Edicichy

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Smallworld- gra od której zacząłem swoją przygodę z planszówkami. Polecam, chociaż przyznam że po jakimś czasie się nudzi, jednak jest dobrym pomysłem żeby wkręcić kogoś w planszówki. Ja obecnie odkryłem Smallworld na nowo, bo chociaż podstawka mi się już znudziła, dokupilem dodatek Be not Afraid. Więcej ras i umiejetnosci - wiecej fun-u z gry. Jednak jeśli teraz miałbym się decydować na wybór to wybrałbym polską wersję. Jak kupowałem Smallworld polska wersja nie była jeszcze tak znana, obecnie jest problem z zakupem dodatków w języku angielskim. A polskie rozszerzenia stały się dostępne wszędzie. Jednak co do samej podstawki to polecam, tym którzy rozpoczynają swoją drogę z planszówkami jak i tych którzy już jakieś pojęcie mają. Starych wyjadaczy uważam że może zanudzić :) wszystko przez losowość w wyborze rasy - tj. brak "licytacji" i jeśli gracz A odkryje dobrą rasę z dobrą umiejętnością, to gracz B ją kupi i ma wieksze szanse na zwyciestwo... :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra niezła, ale bez rewelacji. Osobiście uważam że cena jest wysoka, jednak ilość elementów i jakość ich wykonania są naprawdę dobre. Co do mechaniki gry, po katowaniu tej gry z przyjaciółmi, przegraniu kilkadziesiąt razy obecnie leży na półce, może kiedyś zechce mi się do niej wrócić. Ale! Co mnie denerwuje? Na każdej planszy - dla 2 , 3 ,4 ,5 graczy są stałe miejsca plemion NPC. Dodatkowo po kilku grach można się nauczyć kilku schematów. Gra losowa do końca nie jest ponieważ sami możemy wybrać rasę, ale! często zdarza się że połączenia ras ze zdolnościami specjalnymi są bez sensu, takie rasy często "stoją" całą grę.

Podsumowywując:
+ na pewno swieetna jakosc wykonania, duzo ras i duzo umiejetnosci specjalnych
+ fajny klimat gry
+ duży, fajny dodatek taktyczny skłaniający do ciągłego zastanawiania się (który też po kilku partiach może już być też minusem, bo jedna taktyka powtarzana w kółko może okazać się kluczem do zwycięstwa, chociaż ciężko jest trafić na to samo połączenie rasy i umiejetnosci specjalnej)
- mała interakcja z graczami
- nieruchome NPC
- cena (i cena dodatków)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dagna

Liczba recenzji: 79