Omernon - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry podręcznik. Całe 500 stron, w których zawarto wszystkie najważniejsze zasady potrzebne graczom i mistrzowi gry. Ogromnym plusem całego systemu jest to, że wszystkie podręczniki z głównej linii znajdują się w tzw. Pathfinder Reference Document, czyli w takiej elektronicznej encyklopedii, po którą można legalnie i za darmo sięgnąć przez internet, i nie trzeba przy tym kupować podręczników! Uważam jednak, że pomimo istnienia PRD produkt jest wart tych 159 złotych, gdyż samo wydanie ze strony graficznej jest po prostu przepiękne (no i też znacznie wygodniej czyta się książkę), a na stole czy też półce taka księga prezentuje się naprawdę imponująco. Pathfindera polecam wszystkim, ale jest to raczej produkt skierowany do osób, które grały i znają D&D 3.0/3.5, gdyż początkujących może odrobinę "przerazić" swym rozmiarem.


Dobry, solidny produkt

Ogólnie trudno o lepszą kartę postaci dla graczy. Za tak niską cenę naprawdę opłaca się kupić, więc dlaczego taka ocena? Bo to TYLKO karta postaci.


Jak dla mnie ideał :)

Nie przepadam za magami, ale ten podręcznik jest naprawdę dobry. Idealny nie tylko dla MG, ale też dla graczy, których BG parają się magią. Wszystko o magii jest tu zawarte, dokładne opisy każdego z kolegiów i nowe profesje jak i czary.


Jak dla mnie ideał :)

Mhooook, chaos i spaczenie! Co tu więcej można powiedzieć? Coś wspaniałego, owa księga jest bardziej obszerna niż podstawka. Jest tu wszystko zawarte dla MG chcących prowadzić przygody związane z chaosem. Są tu nowe klasy - po stronie Imperium jak i chaosu. W tym też chyba jedna z najpotężniejszych walczących wręcz profesji w grze.


Jak dla mnie ideał :)

Nie widziałem jeszcze lepiej sporządzonego bestiariusza. O potworach dowiadujemy się dosłownie wszystko i to z punktu widzenia różnych ludzi a nawet ich samych. Może i nie ma za wiele stworów, ale to absolutnie starczy, ponieważ rozpisane są szczegółowo wszyskie główne rasy wraz z ich odłamami. Naprawdę polecam każdemu zapaleńcowi!


Jak dla mnie ideał :)

Powiem tak: Gra naprawdę wyjątkowa! Na polskiej scenie RPG nie ma lepszego systemu i mówię tu o polskich grach RPG. Nie dość, że czyta się go mega przyjemnie, nie jest już encyklopedią jak D&D, lecz książką i to cholernie udaną. Gracz znajdzie tu wszystko, MG zresztą też, lecz warto pokusić sie o kolejne dodatki, by lepiej zapoznać sie z światem gry.


Jak dla mnie ideał :)

Jeden z lepiej rozpisanych bestiariuszy. Ogółem trzyma poziom reszty dodatków, czyli z wisielczym humorem i dużą dawką nowych przeciwników. Absolutnie niezbędny dla każdego MG chcącego zapoznać sie bliżej z maszynami - czyli głównym wrogiem ludzkości.


Dobry, solidny produkt

Całkiem ciekawa kampania. Nadaje się i dla tych początkujących jak i zaawansowanych postaci.
Ogółem jest dobrze rozpisana jednak czegoś mi w niej zabrakło. Dużo tabelek, nowe gadżety i kolejni antagoniści. Nic tylko kupić, naprawdę polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Co tu dużo mówić? Wolsung to wspaniała gra specjalnie dla graczy, którzy chcą się oderwać od D&Dków i WFRP. Teorytycznie nie musimy bać się o nasze plecy czy o to co czyha za rogiem. Z podręcznika wylewają się tony pomysłów na przygody, tutaj nie można narzekać na brak weny twórczej. ;-) Wolsung to fantasy osadzone w wiktoriańskiej epoce, pełne elfów, krasnoludów i innych ras. BG przypominają takie sławy jak James Bond czy Indiana Jones, tu nie chodzi o przeżycie, a o jak najbardziej efektywną walkę z przeciwnikiem. A Rebel jak zwykle na 6.


