czaruje, a bambusy rosną (wtedy najczęściej wpada kot na stół ....) z drugiej strony gra ze starszymi kompanami pozwala na mocną rywalizację, a także obierania "strategii", która pozwoli zgromadzić maksymalną ilość punktów oraz przychylność cesarza. Bardzo ciekawa pozycja, w szczególności dla fanów pandy :D


Jak dla mnie ideał :)

Znakomity deck building w humorystycznej oprawie, dlaczego mamy wiecznie się bać przedwiecznych ? :D
Wykonanie kart jak i grafik jest świetne - często wraca na nasz stół :)


Jak dla mnie ideał :)

Pod względem wykonania oraz pomysłu ta gra jest ideałem, ponieważ w łatwy sposób można wybrać poziom trudności, zombie atakują wściekle i pada śnieg.
Rozstawienie samej gry trwa chwilę - tłumaczenie zasad jeszcze szybciej. Gra bardzo przyjemna pod względem mechaniki, pozwala wracać do niej często i poznawać ją na nowo (wybór innych postaci, karty rozdroży, czy gramy jako fundacja charytatywna czy też bardziej agresywnie).
Jeśli chcemy spędzić godzinę z hakiem na myśleniu jak tu przetrwać - gra jest jak najbardziej godna polecenia !
Pozdrawiam :)


Jak dla mnie ideał :)

Wykonanie gry jest na najwyższym poziomie, wszystkie materiały do budowy są estetyczne, karty ze świetnymi grafikami lecz plansza bije wszystko na głowę - te kawałki "pizzy" nie dość, że pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pudełku do tego w późniejszym czasie ten prosty sposób ułatwia podliczanie punktów za dominację w danej dzielnicy.
Przyznam się - nie lubię długich instrukcji. Zaczynając od fabuły bałem się, że zrozumienie zasad będzie długie, ciężkie i nieprzyjemne. Rozczarowałem się pozytywnie, gdyż instrukcja jest prosta, szybko można wyszukać informację w trakcie pierwszych rozgrywek.
Jako, że architekci rywalizują ze sobą... gra doskonale niszczy wszystkie przyjaźnie czy inne relacje - bez względu na wszystko to my musimy otrzymać klucz do miasta !
Dużym zaskoczeniem było dla mnie, że tak rozbudowana gra ma jedynie 7 rund (tak mało?!). Jednak wszystkie akcje, które są do wykonania wypełniają bardzo pozytywnie czas. W wariancie dla 3 osób najczęściej wyrabialiśmy się w 100 minutach.
Niedługo wrzucę więcej informacji na blog :-)


Dobry, solidny produkt

Abetto - ciekawa pozycja jeśli chodzi o plansze. Ruletka daje ogromne możliwości w trakcie gry (decyduje o strzałach, włamaniach). Dla mnie 3 osoby to idealny zestaw do grania w Abetto ! :-)


Dobry, solidny produkt

No dobra.... komentarz do Obleśnej Góry zajął mi jedyne 8 lat ! Hura... Wracając do tematu gra o potężnej dawce czarnego humoru, negatywnego patrzenia na przeciwników... (przecież nie mogą mieć lepszych statystyk!!), podkładania świń i strategicznego myślenia - między innymi w fazie przetargów!.
Co do wykonania... no właśnie ... jak kontrola z NFZ-etu mało przyjemna... Chociaż... mój egzemplarz ma 8 lat i nadal daje radę (zupełnie jak Fundusz...). Wykonanie jest jedynym minusem tego tytułu.
Więc jeśli wybieracie się na zlot karetek, stoicie w korku czy pędzicie na sygnale - warto mieć tę grę przy sobie. Cena też jest zachęcająca! Biorąc pod uwagę zabawę do jakości wychodzi na dobre 4 ! uff... Happy End...........................


Jak dla mnie ideał :)

Dixit Odyseja ... a nie Dixit !

Rozumiem, że karty podobne, mechanizm podobny ... lecz ta gra posiada trochę inne założenie. Jeżeli można nazwać Dixit Odyseję grę imprezową - to zapewne nią jest ! Gra przystosowana do 12 osób (stąd zmiana planszy, czy sposobu obstawiania karty narratora). Jeżeli mamy duże grono znajomych, chcemy doskonale bawić się w trakcie zjazdu rodzinnego Dixit Odyseja jest najlepszym rozwiązaniem.

