Agnieszka - recenzje

Dobry, solidny produkt

Po prostu Piotruś :)


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra! Super sposób na spędzanie czasu z rodziną w każdym wieku! Sześcioletnia córa ćwiczy czytanie, próbuje na jednym słowie, a następne czyta kolejna osoba, potem kolejna, potem kartonik wraca do niej itd. Jest śmiech, jest wzruszenie, jest bliskość, jest zajęcie - twórcze i zbliżające wszystkich :) Polecam serdecznie!


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra przygoda, rzeczywiście, jak w zapowiedziach, przywodząca klimatem na myśl Władcę Zimy. Ma w sobie coś ze starego dobrego Warhammera, choć ciężko określić mi, co :) Być może skojarzenie wywodzi się z tego, że rzecz zaczyna się dziać w karczmie ;) A może to, że terenem działań bohaterów jest front... A może czające się za rogiem Deviria... ;)


Jak dla mnie ideał :)

Nie zakupiłam tej przygody w REBELu, a w sklepie, na próbę. Monastyr od początku mi się spodobał, ale chciałam wpierw zakupić coś taniego, by sprawdzić, czy moje monastyrowe zauroczenie nie minie. Pierwszym zakupionym produktem był więc w moim przypadku Dar Drugiej Siostry. Zauroczenie nie dość, że nie minęło, to jeszcze zamieniło się w trwałe przywiązanie. Właśnie po lekturze tej przygody rozpoznałam, że trafiłam na system genialny. Dar Drugiej Siostry to najlepsza przygoda, jaką widziałam kiedykolwiek do jakiegokolwiek systemu.


Dobry, solidny produkt

Solidnie wykonana, prosta we wzornictwie kostka dla osób, którym zbędne wydają się jakiekolwiek ozdobniki. Lub dla tych, dla których najbardziej istotna jest cena :)


W porządku, bez rewelacji

Kość całkiem ładna, choć teraz są już dostępne w REBELu znacznie ładniejsze, za podobną cenę. Gdy zamawiałam nie było takiej możliwości.


Dobry, solidny produkt

Dobra przygoda, świetnie wprowadza w klimat Kathardu, jednej z północnych prowincji Kordu. Jak każda z przygód do Monastyru trzyma odpowiedni poziom, zawiera mnóstwo wskazówek i smaczków, mogących wzbogacić grę, jednak ich nie narzuca. Ostrożnie podchodzę do gotowych przygód, jednak przygody do Monastyru kupuję w ciemno i nie zawodzę się. Tak było również w tym przypadku. Wysyłka bez zastrzeżeń - szybko, solidnie.


Dobry, solidny produkt

Mapy państw bardzo ładne, przydatne podczas prowadzenia przygód, choć niezbyt dokładne (brak chociażby niektórych miejsc, opisanych w przygodach do Monastyru, trzeba się domyślać, gdzie owo miejsce się znajduje). Prócz tego atlas zawiera również mapy stolic poszczególnych państw. Do wysyłki jak zwykle nie mam żadnych zastrzeżeń.


Dobry, solidny produkt

Zamówienie złożyłam już spory czas temu, podręcznik jest u mnie od ponad roku, ale wciąż z chęcią do niego wracam. Do wydania nie mam zastrzeżeń - mimo intensywnego użytkowania zniszczyły się tylko rogi. Gdy tylko zobaczyłam system w sklepie stwierdziłam, że to coś, czego szukałam od dawna - wydany przez Polaków, dla Polaków. Wciąga niesamowicie. Podejrzewam, że niektórym może się nie spodobać profil postaci, którą tu prowadzimy - szlachcic, raczej w słusznym wieku, niż młodzik (choć i młodzianem, czy młódką grać można), czy też niewielka ilość standardowych profesji (9), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wymyślić własne, pasujące do historii Dominium. Historia świata zawiera pewne niejasności, jednak zauważyć je można dopiero po wnikliwym wczytaniu się. Ponadto społeczność graczy Monastyru jest bardzo aktywna, odpowiedzi na pytania znaleźć można bez problemu na forach internetowych, dot. gry. Kraje opisane są w sposób niezwykły, brakuje mi słów, by oddać ich różnorodność, uważam to zresztą za największy (zaraz po klimacie) plus Monastyru. Wysyłka dotarła do mnie w tempie ekspresowym, zapakowana solidnie, nie zniszczona. Jednym słowem - polecam.


