Kinga

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Kolejny z niewielkich dodatków do nowej edycji Warhammera.
Tym razem zostaje nam zaprezentowane przeklęte księstwo Mousillon (szczypta historii, trochę o samym mieście i jego okolicach).
Od strony graficznej i edytorskiej podręcznik nie odbiega od pozostałych (twarda oprawa, kredowy papier, całkiem niezłe grafiki), jednak za tę cenę można było pokusić się o nieco większą objętość - dodatek liczy bowiem niecałe 100 stron...).
Co do zawartości, to książka wprowadza nas w życie Mousillon opowiadając o jego historii. Jest to jednocześnie wprowadzenie do przygody, która jest opisana na następnych stronach. Gra się w nią całkiem fajnie, chociaż na kolana na pewno nie powala (ale MG może zadbać żeby tak było :>).
Największym atutem tego dodatku jest sam klimat Mousillon (to jest także największy minus, ale o tym za chwilę). Biorąc pod uwagę jego historię, geografię można stworzyć naprawdę wiele ciekawych przygód rozgrywających się na terenie Księstwa. Wrócę teraz do tego minusa, o którym wcześniej wspomniałam: Otóż twórcy wg mnie przesadzili trochę z "klimatem beznadziei". Wg dodatku Mousillon i okolice to jedno wielkie bagno i ruina. Dosłownie nie ma miejsca, z którego by nie czekało niebezpieczeństwo i zagrożenie. Wszędzie może nas spotkać, śmierć, śmierć i... o, znowu śmierć. Gdyby wyjąć z dodatku zdania, o tym co nam grozi za rogiem, to jego objętość znacznie by się zmniejszyła...
Tak samo uwagi mówiące o tym, że trudno spotkać chłopa/chłopkę bez mutacji, albo że naprawdę niewielu dożywa trzydziestki są mocno nierealistyczne. W takim tempie od dawna nie byłoby tam już żywych ludzi.
Na szczęście z drugiej strony mamy kilka perełek, które mogą na posłużyć do stworzenia własnych przygód (zapieczętowany Pałac Książęcy, Lanca Światła, Baronia Przeklętych czy postaci Malfleur).

Ogólnie wystawiła temu dodatkowi ocenę 4. Jest to dobrze czytający się dodatek, ale ogólnie nie wnoszący tyle ile by mógł. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Warhammera.


Dobry, solidny produkt

Rebel tradycyjnie stanął na wysokości zadania: Zamówienie zostało złożone i zrealizowane w tym samym dniu (to co wyrabia Poczta Polska niech pozostanie milczeniem).
Paczka dobrze zapakowana, a sam produkt oczywiście fabrycznie zapakowany i w doskonałym stanie :).

Jako że to moje pierwsze zetknięcie się z Wampirem (jako karcianką), to trudno mi się jeszcze wypowiedzieć co do przydatności kart, które są w taliach. Na razie jest czas na długie, świąteczne testy :>.
Od strony graficznej karty przedstawiają się bardzo fajnie, chociaż moim skromnym zdaniem nie dorównują np. tym z L5K.
W zestawie znajdują się jeszcze counterki (krwistoczerwone oczywiście :P), a także instrukcja...
Trochę szkoda, że wydawcy nie pomyśleli, żeby nieco zwiększyć jej format (pudełko jest kilka razy większe od standardowego startera). Czytałoby się znacznie łatwiej (na szczęście jest net, gdzie można znaleźć instrukcję w bardziej przystępnej formie).

Ogólnie zestaw sprawia dobre wrażenie i zachęca do spędzenia w Świecie Mroku trochę czasu.


Oby więcej takich zakupów - trzy dni robocze i talia została dostarczona, oczywiście cała i nienaruszona.

Nie da się ukryć, że talia wprowadza ranged attacki na nowy poziom, przez co mantisy stają się jeszcze groźniejszymi przeciwnikami.
Niestety trudno się nie zgodzić z wcześniejszymi komentarzami - nie ma co marzyć o graniu kupioną talią bez jej przeróbki, ale przecież budowanie własnego decka, to największa radość :D.


Deck dostarczony szybko i sprawnie - Rebel tradycyjnie stanął na wysokości zadania :).

Co do samej talii, to nie ma co się oszukiwać - jak więszkość podstawek dobrze nadaje się na bazę do talii, ale na pewno nie nadaje się do grania nią od ręki. Bardzo fajne strongholdy i champion, holdingi również całkiem dobrze dobrane, ale z akcjami i personalkami jest znacznie gorzej [np. 9 (słownie: dziwięć) postaci do Jednorożców, to trochę za mało...].
Na szczęście mając trochę kart na zbyciu można ją przerobić na kilka sposobów i wtedy nikt się nie oprze jeździe Jednorożców :D.


Niewielka objętnościowo, ale za to bogata w informacje pozycja. Przygoda zawarta w środku potrafi ładnie wciągnąć i pozwala się w niej odnaleźć prawie każdej postaci. Elastyczna i zawierająca sporo wiadomości o klanie Kraba na pewno jest warta polecenia :).
Jeżeli chodzi o dostawę, to Rebel tradycyjnie odpowiednio zapakował paczkę, a kurier doręczył ją następnego dnia po wysłaniu.


NLoriel

Liczba recenzji: 137