PrincessMolestia

Będzin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Kolejna świetna karcianka, która mnie osobiście przypomina Magikę z pastelowymi konikami, przeto lepsza od Magiki :D I to będzie idealne podsumowanie MLP CCG: dzieli wszystkie zalety i wady świetnych gier karcianych ale zawiera kucyki. Dla ludzi lubiących CCG ciekawostka, dla fanów może nie must have ale polecam.
Sama gra jest "easy to learn, hard to be master". Raczej nie miałem żadnych problemów z ogarnięciem zasad i już w drugiej grze potrafiłem dość dobrze wykorzystać silne strony swojej startowej talii.
Wykonanie i grafiki mnie nie zaskoczyły, bo też nie spodziewałem się niczego innego. Żadnych wad.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra taktyczna na krótkie, niezobowiązujące spotkania. Przy systemie "spotkanie-kilka partyjek-do szafy aż do następnego" nie zdążyła mi się znudzić i głównie takiemu mym zdaniem służy celowi. Jako odskocznia od znacznie bardziej zaawansowanych i pochłaniających produkcji. Tutaj zasady są proste, sensowne, generalnie pasują do maksymy "easy to learn, hard to be master". Losowość występuje, jak w każdej praktycznie grze, ale nie ma ona decydującego wpływu na przebieg rozgrywki, który może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od tego kto, kim i jak gra (nieraz zdarzały mi się przypadki szalejącego smoka gdy tylko umożliwiły to karty oraz decyzje grających).
Na uwagę zasługuje również samo wykonanie. Grafiki na kartach są świetne, kolory żywe, same karty również w niczym im nie ustępują. To samo można powiedzieć również o figurkach, bogatych w detale. Malkontent mógłby doszukiwać się minusów w tym, że nie są one pomalowane ale mnie to osobiście w ogóle nie przeszkadza, a może nawet kiedyś sam je sobie pomaluję.

Ogólnie oceniam grę na 5/5, ewentualnie 9/10. Krótka, szybka, prosta, acz satysfakcjonująca, nieźle zbalansowana.


Red5

Liczba recenzji: 19