Podręcznik przeczytany, zasady zapoznane... pełen zachwyt. Twórcy to geniusze.

Na ten właśnie system czekałam dziesięć lat (od kiedy zaczęłam grać w RPG). Świat... zasady... Brak mi słów dla opisania wrażenia. O świecie możecie poczytać. Wspomnę tylko o zasadach walki - jest tu i losowość i TAKTYKA! Opracowana na podstawie walki rapierem. Walka nie wygląda więc tak: wyrzuciłem 30, mam WW 40 więc trafiam, tak wygrałem! O nie.
Wykonuę pchnięcie pozorne, aby sprawdzić umiejętnosci przeciwnika. Przeciwnik wykonuje unik i przejmuje inicjatywę, następnie atakuje Cię pchnięciem ze zwodem. Trudno będzie Ci wykonać jakąkolwiek zasłonę, ale możesz spróbować uniknąć ciosu lub odskoczyć na bezpieczną odległość. Odskakuję, ale przeciwnik zyskuje przez to nade mną sporą przewagę. Muszę szybko zyskać inicjatywę, inaczej będzie ze mną naprawdę źle.
TO jest walka w Monastyrze. Do tego rzec muszę, że zasady są sensowne. Wiadomo, że nie oddają CAŁEJ kurtuazji walki rapierem (zdarzyło mi się kiedyś tego uczyć, choć niestety niewilie mam umiejętności). Ale wprowadzają odpowiedni klimat.
Co więcej - te zasady sa proste - wystarczy przeczytać cztery strony w podręczniku i rozegrac kilka walk próbnych by wiedzieć o co chodzi. Gdzie tu trudność? A jaka radocha! :) Cudo - nie system. Świat niezwykły - a nie świat gry. Klimat! Przez duże "K". Słów mi brak a przecież nawet połowy geniuszu tego systemu nie oddałam...


Ostatnia Wspólna Jesień jest bardzo dobrą przygodą wprowadzającą. Będzie odpowiednia również dla graczy mało obeznanych z RPG. Nie jest bardzo skomplikowana, jednak pomaga wczuc się w postać i wymaga przejścia w sposób aktywny (ciężko jest byc bezstronnym w obecnym tu konflikcie).
Choć bardzo dobra, nie umywa się do Daru Drugiej Siostry. Jednak Dar mógłby być zbyt trudny dla graczy dopiero poznająctch system, toteż zaczęłam prowadzic właśnie od OWJ. Zakup polecam, przygoda dobra, poprawna, rzetelna i wciągająca. Jak dla mnie 7/10.


Kontakt z klientem przez bodajże całą dobę, wybór koloru nawet przy małych zakupach, dostawa w 24 godziny (choć niby termin realizacji jest 48godzin ;) ) - to REBEL.

Co do samej kośći - prosta, niesamowicie tania, estetyczna. Ładna :)


Śmiesznie tania, tajemniczo wyglądająca, a przy tym czytelna kość.

Brawa dla REBEL za umozliwienie wyboru koloru nawet przy zamówieniu jednej sztuki :)


Dobra robota. Mapy są inspirujące. Czytanie opisu świata z atlasem w jednej ręce i podręcznikiem w drugiej to niezapomniane przeżycie. Przedstawiono dziesięć głównych państw + dodatkowo do każdego mapa stolicy. Oprócz tego kilka map obrazujących ważne historyczne wydarzenia. Kartki są składane w ciekawy sposób, jakby na zasadzie podwójnego zagięcia... ciężko to wyjaśnić, ale fakt ten sprawia, że atlas nieprędko się zniszczy. I ten zapach świeżo wydanej księgi..
Polecam. Dla mnie 9/10.


Co do opinii Gangrela - są gusta i guściki. Cała sztuka polega na umiejętności tolerowania cudzego zdania.
POLECAM TEN SKLEP! Paczka zamówiona wczoraj byłaby juz w moich rękach, gdyby nie to, że nie było mnie w domu cały dzień - więc odbiore jutro na poczcie. To jest ekspress a nie sklep! :)
Co do samych produktów wypowiem się później, gdy już się w nie zagłębię.