Jarosław

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Powiem krótko - fani sci-fi będą ta grą zachwyceni! Świetna mechanika: bardzo dobrze gra się zarówno samemu jak i w kooperacji. Bardzo dobrze zaprojektowane misje, podczas których pewną porażkę da się przekuć w zwycięstwo lub (co zdarza się częściej) na odwrót.
Dobrze wykonana graficznie a figurki też nie odstają od standardów gier bitewnych.
Keveak napisał o kradzieży wyglądu broni... no cóż, ja to raczej traktuje jako easter eggi, ponieważ takich smaczków w grze jest wiele - same nazwy misji nawiązują do tytułów filmów, na pustynnej planszy, wyłaniają się z pod piasku Gwiezdne Wrota, na zrujnowanym ratuszu jest zegar z Powrotu do Przyszłości wraz z leżącym obok kondensatorem przepływu a na wielkim billboardzie z księżycem leży porzucony dziecinny rower z koszyczkiem... kradzież? Nie. Raczej hołd klasyce sci-fi.
Szczerze polecam każdemu kogo kręci ten klimat i spędził długie zimowe wieczory przy X-Comie.
A Rebel jak zwykle spisał się na 5 - przysłał pancerne pudło w którym nie było szans na uszkodzenie produktu, krótko mówiąc: Rebelianci rządzą, mimo że nie wygrali w ostatnich wyborach ;)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Po intensywnych testach mogę stwierdzić jednoznacznie: GRA JEST REWELACYJNA!
Owszem, jeśli ktoś siada do niej z myślą że pogra w UFO: Enemy Unknown... to niech sobie siądzie do komputera a nie do stołu. To jest gra planszowa której głównym motywem jest znalezienie równowagi pomiędzy współpracą o rywalizacją (zasady advanced są rewelacyjne). Trzeba sobie pomagać by pokonać obcych ale każdy ma jednak swoje własne, często konfliktowe interesy.
Losowość walk jest duża i dzięki temu trzeba się nauczyć zarządzać ryzykiem.
Co do zarzutu z dyplomacją... wbrew pozorom nie jest tak źle. Jej po prostu trzeba się nauczyć - kiedy warto użyć kart, kiedy żetonów dyplomaty a kiedy wykorzystać na swoją korzyść duże zagrożenie ze strony ufoków.
Daje tej grze ogromny plus za kooperację pomiędzy graczami, kolejny za interakcję - bez rozmów i ustaleń do niczego się nie dojdzie a wymaga od graczy zdrowej konkurencji. Plusy za klimat i grywalność.
Minusem będzie tu cena: gdyby niektóre żetony zastąpić figurkami. zgodził bym się bez oporów na taką, lecz aktualna jest wygórowana, lecz warta zapłacenia.
Gorąco polecam ten produkt dla każdego kto chce spędzić świetny, kameralny wieczór w grupie przyjaciół.


KamC

Liczba recenzji: 5

Dagna

Liczba recenzji: 80

Sebastian

Liczba recenzji: 2