Agata Syc

Marzyciel

Częstochowa

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Dodatek na pewno nie z kategorii 'must have' (tak jak np. Karczmy i Katedry) - wprowadza trochę zamieszania i negatywnej interakcji co niektórym moim znajomym się nie podoba (efektem zwykle gramy bez tego dodatku). Mi osobiście przypadł do gustu. Przyjemnie jest główkować gdzie dodać nowy kafelek z fundamentem wieży - tak aby komuś zaszkodzić, przy okazji nie zagrażając swoim ludzikom. "Pola rażenia wieży" jednemu z młodszych graczy przypomniały możliwości ruchu szachowej wieży (w liniach poziomych i pionowych).

Plusy: ciekawe urozmaicenie rozgrywki; dzięki wyciąganiu kafelków z kartonowej wieży kartoniki się aż tak nie niszczą jak przy mieszaniu w woreczku, gra staje się bardziej wymagająca - więcej strategii

Minusy: przynajmniej w moim przypadku dodatek rzadziej wykorzystywany ze względu na zwiększoną negatywną interakcje (cóż - zbyt miękcy przeciwnicy :)


Jak dla mnie ideał :)

Grywałam bardzo często w Osadników u znajomych, ale nie zamierzałam kupować tej gry. Moje zdanie na ten temat z pewnością zmieniły artykuły na temat Osadników zawarte w 17 numerze Świata Gier Planszowych (na ich podstawie doszłam do wniosku, że każdy szanujący się gracz powinien posiadać tę grę), a już na pewno wieści o nowej plastikowej wersji. Wiem, że zwolenników drewnianej wersji nie przekonam, ale moim zdaniem gra tylko zyskała na wprowadzeniu plastikowych elementów - rewelacyjnie prezentują się osady i miasteczka. Pionek 'Złodzieja' z wersji drewnianej nie ma szans przy tym z nowej wersji (na marginesie: szkoda, że nie umieściliście zdjęć tej figurki trójki bandziorów).
Bez względu kto jaką wersję gry posiada - pozostaje ona dalej jedną z najlepszych gier.


Invader

Liczba recenzji: 124

Invader

Liczba recenzji: 124