Łukasz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Produkt dobry, dobrze wykonany, jak zwykle zabunkrowany przez rebel w tony folii bąbelkowej. Świetnie zrobiony układ, jasno wytłumaczone rzeczy logicznie poskładane razem, także szybko się czyta, szybko odnajduje informacje i nie czuć jego objętości jak i ciężkości systemu.

Sam system jest najlepszym z tych uniwersalnych mechanik - lepszy od Genesys czy HeroQuest, ale ma jeden problem - mogą pojawić się niuanse, które wymagają dobrej znajomości angielskiego - inaczej powstaną nieścisłości, przez co albo grupa kartkuje zasady by je zrozumieć, albo gra w Fate na 95% i niestety przez to wiele system traci. Niestety zasady wbrew pozorom są od siebie mocno zależne, więc jakakolwiek przypadkowa modyfikacja, lub jakiś nieprzemyślany home rule szybko może rozwalić tą mechanikę.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Wypełnienie jest średnie, już na wstępie jedna kostka nie miała dla jednej cyfry dobrze wylanej farby, a po paru zabawach widać iż niestety będą ubytki do ręcznego uzupełnienia - jedna gwiazdka mniej.

Drugą sprawą są jednorożce. Kości nie są tanie, i kupiłem je głównie dla owego tematu dla dziecka. Są fajne, ale dlaczego k4 będąca typu "patrz na czubek, nie na podstawę" ma tylko jednego jednorożca, a pozostałych 2 ściankach ma po prostu cyfrę 4? Tak ciężko było zrobić tam 3 jednorożce? Przez to zestaw trochę traci swojego uroku, no bo nie wypadł jednorożec, tylko trzeba obrócić aby był jednorożec... Rozumiem takie rozwiązanie dla standardowego zestawu kości, ale tutaj płacimy parę razy więcej niż najtańszy zestaw trochę inaczej pomalowany - więc kolejna gwiazdka mniej.


Jak dla mnie ideał :)

Jakość zapakowania paczki - marzę aby pakowanie ala Rebel było standardem :)

Ocena - dodatek świetny, dodaje wiele zróżnicowanych możliwości rozgrywki, także znudzić powinien się o wiele wolniej od podstawki.

Dodatkowy szczurzy bóg wydaje się jednak trochę przegięty w grze na 3 graczy. W układzie Horned Rat vs Khorne + Slaanesh nie da się go powstrzymać, wątpię czy nawet Khorne z Nurglem (do wybijania) daliby radę, jedyną szansą wydaje się być zestaw Khorne + super kombinujący Tzeentch który nie będzie chciał wygrać. Ale to chyba jedyny mankament który tonie w morzu innych plusów tego dodatku ;)


Spider_priv

Liczba recenzji: 83