Oskar

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Star Trek: Attack Wing to figurkowa gra bitewna wydana w sierpniu 2013 przez WizKids. Gra osadzona jest w realiach świata Star Trek a jej charakter i mechanika bardzo przypomina hit “tego drugiego” uniwersum – Star Wars: X-Wing. W USA Attack Wing zebrał już całkiem sporą liczbę graczy i co jakiś czas organizowane są oficjalne turnieje (Organized Play Event), podczas których gracze mogą spodziewać się całkiem atrakcyjnych dodatków specjalnych. Może i u nas kiedyś się doczekamy takiego turnieju?
Jak się można łatwo domyśleć STAW to kosmiczna bitwa pomiędzy okrętami m. in. Gwiezdnej Floty, Imperium Klingońskiego, Imperium Romulańskim (okręty tych trzech frakcji dostępne są w zestawie podstawowym) oraz Dominium. Każdy z graczy dowodzi okrętem (jednym lub kilkoma) oraz załogą stworzoną z dostępnych z każdym okrętem kart personelu, modyfikacji i broni (torped, fazerów). Rozgrywka jest dość płynna a zasady przejrzyste i po szybkim przeczytaniu instrukcji wiadomo o co chodzi. Dużym plusem gry jest to, że oprócz zwykłego wykańczania przeciwnika można wykonywać scenariusze/misje – charakterystyczne dla danej frakcji/okrętu – na przykład bitwa w mgławicy Mutara, którą stoczyli Kirk i Khan w Star Trek II: Gniew Khana , czy też równie znana z filmów Star Trek “niewykonalna” misja Kobayashi Maru. Wykonywanie misji sprawia, że każda ze stron mając konkretne zadanie do wykonania musi obrać jakąś taktykę i wcielić ją w życie.
W zestawie podstawowym otrzymujemy trzy okręty głównych frakcji: USS Enterprise-D, IKS Maht’Ha i IRW Khazara, karty załogi i modyfikacji, tokeny, miarki do oceny zasięgu i ruchu, instrukcję. Sama gra jest całkiem dobrze wykonana, karty okraszone są ładną grafiką – screenami znanymi z serialu. Modele okrętów sprawiają dobre wrażenie, nie zawsze jest zachowana skala między faktycznymi rozmiarami znanymi z serialu, ale to w żaden sposób nie wpływa na rozgrywkę. ;) Polecam też własnoręczne pomalowanie modeli, bo wykonanie fabryczne (zwłaszcza IKS Negh’var) nie jest jakieś fenomenalne.
STAW to zdecydowanie dobra gra, świetnie oddająca klimat Star Treka i sądzę, że może spodobać się nie tylko Trekkerom.


Jak dla mnie ideał :)

Zakupione countery są dobrze wykonane, miłe dla oka dzięki ładnym kolorom (fioletowe i żółte). Z pewnością będą spełniać swoje zadanie. :) Zdecydowanie polecam!


Znaczniki są praktyczne i ładnie wykonane... do tego występują w bardzo przyjemnych kolorach ;)


Produkt prosty, jak najbardziej praktyczny i odporny ;)


Jako maniak serialu a takze karcianki trekowej, musialem zdobyc takze karcianke BSG ;> Karty sa bardzo ladnie wydane, napisy czytelne, kartoniki w oryginalnym ksztalcie (nawiazujacym do ekranow i dokumentow widzianych w serialu). W pudelku znajduje sie krotki kurs jak zaczac gre. Jest rowniez opis kart i oznaczen - czyli wymagany standard karciankowy zostal spelniony ;> Co do mechaniki gry, to na pierwszy rzut oka jednak nieco sie rozni od trekowej, wydaje mi sie, ze blizej jej do karcianki Babylon 5, gdzie wiekszy nacisk jest polozony na dyplomacje i polityke, niz na sama walke napakowanymi okretami. ;)