Katarzyna

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Po wielu chwilach wahania kupiłam tą grę mężowi na urodziny. Mąż - po matematyce z informatyką, więc od matmy nie stroniący, jednak z urazem do gry Scrabble. I ja - lubiąca i matematykę, i polszczyznę. Myśleliśmy, że gra będzie banalnie prosta. Trochę się pomyliliśmy :) Trzeba było sobie poprzypominać zasady działań matematycznych, mnożenie i dzielenie ułamków, różne "myki", dzięki którym liczenie jest łatwiejsze. Graliśmy chyba 2 godziny, rozbieżność między zdobytymi punktami (jednorazowo) od 4 pkt do 147 (!). Więc bywa zaskakująco :)

Plusy:
- jasna instrukcja, w której zamieszczone są również potrzebne zasady działań na liczbach.
- ułamki, które wprowadzają do gry trochę emocji.
- gra świetna dla dzieci w wieku szkolnym, żeby utrwalać działania na liczbach i trochę zachęcić do polubienia matematyki.
- trzeba myśleć, co jest również i minusem, gdy czas na grę ma się dopiero w okolicach godziny 23...

Minusy:
- cyferki, liczby i symbole są w formie papierowych płytek. Wytrzymałe, owszem, ale plastikowe jednak byłyby lepsze. A może to kwestia przyzwyczajenia po grze w Scrabble...? Gra się nimi wygodnie, ale jakiś niedosyt pozostaje.
- bardzo (BARDZO!) marnej jakości podstawki pod żetony, wykonane z cieniutkiego tworzywa, które wątpię, aby wytrzymało kilkanaście rozgrywek. Mi się to skojarzyło z opakowaniem na ciastka, które niby trzyma formę, ale nawet 2-letnie dziecko może je zgiąć i wyrzucić. Tutaj się mocno rozczarowaliśmy, bo za tą cenę spodziewaliśmy się solidniejszej konstrukcji...

Generalnie gra warta polecenia, ale tylko dla tych, którzy za słowo "matma" nie mają ochoty uciekać... :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna gra. Kupiłam ją z myślą o córce (4 lata), która bez problemu opanowała zasady, więc jest to gra zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ćwiczy spostrzegawczość, uczy zdrowej rywalizacji. Na imprezy też niegłupia, choć jak dla mnie trochę zbyt mało się przy niej dzieje, brakuje odrobiny szaleństwa i adrenalinki. Ale summa summarum gra warta polecenia :) plus za nieduże, metalowe pudełko, które wszędzie można ze sobą zabrać :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna gra, pytania o różnym stopniu trudności (można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, a odpowiedzi i tak się nie zapamięta :P). Jak dla mnie minusem jest za mała ilość pytań "przyrodniczych".


Doris

Liczba recenzji: 267