Jak dla mnie ideał :)

Drogi mistrzu gry, czym byłyby twoje przygody bez rozmaitych potworów? Ta ksiązka zawiera mnóstwo ciekawych pozycji! Kolejny dobry dodatek do warhammera


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę wyjatkowy podręcznik! Wprowadza nas w skomplikowany aczkolwiek śmiertelnie groźny świat magii w Warhammerze. Przydatny zarówno dla MG jak i dla graczy, którzy pragną stąpać ścieżkami magii.


Jak dla mnie ideał :)

Najbardziej klasyczny ze wszystkich systemów RPG. Świat baśniowych smoków, rycerzy, księżniczek i potężnej magii. Cóż chcieć więcej? Tym bardziej jeśli lubisz ten typ Fantasy. Podręcznik zawiera mnóstwo informacji niezbędnych do stworzenia postaci jak i poruszania się po świecie gry. Posiada nieziemsko klimatyczne ilustracje. Rebel jak zwykle na 6.


Jakiś czas temu zamówiłem D&D 4.0 edycję na łamach Rebelu. Byłem szczerze ciekawy jak im wyszła nowa edycja, czytałem komentarze na zagranicznych forach i nie należały one do nazbyt radosnych. Gdy otwierałem książki byłem zdumiony przepięknymi ilustracjami. Przeczytałem książki od dechy do dechy i oto moje zdanie: Na plus wyszło uproszczenie zasad, nowe klasy choć ciekawe to nie zastąpią mi Barbarzyńcy, Barda , Druida i Zaklinacza. Maga obdarto ze sporej liczby zaklęć. Większość magii skupia się na zadawaniu obrażeń ale są wyjątki. Niestety cała "magiczna plaga", zrujnowany świat nie wyszły grze na dobre. Spodziewałem się nowatorstwa ale nie na taką skalę. A co mnie najbardziej zawiodło to jakość druku. W pewnych miejscach tekst się rozmazywał a ja nie należę do ludzi co niszczą książki. Tak samo tło. Czarne na białym. Książka mimo wspaniałych ilustracji nie zachwyca już aż tak jak edycja 3.5. Rozegrałem kilkanaście sesji i przerzuciłem się na Warhammera. Mimo to nadal uważam, że jest to książka warta polecania.


Jak dla mnie ideał :)

No tak. Wypadało by zacząć od sklepu Rebel. Co tu dużo mówić, jakby zaopatrywano Polską armię w paczki które Rebel wysyła klientom to by z pewnością wojna nie zbierała swojego żniwa wśród naszych rodaków. Zostałem zmuszony do otwierania paczki Makarovem(Pistolet) oddając strzały do paczki z odległości półtora metra.
Ale koniec tych żartów. Stan przesyłki: doskonały. Stan paczki w którym wysłano produkt: Zbyt Doskonały(okopy można byłoby z nich budować) - Ale tak trzymać bo im mocniejsza paczka tym lepiej. Co do Warhammera? A no świetna gra fabularna. Przyznam, że za siadywałem wyłącznie przy High Fantasy ale ten podręcznik(a raczej ta gra) sprawiły, że przerzuciłem się do Dark Fantasy. Duża liczba stron pięknie ilustrowanych napisanych bardzo dobrym drukiem(czytelnym i trwałym). A sposób opisywania? Boskość. Wreszcie nie mam świadomości , że czytam encyklopedię. Polecam ten sklep jak najbardziej. To nie jest pierwszy produkt, który zakupiłem na łamach tego serwisu.