Lychanl

Miejscowy

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Gra mi bardzo przypadła do gustu. Dzięki mechanizmowi składania talii przygód oraz sposobie budowy statku każda rozgrywka jest inna, do tego dochodzi dopracowany system budowy, szczegółowe wykonanie (mi bardzo przypadły do gustu figurki kosmitów) i zabawna, przystępna instrukcja.
Problemem jest to, że na 2 graczy po 2-3 rundach staje się trochę zbyt łatwa a statki docierają w całości do celu.
Do tego zawsze gramy bez możliwości podglądania kart przygód.
Polecam ją wszystkim fanom SF (i nie tylko), którzy marzą o zbudowaniu własnego statku kosmicznego :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sabotażysta to jedna z najlepszych gier imprezowych na jakie trafiłem.

Po pierwsze, dzięki małemu pudełku ta gra się zmieści nawet w większej kieszeni, więc zabranie jej ze sobą nie jest problemem.

Po drugie, bardzo łatwo jest przygotować i złożyć grę - w przypadku niektórych innych same przygotowanie lub złożenie może zająć pół godziny, a tutaj grę można rozpocząć od razu po wyciągnięciu jej z pudełka, a do rozgrywki wystarczy niewielki stolik

Po trzecie, gra jest bardzo prosta - zasady można samemu zrozumieć w 5-10 minut

Po czwarte, pojedyncze rozgrywki są bardzo szybkie (~15 minut), więc błąd popełniony na początku nie prześladuje gracza przez następne 2 godziny ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niezwykle ciekawa, wciągająca gra, która moim zdaniem świetnie odwzorowuje ona klimat panujący w serialu.

Bardzo dobrze zrobione zostały dwa aspekty: po pierwsze walka kosmiczna, połączona z ciągłym pościgiem.

Po drugie losowy podział na frakcje, w taki sposób, aby na początku nie było wiadomo, kto jest Cylonem, a kto człowiekiem - co więcej, gracz może samemu nie wiedzieć, po której stronie gra przez pół gry.

I oczywiście, chociaż ujawniony Cylon, korzystając z dostępnych opcji może na prawdę nieźle namieszać, to i tak najlepszą częścią gry jest atmosfera niepokoju i wzajemnych podejrzeń, zwłaszcza jeżeli trwa przez większość gry ;)

Polecam grę wszystkim fanom serialu, jak i zapalonym graczom szukającym nowych wyzwań - i mającym możliwość zgromadzenia jeszcze 3-4 osób


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mukami

Liczba recenzji: 13