Asmodius

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Bardzo dobra, klasyczna gra handlowa sci-fi. W rzeczywistości otrzymujemy dwie gry w jednym pudełku - pierwotną wersję gry (classic) w nowej szacie graficznej oraz remake (standard) ze zmodyfikowanymi zasadami i komponentami, opracowany przez FFG. Z niezrozumiałych przyczyn zmniejszono dozwoloną liczbę graczy z 5 do 4.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra wymaga bardzo dużo miejsca, bardzo dużo czasu wolnego i dokładnego zapoznania się z zasadami przez wszystkich graczy. Udana (tzn. taka, która w ogóle się zakończyła) rozgrywka przynosi ogromną satysfakcję, choćby z samego faktu ogarnięcia takiej ilości zasad. Zaopatrzenie się w oba dodatki i odpowiednie dobranie wariantów zasad mocno polepsza jakość rozgrywki, bez tego gra wydaje się niepełna.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek wprowadza nowy rodzaj misji - espionage, które znacznie urozmaicają rozgrywkę. Modele romulańskich statków jak zwykle bardzo wysokiej jakości. Heksy do budowania planszy i karty jak zwykle zbyt cieniutkie i delikatne, ale wynika to z chęci utrzymania przystępnej ceny gry po opłaceniu licencji na kilka seriali i filmów.


W porządku, bez rewelacji

Gra nie przekonała mnie do siebie specjalnie, ale nie wiem, czego to wina - mechaniki? Moich preferencji? Bardzo ładna graficznie, podoba mi się słowiański klimat, mankamentem jest brak nazw stworów na kartach. Angielska wersja instrukcji nie została za bardzo przemyślana.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemny, cyberpunkowy klimat. Gra nie jest bardzo wymagająca, ale ma kilka ciekawych mechanik. Moim zdaniem miała ogromny potencjał i żałuję, że nie zrobiono do niej żadnych dodatków (jeśli chodzi o świat Androida, to FFG skupiło się już chyba maksymalnie na Netrunnerze).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Believe0852

Liczba recenzji: 99