Konrad

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dobra, dynamiczna i szybka gra taktyczna. Mam kilka drobnych zastrzeżeń - mam wrażenie, że frakcje są niezrównoważone (szybkie Borgo wydaje mi się za mocne), ale nie na tyle, żeby zawsze wygrywać; Posterunek z kolei wydaje mi się słabszy od innych... jednak też nie na tyle, żebym mógł być pewny, że to nie jest tylko kwestia osobistych preferencji.

Chyba lepiej sprawdza się w wersji pojedynku niż multiplayer.

Na pewno warto wypróbować. Potrzebuje mało miejsca i czasu, daje sporo satysfakcji, rozgrywka jest intensywna i może być emocjonująca. Polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Dodatek wprowadza kilka opcjonalnych modułów, które są ciekawe, ale nie bardzo kompatybilne np. z Pegasusem, a do tego stosowanie ich wszystkich zaczyna mnie męczyć. Być może na mój odbiór wpływa fakt, że najpierw zagrałem z Pegasusem, a później dokupiłem Exodus, którego jeden z modułów wyklucza uzywanie Caprici.

Po kilku partiach stwierdzam, że ciekawe rzeczy które wprowadza nie są warte dodatkowego czasu, który dodają rozgrywce i miejsca wokół planszy (plus dodatkowego zamieszania w tłumaczeniu zasad nowym graczom). Ogólnie rzecz biorąc doskonale mógłbym się bez Exodusa obyć, a ponadto mam wrażenie, że przepłaciłem.

W tej chwili używam w rozgrywkach jedynie Cylon Fleet board (z taką małą zmianą, że zostawiam w talii kryzysów kartę Scara ;)) a reszta leży sobie w pudełku.

Do kolekcji warto kupić, do rozgrywki średnio. Ja wolę Pegasusa.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Krótko mówiąc - dobry, solidny dodatek, który warto nabyć. Wprowadza sporo, ma potencjał zmiany rozgrywki. Cylońscy przywódcy jako "trzecia frakcja" z własnymi agendami (drobny minus jest taki, że agendy wydają mi się trochę niewyważone, niektóre znaczenie prostsze od innych) dodali naszym rozgrywkom sporo pikanterii.

Jak dla mnie - warto, jeżeli podstawowa Galaktyka trochę się zgrała.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Kupiłem w napadzie "patriotycznych" uczuć, żeby spróbować gry rodzimej produkcji i niestety się przejechałem.
Zaczęło się od tego, że w pudełku czegoś tam brakowało i chyba z miesiąc zajęło wydawcy dosłanie mi brakującego elementu. Doszedł do tego bardzo kiepski kontakt (mail raz na tydzień to nie jest ideał customer service). Na szczęście pomogła interwencja Rebela, który popilotował sprawę fachowo jak zwykle.

Otrzymawszy wreszcie elementy brakujące zasiadłem do gry. Trwało to długo straszliwie. W ciągu jednej gry większość "kart" (kartek raczej, cienkich jak ulotki pizzerii) się pościerała i pogięła. Ogólnie rzecz biorąc jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Grafiki nawet niczego sobie, ale wydrukowane chyba na kolorowej drukarce, tuszem który ściera się od samego trzymania karty w dłoni.
Plansze są przynajmniej w porządku.

Sama rozgrywka średnio skomplikowana, ale mało wciągająca i nie działająca na wyobraźnię - przynajmniej moją.

Mechanika dość toporna i pozbawiona wdzięku - ma jakiś tam element strategii i planowania, ale satysfkacji jakoś to nie przynosi. Do tego nie do końca wyważone i przemyślana, grając z opcją przejścia graczy na ciemną stronę mocy, rozgrywka staje się wyścigiem w stronę wypaczenia. Jakakolwiek kooperacja niepotrzebna - ostatni zeźlony przegrywa.

Ogólnie - da się znaleźć ciekawe elementy i pomysły, pewnie jakoś by się to dało rozwinąć. Ale kupiłem grę, a nie projekt gry i ładne obrazki - i na grze się bardzo zawiodłem.

Zdecydowanie nie polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Gra kupiona jako prezent, okazał się niestety udany średnio - obdarowany grymasił na brak równowagi stron (po czterech rozgrywkach wygrywała ciągle jedna i ta sama strona, już nie pamiętam czy obrońca czy atakujący, w każdym razie było tak zawsze, chociaż gracze zamieniali się stronami; uważam to za błąd w projekcie, który trzeba łatać na czuja samodzielnymi house rules) i niejasną instrukcję, pozostawiającą bardzo wiele wątpliwości interpretacyjnych. W rezultacie po tej opinii sam nawet nie miałem okazji zagrać, mając do dyspozycji wiele ciekawszych tytułów.


Krzysiek

Liczba recenzji: 149

Kakulus1

Liczba recenzji: 344

Selyuna

Liczba recenzji: 2