Co do samej gry - w grafikach można się zakochać, patrząc na nie - nie ma się żadnego problemu z odszukaniem skojarzeń. Króliczki jak zawsze urocze. Plansza... świetne rozwiązanie dla 12 kicających króliczków !

uwielbiam ją !


Jak dla mnie ideał :)

Pierwsza reakcja domowników była bardzo słaba.... 9 kostek z obrazkami ... mamy coś opowiadać do nich ? Coś Ty kupił ?!
Było tak do czasu pierwszej rozgrywki nagle te kości które są beeeee stały się w świetną zabawę, która w fajny sposób może pobudzić wyobraźnię, kreatywność jak i ... improwizację.
Doskonale nadaje się do zabawy z dziećmi jak i z dużymi dziećmi :)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładna i wytrzymała kość ! Kryształek robi ogromne wrażenie ciesząc oko w trakcie RPG :-)


Dobry, solidny produkt

Amber - czyli urocza szata graficzna, dużo kafelków dróg, parę łopat i mokradła....
Czy budowanie dróg do wsi czy zamku przeciwnego barona może dać frajdę dorosłej części graczy ? Odpowiedź brzmi : tak. Gra jest bardzo prosta, większość graczy wykorzystuje ją do grania z dziećmi - myślę, że idealnie nadaje się do tego - lecz gdy gracze zaczną myśleć jak zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa, będą bronić swojej własności ta miła i łatwa gra zaczyna pokazywać pewien pazur czyli jak zawsze - wszystko zależy z kim gramy. Nam gra przypadła bardzo do gustu w szczególności, że sama rozgrywka nie trwa bardzo długo, a dynamika jej jest na dobrym poziomie (w szczególności dla dwóch graczy).


Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa pozycja, szybka rozgrywka.
System Push-your-luck daje możliwość szybkiego wygrania gry lub wyśmiania kogoś ... ewentualnie słuchać śmiechów i chichotów na siebie.
Kości świetnie wyglądają. Jedynym niedociągnięciem wydania jest tekturowa tuba która z czasem zaczyna się wyrabiać. Doskonały przerywnik od dłuższych tytułów !

Dłuższy opis znajduje się na Mystery of Dice :)


Jak dla mnie ideał :)

Tak... ta gra jest idealna nie tylko dla mnie! Dużo zostało napisane o tej grze już, prawdę mówiąc nie można powiedzieć nic innego niż "shut up and take my money!"

+
- bardzo dobrze regulowany poziom trudności (bum ... epidemia... o... outbreak... o... kolejny...)
- bardzo duża grywalność - chce się wracać do niej
- upływ czasu w grze... "mamy czas, mamy czas... czas nie.... cholera... goni i to mocno!"
- gra z cyklu ... jeden malutki błąd... i koncepcja poszła.... :D

-
- często pisane .... LIDER .... (mam siedzieć cicho i tyle....)
- plansza bardzo lubi smyranie i drapanie ... w szczególności przy pazurkach płci pięknej (zostają ślady)


Jak dla mnie ideał :)

Doskonale wykonane kości... prawdę mówiąc mam je już prawie 8 lat... i ciągle wyglądają ładnie ! Dobrych rzutów !


W porządku, bez rewelacji

Pudełko i karty bardzo ładnie wykonane, zasady... o ile można tak powiedzieć proste i do wytłumaczenia nawet dla graczy w wesołym stanie... niestety historie czasami są ciężkie do rozwiązania (jeżeli prowadzący trzyma się sztywno zasad)


Dobry, solidny produkt

Prosta i szybka karcianka - chociaż czasami zacięte partie są. Karty ładnie wykonane......aaa.... zombie !!


Jak dla mnie ideał :)

Świetna, szybka karcianka ! Potrafi wywołać salwę śmiechu przy czterech kolorach i wywołać bój o koszulkę z nr 5 ! Prośba mała ... wszystkie zaręczone panny są proszone o zdejmowanie pierścionków zaręczynowych :-)